modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zelus132
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-09-02, 19:54
Lokalizacja: pod Częstochową

modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: zelus132 »

mieszkam na wsi i potrzebuje dobrego modemu + dobrą antenke do niego, myslalem o modemie huaweii e367 albo e372, ale z tego co wyczytalem to one maja zlacze CRC9 do anteny a ponoc łatwo to zniszczyć, to prawda? dlatego mozne wolalbym cos z ts9

teraz ciagne neta z telefonu z playa, telefon dosc stary, xperia x1, teraz lezy pietro wyzej na oknie, na kablu usb ze wzmacniaczem i łapie 2 kreski edge lub 1-2 hsdpa, oprocz tego pietra wyzej jest tez wysokie poddasze i tam chcialem antene zalozyc, myslalem o dookolnej 15 lub 16dbi, w koncu bedzie duzo wyzej i na zewnatrz

no i jeszcze jedno, skoro antena ma byc tak daleko od komputera to moga byc spore straty na kablu bo potrzeba go bedzie jakies 12metrow, dlatego mysle zeby dokupic router i ustawic go kolo anteny i od routera juz zwykle rj 45 dac, co Wy na to?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: matek451 »

Rozwiązanie z routerem jak najbardziej korzystne. W tym przypadku mniejsze straty na kablu i gniazdo anteny bezpieczne( częste rozłączanie, ruchy sztywnym kablem uwalą nawet TS9). Na jakim paśmie korzystasz z Play: UMTS2100 czy UMTS900? W zależności od tego potrzebujesz antenę na 900Mhz lub 2100MHz, oczywiście kierunkowa a nie dookólną.
zelus132
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-09-02, 19:54
Lokalizacja: pod Częstochową

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: zelus132 »

jaka czestotliwosc to nie wiem, wedlug tej mapki

http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/50.63935 ... 14844/z/12

to 900 albo cdma od orange

co do samej sieci nie jest jeszcze przesadzone, wezme tam gdzie bedzie dobrze chodzic, chociaz chyba najbardziej podobalby mi sie orange wlasnie bo maja chyba najtaniej, 5gb + nieograniczone noce za 20zl + mozna to w pakiet laczony orange open wziac i jeszcze 15zl znizki bedzie

co do anteny, naprawde te anteny za 70-80zl, 130cm+, 15-16dbi nic nie dają? dookólna sie postawi i jest, kierunkowa trzeba nastawiac i nigdy nie wiadomo w ktora strone lepiej
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: matek451 »

Jeśli masz 70 zł za dużo to wydaj je na coś pożytecznego a nie kupuj szmelcu w postaci patyka . Ten zysk to wielka lipa wyssana z palca. Postawić sobie możesz i będzie ale 130 cm. maszcik na chorągiewkę a nie dobra antena. Podaj dokładną lokalizację to sprawdzę zasięg sieci i najbliższe BTS-y. Pozwoli to wybrać operatora i antenę.Ustawienie anteny to niewielki problem. Za wcześnie na wybór ofert. Chcesz umowę ze sprzętem czy bez?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: krystianb »

zelus132 pisze:15-16dbi nic nie dają?
Ktoś tam zapomniał wstawić przecinka, a może i nie, bo to jakaś inna jednostka niż dBi.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
zelus132
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-09-02, 19:54
Lokalizacja: pod Częstochową

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: zelus132 »

nie wiem czy mi wolno podac link do alledrogo to podam nr aukcji wystarczy skopiowac do wyszukiwarki alledrogo,
myslalem o kupnie tego 3487302763
tu jakas ulepszona ale ile drozsza wersja :zdziwko: o.O 3520357246
i tu jeszcze raz taka sama z kablem w zestawie i mozna zwrocic jak cos 3487302655

ale ok jak mowicie ze nie warto to zdam sie na Was :)

dokladna lokalizacja to Tomiszowice, dodam, ze dom lezy w dolku i w sumie w kazda strone jest gorka, ale jak pisalem dom jest wysoki i w tym jest szansa
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: krystianb »

zelus132 pisze:myslalem o kupnie tego 3487302763
To jakiś cyrk, ta antena nie ma prawa poprawnie działać na 2.1GHz. A zysk na 900 z ... wzięty.
zelus132 pisze:tu jakas ulepszona ale ile drozsza wersja
:facepalm: Mieszkasz w domu na kółkach. Zysk energetyczny jw.
zelus132 pisze:i mozna zwrocic jak cos
A kup, za przesyłki w obie strony zapłacisz więcej niż to coś jest warte.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
zelus132
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-09-02, 19:54
Lokalizacja: pod Częstochową

