Plus POWER LTE - klapa?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Fenio
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2013-09-10, 21:16
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Fenio »

Trochę niepokoi fakt że na forach pisze dosłownie garstka ludzi. Część narzekała na limity, część pisała że limitów żadnych nie ma a inni co narzekali przestali narzekać od paru dni i twierdzą że limit się nie włącza. Niestety brak profesjonalnych recenzji tej usługi jak i brak większej ilości opinii klientów nadal nie daje pewności co do jakości usługi.
bolu
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2013-10-10, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bolu »

I jak testerzy, ktoś przekroczył 200GB? ^^
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: BKpbO »

Fenio pisze:Trochę niepokoi fakt że na forach pisze dosłownie garstka ludzi. Część narzekała na limity, część pisała że limitów żadnych nie ma a inni co narzekali przestali narzekać od paru dni i twierdzą że limit się nie włącza. Niestety brak profesjonalnych recenzji tej usługi jak i brak większej ilości opinii klientów nadal nie daje pewności co do jakości usługi.
A nie wiesz że fora są od narzekania a nie od zachwalania usług? :P
Jeśli nie jesteś pewny, to weź na testy, zawsze możesz oddać, a po kwartale możesz znów wziąć na testy :)
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: ra-v »

Fenio pisze:Niestety brak profesjonalnych recenzji tej usługi jak i brak większej ilości opinii klientów nadal nie daje pewności co do jakości usługi.
Profesjonalne recenzje musiały by być robione w wielu miejscach w Polsce o różnej gęstości zaludnienia. To nie jest takie łatwe nie wspominając o kosztach.

Jedyne co można zrobić to osobny wątek na forum, w którym użytkownicy będą wrzucać tylko i wyłącznie informację w stylu lokalizacja, sprzęt, okres testów, najmniejszy oraz średni ping, średnia i maksymalna prędkość, ewentualne uwagi/problemy itp.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Fenio
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2013-09-10, 21:16
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Fenio »

ra-v pisze:Jedyne co można zrobić to osobny wątek na forum, w którym użytkownicy będą wrzucać tylko i wyłącznie informację w stylu lokalizacja, sprzęt, okres testów, najmniejszy oraz średni ping, średnia i maksymalna prędkość, ewentualne uwagi/problemy itp.
Dobry pomysł. Dodał bym do tego opcjonalną informację o sile sygnału w dB.

Ciekawy jestem czy ten QoS w zależności od wybranej taryfy faktycznie działa a jeśli tak to jak duże to są różnice. Ale żeby to sprawdzić to ktoś musiał by dysponować minimum dwoma kartami sim z power LTE dwóch różnych pakietów plus ewentualnie do porównania LTE na kartę. Nie trzeba do tego jeździć po całej Polsce z laptopem :) Taki przełom w mobilnym internecie a w serwisach poświęconych tej tematyce cisza jak by nic istotnego się nie stało.
pawelj5
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-10-20, 08:14
Lokalizacja: Starków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: pawelj5 »

wojteks pisze:
za chwilę okaże się że mapa zasięgu LTE zostanie skorygowana, anteny na stacjach bazowych obniżone/zmieniony tilt żeby ograniczyć zasięg z 10-11km do 6 a potem płacz userów bo mieli zasięg ale już nie mają i żadna antena zewnętrzna w tym nie pomoże. Tak samo mogą zostać odrzuceni userzy o najsłabszym zasięgu/najgorszej modulacji spowalniający stacje bazowe.

