Problem, Neostrada WiFi...

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
RickPl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-08-10, 22:21
Lokalizacja: Piaseczno

Problem, Neostrada WiFi...

Post autor: RickPl »

Witam, od jakiegoś czasu na mojej Neostradzie WiFi (1- 10mb/s) prędkość download spada poniżej 1 mb/s. Oto wynik z dzisiejszego testu o 4 nad ranem http://www.speedtest.pl/test/65597883. Chciałbym się zapytać co jest przyczyną tak niskiej prędkości i czy dałoby radę w jakiś sposób to naprawić ? Dołączę jeszcze charakterystykę mojego łącza:

1.16 tłumienie w górę 21.4 dB
1.17 tłumienie w dół 36.5 dB
1.18 margines zakłóceń w górę 7 dB
1.19 margines zakłóceń w dół 16 dB
1.20 maximum upload rate 1024 Kb/s
1.21 maximum download rate 9568 Kb/s
1.22 synchronizacja w górę 921 Kb/s
1.23 synchronizacja w dół 6137 Kb/s
1.24 moc w górę 12.4 dB
1.25 moc w dół 0 dB
1.26 pakiety odebrane nieaktywny
1.27 pakiety wysłane nieaktywny
1.28 stracone pakiety nieaktywny
1.29 link retrain nieaktywny
1.30 błędy FEC (góra/dół) 0
1.31 błędy HEC (góra/dół) 0
1.32 błędy CRC (góra/dół) 1

Router: Livebox 2.0
Karta sieciowa (zew.): Logi Link WL0084A

Jeżeli chodzi o prędkość internetu poprzez kabel ETHERNET wynosi ona około 5-6mb/s.
Co do Wi Fi, proszę o pomoc, ponieważ nie wiem czy mam dalej płacić za tą żałosną prędkość i czy w innej firmie np: Netia byłoby lepiej. :?:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Problem, Neostrada WiFi...

Post autor: krystianb »

RickPl pisze:Jeżeli chodzi o prędkość internetu poprzez kabel ETHERNET wynosi ona około 5-6mb/s.

Co do Wi Fi, proszę o pomoc, ponieważ nie wiem czy mam dalej płacić za tą żałosną prędkość i czy w innej firmie np: Netia byłoby lepiej.
W tej samej chwili po kablu ethernet jest 5-5Mb/s a po wifi to co widać? Jeśli tak to żadna zmiana operatora nic nie da, chyba że winny jest uszkodzony livebox, choć bardziej stawiam na eter. Nie kupiłeś jakiejś niani elektronicznej, kamery bezprzewodowej, transmitera wideo, albo innego wynalazku bezprzewodowego. Jeśli nie Ty to pewnie któryś z Twoich sąsiadów.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
RickPl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-08-10, 22:21
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Problem, Neostrada WiFi...

Post autor: RickPl »

W tym samym czasie jak po kablu idzie te 5-6 mb/s to na wifi jest czasem 1 czasem poniżej 1 mb/s. Moc sygnały waha się od 50 do 60% a jakoś łącza to 90-100%. Zastanawiałem się też nad tą telewizją podłączoną do Liveboxa, może to ona zwalnia...
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Problem, Neostrada WiFi...

Post autor: krystianb »

RickPl pisze:Zastanawiałem się też nad tą telewizją podłączoną do Liveboxa,
Jeśli nie masz anteny satelitarnej to zabiera kolejne 4Mb/s z tego co masz po kablu.

Jedyny sposób, żeby sprawdzić, że to sąsiedzi a nie router to przetestowanie innego sprzętu: karty wifi i routera. Na sam początek można spróbować zmiany kanałów, jak to zrobić masz w instrukcji do liveboxa.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
RickPl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-08-10, 22:21
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Problem, Neostrada WiFi...

Post autor: RickPl »

Antenę sat. mam więc nie powinno zbyt dużo zabierać.
Kanały zmieniałem. Na niektórych było lepiej na niektórych gorzej, obecnie stoję na 13.

Niedługo pożyczę jakiś router od kolegi (tp-linka chyba) i wtedy zobaczymy czy jest lepiej, jak nie będzie to najwyżej złoże wymówienie. Na razie topic można zamknąć ;) Dzięki.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Problem, Neostrada WiFi...

Post autor: krystianb »

RickPl pisze:i wtedy zobaczymy czy jest lepiej, jak nie będzie to najwyżej złoże wymówienie.
:facepalm: Problemem jest livebox (złożyć reklamacje przyślą inny) albo o wiele bardziej prawdopodobne: sąsiedzi, jedyne wyjście przeprowadzka na 5GHz lub korzystanie z kabla.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
RickPl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-08-10, 22:21
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Problem, Neostrada WiFi...

Post autor: RickPl »

No to podłącze na tym tp-linku i zobaczy się czy bedzie lepiej...
RickPl pisze:pożyczę jakiś router od kolegi (tp-linka chyba) i wtedy zobaczymy czy jest lepiej,
ODPOWIEDZ