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: zelus132 »

up czy Ty wgl czytasz co ja pisze? czy wgl czytasz te aukcje, chcialem tą za 60zl+10 przesylka, jakos prawie 30 osob kupilo, szkoda ze alledrogo blokuje nicki, mozna by spytac czy dziala
ta ostatnia ma lokalizacje w czestochowie gdzie czesto bywam to raz, dwa w razie zwrotu oni pokrywają koszt transportu, ale mniejsza

nawet jesli tylko przenoszą miejsce nasluchu + daja te 5dbi to i tak by mi to duzo dalo jakby router bylby obok, ale tak jak mowilem, zdam sie na Was i wybiore jakas kierunkowa :) skoro zamiast 5 ma dac 15 to jednak wykombinuje jakiś kawał rury i wytargam ją na dach :)

szkoda ze trzeba tez zakresowosc ograniczyc bo to pewnie mocno ograniczy ewentualną zmiane sieci, ale no trudno, wole zeby dosc dobrze dzialalo, tylko doradźcie co :D
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: krystianb »

zelus132 pisze:jakos prawie 30 osob kupilo,
A miliony mych jedzą <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> to i Ty będziesz jadł?
zelus132 pisze:dwa w razie zwrotu oni pokrywają koszt transportu
Trochę nie w temacie jesteś. Chyba że wysyłasz na niezgodność z umową, ale wątpię, że będziesz w stanie ją udowodnić.
zelus132 pisze: daja te 5dbi
Taa chyba na -.
Jak potrzebujesz anteny na 900MHz to ATK20 bądź w ostateczności ATK10.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: matek451 »

Wybór masz ograniczony do dwóch sieci :Plus( Cyfrowy Polsat) lub Play. Obydwie w twojej okolicy korzystają z UMTS900. Jeśli wybierzesz ofertę Play to konieczny zakup anteny kierunkowej ATK-20 z odpowiednim konektorem do modemu. Jesteś na krawędzi zasięgu BTS-a Play UMTS900 w Lelowie stąd potrzeba anteny kierunkowej o dużym wzmocnieniu.Ta sama antena może służyć do Plusa(CP). Tutaj korzysta on z BTS UMTS900 Aero2 w Niegowej. Do BTS-a bliżej stąd zasięg w Plusie lepszy i można użyć ATK-10. Antenę ustaw na odpowiednie kierunki. Do tego przewód 5m i router na strychu, dalej po LAN lub WiFi. Dyskusja o bacikach nie ma sensu, to nie anteny. Szkoda kasy, za ok. 110 zł kupisz ATK-20 z 5m kabla i konektorem do modemui posłuży Ci w dwóch sieciach. Rozwiązanie pewne i sprawdzone. Jeśli pobierasz dużo z sieci to pozostaje Play. Plus ma limit nocny 50 GB. Przejżyj oferty tych operatorów i weź na próbę. Wybierzesz modem. Link do anteny http://www.cybertech.com.pl/k8,anteny-l ... 00mhz.html
zelus132
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-09-02, 19:54
Lokalizacja: pod Częstochową

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: zelus132 »

ok czyli antena 900mhz i na niegowe, pytanie, czy ta antena wzmocni tez sygnal gsm? bo teraz mam internet z playa ale na karte i wszystko wskazuje na to ze chodzi to na nadajniku gsm, oficjalnie mi chyba nawet nie wolno tego internetu na komputerze uzywac :roll: i po drugie czy jak juz bede mial umowe na abonament to bedzie to moglo dzialac w pasmie gsm? nie wymagam duzych predkosci, ma to w miare plynnie dzialac po prostu :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: matek451 »

