Huawei E3276 - alternatywa?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kamjan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2012-09-20, 20:44
Lokalizacja: Warszawa

Huawei E3276 - alternatywa?

Post autor: kamjan »

Witam,

Parę dni temu podpisałem umowę z CP LTE (bez limitu) i dostałem m.in. modem LTE Huawei E3276.
Po zainstalowaniu modemu i umieszczeniu go wraz z laptopem w pobliżu okna (skierowanego na tą stronę, po której jest najbliższy BTS CP z LTE) wskaźnik siły sygnału pokazuje -70-75 DBi. Transfery (speedtest) wahają się w okolicach 12 MBit/s. Od wspomnianego BTS'a dzieli mnie ok 1,5 km (niestety po drodze las i parę domów). Zamontowana antena kierunkowa dwupolaryzacyjna niewiele daje (antena to ATP-14 MIMO).
Mam w związku z tym dwa pytania:
1. Czy wymiana modemu LTE na jakiś inny typ pomoże w osiągnięciu lepszych wyników (siły sygnału i prędkości transferów)?
2. Czy zastosowanie innego typu anteny niż w/w może w moim przypadku poprawić jakość sygnału?

z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,


Jan
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19184
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei E3276 - alternatywa?

Post autor: matek451 »

Modem masz dobry więc po co zmieniać. Gorzej z tym Edimaxem, to szrot i jak pisałem to błąd , że go wziąłeś. Te transfery to 12Mb/s czy 12MB/s? bo to zasadnicza różnica. Zrób testy w pobliżu tego BTS-a aby sprawdzić czy nie jest przeciążony i czy lepszy poziom sygnału przełoży się na wyniki. Antena , która kupiłeś to złom. Jest do wszystkiego czyli do niczego.
V4NzI
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2013-07-19, 17:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Huawei E3276 - alternatywa?

Post autor: V4NzI »

ale -70db to dobry sygnał, raczej obciążenie lub słaby dosył BTS'a
Plus 20GB/ Play 55GB / Huawei E5170 LTE / Huawei E3131

Play
http://www.speedtest.net/result/3633946541.png

Plus
http://www.speedtest.net/result/3537145216.png
kamjan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2012-09-20, 20:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E3276 - alternatywa?

Post autor: kamjan »

matek451 pisze:Modem masz dobry więc po co zmieniać. Gorzej z tym Edimaxem, to szrot i jak pisałem to błąd , że go wziąłeś. Te transfery to 12Mb/s czy 12MB/s? bo to zasadnicza różnica. Zrób testy w pobliżu tego BTS-a aby sprawdzić czy nie jest przeciążony i czy lepszy poziom sygnału przełoży się na wyniki. Antena , która kupiłeś to złom. Jest do wszystkiego czyli do niczego.
W takim razie mam do Ciebie serdeczną prośbę: czy Mógłbyś mi napisać jakimi kryteriami w moim przypadku (las i domki po drodze, odległość od BTS'a - 1,5 km) mam się kierować przy wyborze anteny i czy ewentualnie Mógłbyś polecić jakiś konkretny typ/model anteny.
Twoja opinia na ten temat byłaby bardzo pomocna i będę za nią zobowiązany.


dziękuję i pozdrawiam,


Jan
ODPOWIEDZ