Działania za strony operatora zostaną nazwane optymalizacją sieci.
Nie jestem jeszcze do końca pewien, ale być może spełnia się powyższy scenariusz. Ponad miesiąc temu założyłem ten temat http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=40467 . Wziąłem IDU-ODU na próbę. Jednak ze względu na brak obsługi standardu 3G zdecydowałem się zmienić na B593. Do zeszłego wtorku było ok. W prawdzie w godzinach szczytu prędkości znacznie spadały, ale LTE działało. Od wtorku brak możliwości połączenia z LTE. Aktualnie korzystam z WCDMA. Według parametrów logowania do sieci które podaje router nie udało mi się określić z którym nadajnikiem się łączył. Jedyna informacja to "ID KOMÓRKI: 296". Aktualnie brak połączenia z tą komórką. Podczas próby logowania do LTE przechodzi komórka 135, a potem 5 i na niej się zatrzymuje, po czym wyświetla się błąd, który dodałem do załącznika. Zgłosiłem problem poprzez ICOK. Na razie czekam na odpowiedź.
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bomber »

pawelj5 pisze:Nie jestem jeszcze do końca pewien, ale być może spełnia się powyższy scenariusz.
Chyba raczej drugi z opisanych scenariuszy, bo zacytowałeś dwa różne scenariusze, z których pierwszy jest absurdalny, a drugi w Twoim przypadku jak najbardziej możliwy.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-06-20, 18:10 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-06-20, 17:10 przez bomber, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Andrzejz78 »

bomber pisze:bo zacytowałeś dwa różne scenariusze, z których pierwszy jest absurdalny
Nie pisz bzdur i nie podważaj treści pisanych przez bardziej doświadczonych

W Orange już jakiś czas temu ograniczyli zasięg żeby sieć nie wysiadła Mieszkam blisko BTSa więc mi pasuje bo net chodzi pięknie ale kilka km dalej mogę zapomnieć o U2100
W LTE Orange i Plusa mam sygnał na poziomie 40-60% ale jestem odrzucany ze względu na odległość jak słaby(degradujący) sygnał z modemu
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bomber »

Andrzejz78 pisze:Nie pisz bzdur i nie podważaj treści pisanych przez bardziej doświadczonych
Przepraszam bardzo, ale na jakiej podstawie oceniasz moje doświadczenie?! Nie przypominam sobie, abym tu się chwalił swoim CV.
Czy chcesz powiedzieć, że nie są absurdem wypowiedzi wojtkas o ograniczeniu zasięgu z z 10-11 do 6 km (są to oczywiście liczby od czapy, ale to nie ja je wymyśliłem)?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-06-20, 18:10 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-06-20, 17:10 przez bomber, łącznie zmieniany 1 raz.
Enrike4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-12-05, 10:08
Lokalizacja: Zator

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Enrike4 »

Witam!

Mam to coś od kilku dni i takie wyniki:
http://www.speedtest.net/my-result/3561983743
zdarzają się trochę mniejsze.
zasiąg na 2-3 kreski myślę o dołożeniu anteny router b593s.
Początkowo 2 razy wpadłem w "lejek" ale po interwencji w BOK zdjęty.

Czy zna ktoś może hasło do roota na ssh . Router z plusa

Pozdrawiam
bolu
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2013-10-10, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bolu »

Możesz zdradzić jaki wziąłeś abonament, ile masz już pobrane mega i jak daleko do BTS?
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: ra-v »

Czy zna ktoś może hasło do roota na ssh . Router z plusa
Domyślne powinno być na naklejce na routerze albo ewentualnie w papierologii. Pewnie login to admin i hasło też admin.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
marisuzsal
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2014-06-20, 06:56
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: marisuzsal »

ra-v pisze:
Fenio pisze:Niestety brak profesjonalnych recenzji tej usługi jak i brak większej ilości opinii klientów nadal nie daje pewności co do jakości usługi.
Profesjonalne recenzje musiały by być robione w wielu miejscach w Polsce o różnej gęstości zaludnienia. To nie jest takie łatwe nie wspominając o kosztach.