W przypadku Play jesteś na krawędzi zasięgu UMTS900 z BTS-a z Lelowa i to na niego musisz ustawić antenę.Dzięki ATK-20 będziesz w zasięgu HSPA z tego BTS-a. Ta antena jest na pasmo 900Mhz więc może służyć też do GSM900. W Mobile Partnerze możesz wybrać 2G lub 3G. W Play nie uzyskasz zawrotnych prędkości, poza tym Play ogranicza prędkość w ofercie 15GB do 4Mbps.Na 2G(EDGE) to lipa. Już lepiej korzystać z darmowego internetu od AERO2( DL 512Kbps, UL 256Kbps) w zasięgu , którego jesteś.
zelus132
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-09-02, 19:54
Lokalizacja: pod Częstochową

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: zelus132 »

no dobrze, dziękuję bardzo za pomoc,

antene wybralem taką, chyba styknie 3522112334

modem 3501468888, nie widze potrzeby kupowac cos lepszego a i modemow z tym lepszym ts9 jest malo

i jakis najtanszy routerek 3478428922
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: kmy »

a sprawdziłeś, że na liście kompatybilnych modemów, które ten router LEVELONE WBR-6804 obsługuje, nie ma MF192?
http://www.eltrox.pl/instrukcje/WBR-680 ... tyList.pdf
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: matek451 »

Ta antena nie ma przewodu musisz dokupić osobno i go sam przylutować. Do tego jeszcze zakup konektora. Rozwiązanie cokolwiek skomplikowane. Modem nie wiadomo z jakimi routerami wspólpracuje. A wybór routera to już kuriozum. Sprawdziłeś czy współpracuje z MF-192? Dokonałeś dziwnych wyborów, nie kieruj sie tylko ceną. Nadal idziesz własna drogą, nie słuchasz rad.

[ Dodano: 2013-09-03, 19:33 ]
Tak jak sądziłem ten MF192 niekompatybilny z routerem. Przy wyborze modemu nie kieruj się tylko gniazdem TS9.Przy zakupie routera gniazdo antenowe jest bezpieczne. Ogólnie wybór Huawei lepszy , dobrze współpracuje z TNI, jest wsparcie. Tego MF192 nie ma tez na liście TP-Linka.
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: kmy »

http://www.cybertech.com.pl/k32,routery ... y-gsm.html

a w Cybertechu możesz kupić wszystko, antenę, kabel, złączki, wszystko złożone, modem, router, jeden koszt przesyłki, a przy takim zamówieniu to może wzięliby na siebie
a jak podliczysz wszystkie koszty wysyłek to ciekaw jestem ile zaoszczędziłeś
o ile ten zestaw zadziała?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: matek451 »

ATK-20 z kablem 5m i konektorem, modem Huawei E-3131 i router TP-Link MR-3220. Całość z przesyłką kurierem 338 zł. Kupić zamontować i działa. Jaki jest sens tych poszukiwań,nie wiem.
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: kmy »

a te wszystkie elementy z allegro 270,90 z przesyłkami i trzeba jeszcze dołożyć kabel, złączki i konektor z przesyłką, jak wyjdzie 20 zł taniej to wszystko, no a porównać MF192 a E3131 to jak rów melioracyjny i wąwóz w górach, czyli przepaść technologiczna
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: matek451 »

Kabel trzeba umieć zamontować do ATK-20, FME na kabel też. Konektor można kupić u tego sprzedawcy za 25,90 - drogo ale chociaż jedna przesyłka :) . To MF192 pewnie do Playa wystarczy. Ale czy to wszystko zadziała. Oto jest pytanie. Obawiam się , że autor już to kupił. Szkoda. :(

[ Dodano: 2013-09-03, 21:21 ]
A swoją drogą ten sprzedawca modemu MF192 reklamuje go do BDI Aero2 choć jest on z nim niezgodny. Ot taka uczciwość i wiedza sprzedawcy.
zelus132
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-09-02, 19:54
Lokalizacja: pod Częstochową

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: zelus132 »

tak, wiem ze antena nie ma kabla, mialem otwarte kilka ofert z ta antena i akurat nr tej wyslalem :P , pamietam tez o konektorze

z routerem rzeczywiscie problem, dlatego modem zmienilem na zte mf 669 a router na tp - link mr 3220 v2 (3522777297)

i powinno smigac :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: matek451 »

To mnie uspokoiłeś :)
zelus132
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-09-02, 19:54
Lokalizacja: pod Częstochową

