Jak sprawdzić w czym działa ?

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

Jak sprawdzić w czym działa ?

Post autor: Gość »

Witam,

Mam modem na PCI firmy litewskiej www.teltonika.lt na bazie modułu NOKI. Program dołączony do owego modemu jest bardzo skromny - zaledwie Self-Test, Test karty, podanie PIN'u itp
Nie ma nawet czegoś takiego jak pomiar sygnału. Działa w GPRS oraz EDGE. Antena kierunkowa (kręcenie nią niczego, ale to niczego nie zmienia)

Wcześniej bawiłem się GPRS na SE T610 na bluetooth i pliki ściągałem przy pomocy GetRight'a przy max 4,7 kB, teraz czasami osiągam 7,0 kB.

Jak do licha sprawdzić czy mam EDGE czy GPRS ??

Ma ktoś jakiś pomysł ?
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Jak sprawdzić w czym działa ?

Post autor: krzysztof.wojcik »

na początek podaj miejscowość, rejon, spróbujemy ustalić na podstawie mapy czy masz EDGE czy GPRS, no i oczywiście sieć z jakiej korzystasz
Gość

Re: Jak sprawdzić w czym działa ?

Post autor: Gość »

Miasto - Białystok
Sieć PlusGSM

Wg mapek Plus'a powinien być dostęp do EDGE.
W tej chwili męcze spisy BTS, tak aby dobrze ustawić antenę
ale tak jak już pisałem - zero zmian (choć zapewne jakieś tam są tylko
bez miernika choćby najprostrzego trudno coś zauważyć)
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Jak sprawdzić w czym działa ?

Post autor: krzysztof.wojcik »

Z mapek wynika że nie cały Białystok jest w zasiegu EDGE, w sierpniu korzystałem z EDGE w Białymstoku, byłem na ulicy Waszyngtona, prawdopodobnie korzystałem z BTS-a na ulicy Cieszyńskiej. Wejdź na stronę www.zasieg.prv.pl, skontaktuj się z autorami strony, mogą ci pomóc. Na http://websky.pl/~tomi/podlaskiel.html masz spis btsów w Białymstoku,podane jest nawet któy obsługuje EDGE
Gość

Re: Jak sprawdzić w czym działa ?

Post autor: Gość »

Dzięki, może coś mi się uda wskórać i dojdę ładu. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