iPlus poza miastem - Osiek k. Torunia

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-09-09, 10:01
Lokalizacja: CT

iPlus poza miastem - Osiek k. Torunia

Post autor: Anti »

Hej,

wyprowadzam się poza miasto przez co stanąłem przed dylematem jaki sprzęt wybrać, aby jakość sygnału była możliwie najlepsza. Wybór padł na iPlusa, bo innych opcji tu niestety nie ma.
Jeśli chodzi o sprzęt to zastanawiam się nad dwoma routerami oferowanymi przez Plusa
- D-Link DWR-921 + antena zewnętrzna "plusowa"
- Huawei B593s - bez anteny
Może polecacie jakiś inny? Zawsze mogę ten kupiony sprzedać i kupić inny :)

Bez względu na wybór i tak dokupię do niego antenę (ta z Plusa jest podobno do niczego). I teraz pytanie jaka to miałaby być antena, czy Dualna czy HSPA (z tego co wyczytałem to najlepsze są na jeden konkretny zakres)? Wszędzie dookoła mam zasięg HSPA (według mapek), a w kilku miejscach nawet LTE. Czy moglibyście doradzić w jaką antenę zainwestować? Jeszcze HSPA, czy już próbować LTE?

Do nadajników w prostej linii mam:
- Aleksandrów UMTS 2100 - ok. 8,5 km
- Ciechocinek UMTS2100 - ok. 4,5 km
- Czernikowo UMTS 2100 - ok. 9,5 km
- Toruń Włocławska UMTS 2100 - ok. 9,5 km

reszta to GSM 900/1800.

Wezmę z Plusa tego D-Linka "na próbę", ale czy z tą ich anteną wskaże mi cokolwiek, czy w ogóle sobie nią gitary nie zawracać? Mieszkam ok. 800 metrów od głównej drogi w kierunku Wisły. Zasięg z Plusa na SGS2/SGSA ledwo dwie kreski na parapecie także szału nie ma...

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: iPlus poza miastem - Osiek k. Torunia

Post autor: kmy »

ten zasięg Plusa w Osieku to raczej masz z któregoś nadajnika Aero2 na UMTS900
na 2100 jeśli chcesz eksperymentować to tylko dobry panel np. Cybertecha
natomiast na 900 MHz to tylko ATK-20, też kupisz w Cybertechu
i nie bierz niczego, co nie ma wejścia na antenę zewnetrzną
Anti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-09-09, 10:01
Lokalizacja: CT

Re: iPlus poza miastem - Osiek k. Torunia

Post autor: Anti »

Czy D-Link DWR-921 + http://www.cybertech.com.pl/p85,antena- ... s2100.html będzie dobrą opcją do HSPA+? Wątpię, że jest jakakolwiek szansa na LTE, więc na razie może lepiej jak spróbuję HSPA. Tylko pytanie, który panel będzie najlepszy?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: iPlus poza miastem - Osiek k. Torunia

Post autor: matek451 »

Tak jak kolega napisał na twoim terenie Plus(CP) korzysta z sieci UMTS900 od Aero2 i to na to pasmo musisz kupić antenę. Dlatego musisz kupić nie panel na 2100MHz tylko którąś z tych anten http://www.cybertech.com.pl/k8,anteny-l ... 00mhz.html (ATK-20 ma większy zysk) . Najbliższe BTS-y UMTS900 Aero2: Ciechocinek-Bema 44, Toruń-Włocławska325 oraz zweryfikowany Aleksandrów-Świstucha 5. Do LTE może być za daleko i teren leśny. Te pseudoantenki z Plusa są nic nie warte i w twojej lokalizacji szkoda na nie kasy. Z routerów B-593 sprawdzony, ma wyjście na anteny zewnętrzne. D-Link to nowa oferta i mało opinii o nim. Oprócz anteny potrzebujesz konektora do złącz SMA w routerze http://www.cybertech.com.pl/p33,konekto ... fme-m.html
ODPOWIEDZ