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: zelus132 »

tak dodam, ze na alledrogo grzebalem tylko zeby wiedziec co ile kosztuje, wszystko pewnie kupie w jednym sklepie w czestochowie za 4-7dni i nie zaplace ani grosza za przesylke bo i tak tam musze pojechac

i czemu to by mialo nie dzialac? eh ten xxi wiek, gdzie sie podziala stara dobra pelna kompatybilność komputerow.....
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: matek451 »

W dzisiejszych czasach wybór sprzętu i sprzedawców ogromny tylko czasami ze sobą nie pasuje. Stąd warto zasięgnąć wiedzy na forum i skorzystać z doświadczeń innych. Nie warto kupować wynalazków tylko sprawdzone rozwiązania.
Awatar użytkownika
lkamino
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2012-09-22, 17:16
Lokalizacja: Radomyśl Wielki

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: lkamino »

Kup sobie modem HUAWEI E3131 np. na tej aukcji: 3494770015
Możesz go też kupić w punkcie Play'a.

I router:
http://allegro.pl/tp-link-tl-mr3220-rou ... 82764.html

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=99 ... -1xUSB&w=c

Uruchom to w domu. Podłącz modem do routera, na strychu, przez kabel usb, żeby był jak najwyżej.
Skieruj modem w kierunku BTS'a tą stroną, na której nie ma diody.
Jak będzie słaby sygnał, 1 kreska lub czasem wcale, ale internet będzie działał poprawnie,
to daj sobie spokój z anteną. Nie jest powiedziane, że musi być 5 kreseczek poziomu sygnału.

Jak antena okaże się konieczna, to może kupisz ją tu:
http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_10-e ... _A7015.htm

albo zrobisz sam, jak masz smykałkę.
Napiszę ci jak, i obliczę wymiary. Koszt materiału to 20 - 25 zet + kabel.
zelus132
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-09-02, 19:54
Lokalizacja: pod Częstochową

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: zelus132 »

ale jedna kreska bedzie albo i nie, a jak bedzie 5 i zmaleje to bedzie 4 a jak potrzebuje stabilnego łącza

i nie chce zadnego modemu z łączem CRC9, modem bedzie czesto podpinany pod antene a te CRC9 ponoc wylatują z modemu jak zapalki z pudelka

antene wole kupic ;p ze stali bym dal rade w sumie zrobic, troche pospawac, nadmiar zeszlifować, ale z aluminim gorzej
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: ja.michal »

Wszystko co nowe praktycznie zawsze ma CRC9. Złącza są dobre. Trzymają się, ale trzeba umieć się z nimi obchodzić. Mam router, miałem modemy. Nigdy nie wyrwałem wejścia. Fakt, u innych widziałem rozrobione wtyczki, ale nie dlatego, że wtyk jest do niczego.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: matek451 »

Jeśli będziesz często wypinał antenę z modemu to i TS9 nie wytrzyma. Po to kupuje się router aby się nie bawić złączem. Spinasz wszystko ustawiasz w jednym miejscu i najlepiej nic nie grzebać. Kabel H155 jest sztywny, konektor krótki więc o problem łatwo. Nie baw się w budowę anteny. Koszt tej zabawy przewyższy zakup gotowej. Do budowy anteny trzeba mieć wiedzę, części( kabel. złącza, symetryzator itd) oraz narzędzia. A efekt niepewny. Antena jak najbardziej potrzebna. Nie słuchaj tych bajek o jednej kresce, ruterach na strychu bez anteny itp. Jeśli chcesz mieć dobre połączenie i sieć to zainwestuj raz w porządny sprzęt i masz spokój.
zelus132
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-09-02, 19:54
Lokalizacja: pod Częstochową

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: zelus132 »

matek ja to wszystko wiem :)

ale niestety nie bedzie tak ze podepne i spokoj, srednio co 2 tygodnie bede odpinal bo wyjazdy mam
dexter18

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: dexter18 »

zelus132, a powiedz mi odpinasz zabierasz net ze sobą czy tak z bezpieczeństwa ? Modemy ZTE mają chyba lepsze gniazdo antenowe bardziej stabilniejsze.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: modem + antena, co do netu przy slabym zasiegu

Post autor: matek451 »

No to spoko, napisałeś wcześniej , że często to myślałem że może codziennie :) Ale ostrożności nie za wiele. W początkach swych doświadczeń z antenami uwaliłem E-353. :(
ODPOWIEDZ