Jedyne co można zrobić to osobny wątek na forum, w którym użytkownicy będą wrzucać tylko i wyłącznie informację w stylu lokalizacja, sprzęt, okres testów, najmniejszy oraz średni ping, średnia i maksymalna prędkość, ewentualne uwagi/problemy itp.
Lublin, os Choiny ping z ostatniej doby i tygodnia do DNSa Google 8.8.8.8
Obrazek

Modem - b593, średnia prędkość ~35/35, maks prędkość 40/42 Mb/s
Obrazek

Sygnał
Obrazek

Używam anteny zewnętrznej dualnej z telkobu. Do BTSa ok 800 m bez widoczności (zasłonięty zabudową miejską i drzewami).
Ostatnio zmieniony 2014-06-20, 10:18 przez marisuzsal, łącznie zmieniany 2 razy.
Enrike4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-12-05, 10:08
Lokalizacja: Zator

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Enrike4 »

ra-v pisze:Domyślne powinno być na naklejce na routerze albo ewentualnie w papierologii. Pewnie login to admin i hasło też admin.
Witam! na naklejce jest tylko info o dostępie do konta admin z panelu, a nie do roota po ssh.

Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-06-20, 18:10 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-06-20, 17:10 przez Enrike4, łącznie zmieniany 1 raz.
ArtHouse
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-06-10, 14:36
Lokalizacja: Nowy Ciechocinek

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: ArtHouse »

Dziś rozpocząłem testowanie Power LTE na Nowym Ciechocinku.
1,5 lub 2 km od stacji ruter B593 stoi sobie przy oknie i nawet dobrze to wygląda nie liczyłem na takie prędkości http://www.speedtest.net/my-result/3575645353
Obrazek
Tego nie potrafię rozkodować ale chyba źle nie jest
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bartex03 »

Bez zewnętrznej anteny ( tylko 2 patyki) , 4/5 kresek zasiegu.

Obrazek

[ Dodano: 2014-06-22, 15:56 ]
Przekroczyłem limit danych o 7 GB i nie dostalem żadnego smsa prędkość się nie zmieniła. Nadal tyle ile daje łącze.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: matek451 »

Proponuję zajrzeć na http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... &start=345 i dalej. Użytkownicy Power LTE zaczynają dostawać lejek po pobraniu ok. 200GB.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bartex03 »

Dobrze ze netia dzwoni i ma z dnia na dzień coraz lepsze oferty utrzymaniowe. :D Łącze zapasowe w sam raz
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: BKpbO »

bartex03, ty już chyba trochę masz to Power LTE, jaki już zrobiłeś transfer?
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bartex03 »

BKpbO pisze:bartex03, ty już chyba trochę masz to Power LTE, jaki już zrobiłeś transfer?
165 GB i mam info że zmniejszona predkosc, ale faktycznie pozostała bez zmian.

Jednak boje się rezygnować z wimaxa bo Plus był, jest i będzie nieobliczalny, dlatego bedę jeszcze z Netią negocjował i bedzie to łacze zapasowe.
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: mcore »

matek451 pisze:Użytkownicy Power LTE zaczynają dostawać lejek po pobraniu ok. 200GB.
Limitowany nielimitowany LTE Plusa/CP

no można się tego było spodziewać, zbyt dobre aby było prawdziwe
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: BKpbO »

mcore pisze:Limitowany nielimitowany LTE Plusa/CP

no można się tego było spodziewać, zbyt dobre aby było prawdziwe
Nawet nie podał czy jest w zasięgu LTE... pewnie łączył się poprzez 3G i pakiet poszedł :P
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: robertnik »

BKpbO pisze:Nawet nie podał czy jest w zasięgu LTE... pewnie łączył się poprzez 3G i pakiet poszedł :P
Na dodatek łączył się po GPRS class 10 i tak mu poszedł cały limit...
Dorabiasz na wróżbiarstwie?
marisuzsal
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2014-06-20, 06:56
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: marisuzsal »

mcore pisze: Limitowany nielimitowany LTE Plusa/CP

no można się tego było spodziewać, zbyt dobre aby było prawdziwe
Nie 3G tylko brudny PR pozostałych sieci.
Dnia 31 maja kiedy podpisywał umowę jak twierdzi poszkodowany; w Plusie/CP nie było PowerLTE, więc resztę bzdur można również pominąć.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-06-27, 18:26 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-06-27, 17:26 przez marisuzsal, łącznie zmieniany 1 raz.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: robertnik »

