Jaki internet wybrać LTE czy radiowy

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kacha
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-04-03, 13:44
Lokalizacja: Leszno

Jaki internet wybrać LTE czy radiowy

Post autor: Kacha »

Mieszkam w Lesznie (wlkp.) i zastanawiam się nad wyborem internetu Lte Plusa czy radiowy z INTERNETI. Radiowy miałam już długo średnio jestem z niego zadowolona jest on wolny, długo wczytują się filmiki na YT, a o możliwości oglądania filmów online praktycznie nie ma mowy. Dlatego zastanawiam się nad LTE ale tu przeraża mnie transfer 20 GB czy można przy takim transferze normalnie pobierać pliki i oglądać filmy online ? Dodam, że mam 2 komputery laptopa i stacjonarny, z którego w zasadzie mało korzystamy.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaki internet wybrać LTE czy radiowy

Post autor: key »

Na temat jakosci LTE w twoim miejscu nikt ci nic sensownego nie powie. Kup starter, pozycz modem i sprawdz czy cie to satysfakcjonuje
Nie pomagam na PW.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki internet wybrać LTE czy radiowy

Post autor: ja.michal »

Kacha, jeśli dużo oglądasz mediów strumieniowych (YT, VoD) to 20 GB nie jest specjalnie dużo. Szczególnie jeśli oglądasz w HD.
Sugeruję zobaczyć jak to wygląda w praktyce jak napisał key. Można też wziąć w Plusie do testów na 7 dni modem lub router za 9 zł. O szczegóły musisz pytać w Plusie.

Nie odrzucaj też kategorycznie innych operatorów bo do YT i VoD nie koniecznie potrzeba LTE, a czasem prędkości w HSPA+ DC są takie jak w LTE, a i oferty u innych operatorów są lepsze (ilość GB, cena, faktycznie noce bez limitu).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet wybrać LTE czy radiowy

Post autor: matek451 »

Przychylam się do opinii poprzednika. Daj sobie spokój z Plusem i CP oraz ich LTE. Ostatnio czyli dziś ujednolicili ofertę i jest ona coraz gorsza. YT wchodzi do limitu, za Iplę trzeba płacić(14.76zł). Mają nędzny limit nocny 50GB ( 1-7) na dodatek za 2,90 zł. Od dziś Plus/CP i ich oferta to dno W Lesznie masz sieć NetWorks po modernizacji. W T-Mobile i Orange możesz korzystać z HSPA+DC( do 43,2Mb/s) na UMTS2100. Na twoim miejscu brałbym ofertę Orange. Przy zakupie przez internet możesz mieć za 44,95 zł 35GB + noce bez limitu w godz 0-8. Oferta bez sprzętu na 24 m-ce. sprzęt modem/ router kupujesz samodzielnie. Możesz sobie też za 9,99 dokupić bezlimitowe Szczęśliwe godziny od 0.00 do 12.00
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki internet wybrać LTE czy radiowy

Post autor: ja.michal »

Jak będzie brakować GB to można dokupić kolejną umowę na konto abonenckie. Wtedy GB się zsumują i będzie rabat z racji Orange Open Combo.
ODPOWIEDZ