Modem Huawei E398 Jaki router??

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem Huawei E398 Jaki router??

Post autor: jakubd »

Na razie nie znalazłem nic lepszego, niż Dovado Tiny. Maksymalny transfer jaki uzyskałem to około 85 Mbit/s (przez ethernet). Teraz już sieć LTE w moim rejonie jest bardziej obciążona i takich transferów się nie osiąga.
Nie testowałem E3276, ale Dovado samo informuje, ze maksymalne transfery nie przekroczą 100 Mbit/s - pełne 150 wymagać będzie innego (nowego) sprzętu, ale mimo to śmiało można podłączać - mało który nadajnik wydoli więcej, niż 50 Mbit/s.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem Huawei E398 Jaki router??

Post autor: jarek999 »

wojteks pisze: Nie warto, nastaw się na góra 2 lata.
Tak, szukanie nie wiadomo jakiego routera-to strata czasu.
marens pisze: Zmieniając trochę temat, czy się ktoś orientuje czy TP-Link TL-WDR3600 + OpneWRT/Garoyle nie przycina transferów na LTE w E398/E3276?
TL-WDR3600 osobiście używam do łącza domowego na Mikrotiku z GargoylePL a nawet do testu wymagał by aktywnego HUB-a USB. Z iPlusem używam równie wydajnego DIR-825 (również w zasilanie po USB), nawet połączenie zestawiam w NDIS E367/E398 (z tym że na co dzień korzystam z sieci HSPA Polkomtela-dużo większa stabilność i 15GB limitu dziennego tj. na styk), bez przeszkód mógļbym przeprowadzić test wydajności gdyby nie taki szczegół że max. osiągi na LTE-E398 jakie mam na komputerze to 25-27Mbps.
jakubd pisze: Maksymalny transfer jaki uzyskałem to około 85 Mbit/s (przez ethernet). Teraz już sieć LTE w moim rejonie jest bardziej obciążona i takich transferów się nie osiąga.
Tylko takie transfery biorę poważnie pod uwagę jako uniwersalne-wifi w paśmie 2,4GHz N-lite w miejscu x może mieć transfer 50Mbps (przy czystym eterze) a w miejscu y może mieć problemy ze stabilnym transferem 5Mbps (tak mam w Łodzi-kilkanaście sieci w powietrzu i jeszcze inne zakłócenia). Dovado-Tiny to dobre i drogie narzędzie do obsługi modemów LTE. Jeżeli nie mamy na co dzień dostępu do sprzętu a zależy nam na pewnym narzędziu wówczas można rozważyć jego zakup (jeżeli dodatkowo chcemy żeby router szybko rozsyłał dane przy ciasnym eterze-to tylko routery z wifi dual-band,-Airlive-OF, Netgear D-Link ...pod Open-Wrt). Jeżeli do sprzętu mamy dostęp to routery z Open-Wrt GargoylePL by obsy współpracują bdb z modemami 3G a cena już od 72zł. (ba nawet taki TL-MR3420 v2 na OF potrafi wyciągnąć do 50Mbps przy jego cenie w ok. stówki-co prawda do pewnego połączenia musimy zainwestować w aktywny HUB USB ale to i tak prawie 3x taniej niż Tiny). Kwestią dla mnie kluczową przy LTE na dziś są cały czas za małe limity danych. ;)
jareq
barneyos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-02-21, 09:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Modem Huawei E398 Jaki router??

Post autor: barneyos »

Aloha,

od 1 m-ca testuję E398 na AirLive N450R, na LTE osiągam stabilnie 20/10 MB, co jest chyba dobrym rezultatem, na HSPA/HSDPA maks. 7/1 MB.

I mam zagwozdkę. Mam po LANie podłączone kamery do tego routera, także potrzebuję możliwość łączenia ze świata do routera, czego nie daje dynamiczny IP w PLUsie. Statyczny publiczny IP (za extra kase) nie łączy się po LTE (brak możliwości technicznych obecnie - niby pracują nad tym za 3-6mies. ma być) a tylko w niższych technologiach.

I pytanie: czy jest możliwość wdzwonienia się na dynamiczne LTE ? Nie chodzi mi o DDNS, bo to nie wystarczy. Być może jakiś alternatywny OpenWRT dla routera ? Ktoś zna.

Router nie ma obsługi VPN, można jedynie zezwalać lub blokować pakiety VPN.
===============
Wiem, że czegoś nie wiem !

Wszyscy mówili, że to niemożliwe, aż przyszedł ten, który tego nie wiedział.... i to zrobił !
spyheart
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2012-02-16, 09:11
Lokalizacja: warszawa

Re: Modem Huawei E398 +davado Tiny AC

Post autor: spyheart »

Hej od jakis 3 miesiecy mam problem router zrywa polaczenie myslalam ze to wifi cos krzaczy ale po kablu to samo a predkosci scina o polowe upgrade routera robiony wczesniej, troche scinal ale nieznacznie dalo sie cos robić.
Macie pomysly?
ODPOWIEDZ