Dziś czytam że znów ludziom lejki zakładają. No mają awarię najwidoczniej, tyle że awaria nie dotyczy programu nakładającego lejek podczas obciążenia danego BTS, czy całej strefy, a programu, który ten lejek po odciążeniu powinien sam ściągać. Zdaje się że tą fuchę przejeli konsultanci na infoliniach. Na dzień dzisiejszy ściągniecie lejka jest taryfikowane jak połaczenie z BOK.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: matek451 »

@marisuzsal a może to nie czarny PR konkurencji tylko atak zorganizowanej grupy przestępczej( modne ostatnio)? Bądź poważny i nie zwalaj nieudolności Plusa na innych operatorów.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: ra-v »

robertnik pisze:Zdaje się że tą fuchę przejeli konsultanci na infoliniach. Na dzień dzisiejszy ściągniecie lejka jest taryfikowane jak połaczenie z BOK.
W sensie że za połączenie i zgłoszenie awarii i tak kasują niecałe 2 zł?
Z tego powodu ja dzwonię z innej sieci na numer BOK i nie płacę nic ;-)

Czytając Wasze komenta dotyczące awarii lejkówrze zastanawiam się nad tym, czy moje problemy z internetem 3G to nie jakiś "rykoszet" błędów w ich systemie.
U mnie po połączeniu net chwilę chodził, a potem transfer zwykle wynosił wg licznika na PC do 2-4 KB w obie strony.
http://screenshooter.net/100062463/vjnqwtc
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6515
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: onken »

A ja mam troche inny problem

Podpisałem umowe z CP na LTE Power i wziąłem dwa extra SIMy

Od 3 dni nałozyli na nie blokadę, i nie moge się nikogo doprosić na infolini by tą blokadę zdjęto

Pakiet "LTE bez limitu" przekroczyłem kilka dni wczesniej - był on i tak naliczony proporocjonalnie do okresu rozliczeniowego

Po 2,3 dniach jak już miałem "zero danych" zostały zablokowane karty SIM extra

Co dziwne czasem się "włączą" na kilka minut a pozniej znów blokada

Juz nie mam do nich sił, karta główna na LTE działa, ale niektóre BTSy z których korzystam mają nałozoną blokadę na max 50 Mb/s, jest to realne ?

Tak wychodzi z pomiarów, max 6,3-6,5 MB/s

Ilosc sciagnietych wszystkich danych ( w tym pewnie z 80 % na testy predkosci ;) ) = ok. 80 GB

Co ja mam z nimi zrobić ?

@ robertnik

Co znaczy ze konsultanci zdejmują blokadę ? U mnie nikt nie chciał a zgłosiłem juz 3x a dzwoniłem do nich z 5x
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: robertnik »

W Plusie ściągają i jest tam ileś pierwszych dni na testy(nie wiem 7, albo 10) podczas których można zrezygnować z usługi. A co masz Ty to nie wiem. To jakaś mutacja Power LTE z dodatkowymi simami. Co Ci tam w tych regulaminach pisze?
Bo chyba nie dali Ci 3 Power LTE bez limitu w cenie jednego.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6515
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: onken »

No własnie dali

W Polsacie mozna miec 4 dodatkowe SIMy, po 5 zł miesiecznie podpiete pod jeden limit

Tyle ze Power LTE w załozeniu nie ma limitu wiec wszystkie karty nie powinny miec limitu

Dlatego tez wybrałem oferte w Polsacie a nie w plusie, tyle ze mam teraz kłopot z interwencją kogos kompetentnego :/
ODPOWIEDZ