Globetrotter Combo EDGE & simdata

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jacK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-09-07, 21:04

Globetrotter Combo EDGE & simdata

Post autor: jacK »

Proszę o pomoc w ustawieniach globtrottera combo edge razem z kartą plusa simdata. Modem nie ma simloka, ma swój mobility manager, czy w takim razie potrzebuje iplus manager? Jakie ustawienia wpisać w konfiguracji??? Kiedyś testowałem podobny modem GPRS wypożyczony z plusa, chodził bez problemu, ale mulił się strasznie, więc postanowiłem kupić EDGE, szkoda tylko, że nie ma oryginalnie ustawień na plusa, a tamto oprogramowanie usunąłem, szkoda, bo może chodziłby bez problemu na tym modem. Bardzo proszę o pomoc.
luk99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-09-08, 14:57

Re: Globetrotter Combo EDGE & simdata

Post autor: luk99 »

Od plusa by nie chodzilo

1. Instalujesz soft z plytki
2. Wkladasz sim do modemu.
3. Wkladasz modem do laptopa
4. Uruchamiasz Mobility Manager
5. U gory masz setup
6. Pozniej na dole NEW
7. Wybierasz 3g/gprs
8. NAstepnie ustawiasz
login i pass : plusgsm
apn : internet
i z boku odrazu PPP
i robisz Connect
Jak nie chodzi to inny problem :)
jacK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-09-07, 21:04

Re: Globetrotter Combo EDGE & simdata

Post autor: jacK »

Dzięki bardzo za pomoc, ale niestety nie "idzie", nie pyta nawet o numer PIN karty.
fuhmen
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-03-02, 16:12

Re: Globetrotter Combo EDGE & simdata

Post autor: fuhmen »

jeszcze trzeba włączyć "radio gprs", a co do aplikacji iplus manager to ten program nie widział wcale modemu option gloetrotter combo edge, więc sprzedałem pośpiesznie modem, ale firmowy program z płytki od modemu działał poprawnie. Wkurzało mnie tylko to ciągłe włączanie "radio gprs", więc kupiłem gc89 i działa.
iPlus -MotorolaV235
ODPOWIEDZ