Modem GPRS na pcmcia na laptopie bez pcmcia.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
LegOfLamb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-06-26, 19:59

Modem GPRS na pcmcia na laptopie bez pcmcia.

Post autor: LegOfLamb »

Witam
Jestem posiadaczem bardzo fajnego notebooka -- Dell Inspiron B130 1300. Mam tez karte Sony-Ericsson GC75 ktora jak wiadomo jest na pcmcia, a moj laptop ma tylko expresscard.

W jaki sposób moge podlaczyc ta karte? Dodam, ze nie mam pieniedzy na zakup modemu gprs na usb.

Myslalem nad zakupem adaptera pcmcia podlaczanego do usb, niestety nie wiem gdzie mozna cos takiego kupic (wie ktos?). Skrajnym rozwiazaniem bylby zakup adaptera pcmcia na com (ktorych jest pelno na allegro) i podlaczenie go do komputera za pomoca przejsciowki z com na usb. Pojdzie bez specjalnego kombinowania pod Linuksem?
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Modem GPRS na pcmcia na laptopie bez pcmcia.

Post autor: canidy »

A nie lepiej w dziale ogłoszenia rzucić hasło, że chcesz zamienić modem PCMCIA na USB...?
zbyszek.k4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-07-01, 20:26

Re: Modem GPRS na pcmcia na laptopie bez pcmcia.

Post autor: zbyszek.k4 »

Wczoraj miałem takie samo pytanie.
Odpowiedział mi na nie "bob"
"Oczywiście,że są ale niestety stosunkowo drogie:
http://www.elandigitalsystems.com/usb/u111530.php
http://www.elandigitalsystems.com/usb/u132.php"
od siebie dodam że cena to ok 180 euro
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Modem GPRS na pcmcia na laptopie bez pcmcia.

Post autor: klisza »

Ludzie czemu wy wciąż kombinujecie z jakimiś przejściówkami, adapterami itp. Ja mam jeden telefon (N6020), który od ok. miesiąca służy WYŁĄCZNIE jako modem. Jest cały czas przypięty do komputera kablem USB i do ładowarki. Zapewniam, że wbrew powszechnemu mniemaniu, z telefonem nic się nie dzieje. Nie psuje się bateria, nie zawiesza się, nie ma problemow z połączeniem, po prostu siadam do komputera i uruchamiam przeglądarke. Telefon ładuje się 24h i kilka godzin dziennie przesyła dane. Kabel mam nieoryginalny, ale działajacy absolutnie bezproblemowo. Problem owszem mialem, ale tylko na początku, gdy instalowałem kabel i telefon. Szybko sobie jednak z nimi poradziłem i od tamtej pory nic więcej z telefonem nie robię.

Poza tym o dziwo telefony z wbudowanymi modemami są przeważnie tańsze od samych modemów.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
anzelmo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-05-01, 05:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem GPRS na pcmcia na laptopie bez pcmcia.

Post autor: anzelmo »

Ja też miałem problem, ale zamiast kombinować z przejściówkami, kupiłem telefon z UMTS i BT (SE K600i) i smiga na BT. Zaleta taka, że tel. moge połozyc w miejscu, gdzie sygnał jest najlepszy, a BT na usb jest malutki, zamiast przejsciówki pcimcia na usb.
ODPOWIEDZ