co kupić w promocji?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
TJE
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-06-02, 21:09

co kupić w promocji?

Post autor: TJE »

Witam ponownie
Mam licencje gprs w idei wersja bez "ograniczeń" z 2003roku. W salonie dostałem oferte na modem za 1zł. Mogę wybrać GC89 gprs/edge/wlan lub globetroter gprs/edge/3g. Moje pytanie jest następujące: która z tych kart ma lepszą czułość pomijając że raczej wlan i 3g nie potrzebuję. Podobno przy przedłużaniu umowy warunki się nie zmienią i dalej będzie bez "limitu" ale czy <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font>?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: co kupić w promocji?

Post autor: Szadzik »

Przede wszystki przeczytaj aneks do umowy. Jeśli rzeczywiście nie zmienia warunków starej licencji to bierz jakikolwiek modem i zmykaj szybciutko do domu i ciesz się nielimitowanym dostępem do neta ;).

A tak na poważnie. Patrząc na te dwa modemy różnica jest głównie taka, że w jednym jest 3g, a w drugim wlan. Który ma lepszą czułość? Raczej nie SE. One są w tym raczej słabe, ale antenkę nie problem dokupić.
Qybór należy do Ciebie. Jeśli mieszkasz w jakimś sporym mieście to możesz mieć nadzieje na 3g, ale jeśli w małym to nieprędko bedzie tam 3g.

Hmmm, wybierz 3G, może jak pojedziesz na jakieś tournee do większego miasta to się przyda ;)
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: co kupić w promocji?

Post autor: canidy »

Witam,

Skoro nie potrzebujesz WLAN i 3G to weź tego Optiona z 3G, a ja dam Ci SE GC85 i jeszcze dopłacę :) GC85 ma małą antenkę zewnętrzną i oceniam, że czułość jest na prawdę ok. Jadąc pociągiem na trasie Warszawa-Katowic prawie cały czas miałem zasięg EDGE, a tylko czasami łapałem GPRS.
Zainteresowany?
[email protected]
TJE
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-06-02, 21:09

Re: co kupić w promocji?

Post autor: TJE »

canidy pisze:Skoro nie potrzebujesz WLAN i 3G to weź tego Optiona z 3G, a ja dam Ci SE GC85 i jeszcze dopłacę :) Cytat przycięty przez Moderatora ->Szadzik - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!
GC85 <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> by wystarczyła ale miałem kiedyś GC75 i uważam że ta antena to porażka dlatego więcej niechce tego typu kart.
TJE
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-06-02, 21:09

Re: co kupić w promocji?

Post autor: TJE »

Zapytam jeszcze która z tych kart lepiej się sprawuje pod linuxem? Czy jest już jakieś oprogramowanie do przeglądania SMSów i ksiązki telefonicznej oraz możliwość sprawdzania poziomu sygnału?
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: co kupić w promocji?

Post autor: canidy »

TJE pisze:GC85 <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> by wystarczyła ale miałem kiedyś GC75 i uważam że ta antena to porażka...
No cóż, albo tego typu antenka, albo dużo większa część wystająca z laptopa (antena zabudowana), a w tym modelu można przynajmniej odłączyć antenę nie wyjmując modemu. No ale de gustibus no disputandum est...
ODPOWIEDZ