Nokia 6230 - polaczenie z EDGE w ERA

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Daniel

Nokia 6230 - polaczenie z EDGE w ERA

Post autor: Daniel »

Witajcie,

Czy moze ktos mi powie czy za posrednictwem Noki 6230 polaczonej z laptopem przez Irda mozna uzyskac polaczenie EDGE ? Mam tel w sieci Era i dzwoniac do biura obslugi klienta powiedziano mi ze jest to absolutnie niemozliwe - konsultant ogladajac sowje materialy na temat Noki stwierdzial ze owszem jest EDGE ale nie do polaczenia ? Zabrzmialo to bardzo dziwnie.

Z gory dziekuje za wszelkie informacje
Kuna

6230

Post autor: Kuna »

Używam nokii 6230 do łączenia się z orange i iPlusem.

Z tego co wiem to nokia może pracować jako modem tylko via Blutooth lub kabel.

Może jest jakiś sposób na uruchomienie połączenia przez IR, ale jak od razu skorzystałem z bluetooth bo jest szybsze i o wiele wygodniejsze.

Jeśli twój laptop lu pc nie ma bluetooth polecam zakuo na allegro. Cena to około 30-50zł
Daniel

Re: Nokia 6230 - polaczenie z EDGE w ERA

Post autor: Daniel »

Przez IRDA oczywiście działa lecz nawiązuje połączenie tylko na platformie GPRS, BTS ktory jest widoczny z okna obsluguje EDGE ale transmisja (zasysanie) nie przekracza 5 kilobitów/s. W konfiguracji z Blue jaka mozna osiagnac maksymalna predkosc na GPRS ?
Daniel

Re: Nokia 6230 - polaczenie z EDGE w ERA

Post autor: Daniel »

Przez IRDA oczywiście działa lecz nawiązuje połączenie tylko na platformie GPRS, BTS ktory jest widoczny z okna obsluguje EDGE ale transmisja (zasysanie) nie przekracza 5 kilobitów/s. W konfiguracji z Blue jaka mozna osiagnac maksymalna predkosc na GPRS ?
Kuna

6230

Post autor: Kuna »

Przez Blue na 6230 download to średnio 45-49 kb , choć NetMeter pokazuje chwilowe wartości 60kbps i więcej, ale to chyba jakieś błędy.

Na EDGE jeszcze nie próbowałem. Najbliższy BTS z EDGE jest 30km dalej.
Bobs

Re: Nokia 6230 - polaczenie z EDGE w ERA

Post autor: Bobs »

Nie mam tego telefonu, ale w instrukcji do niego wyraznie pisze ze z EDGE, GPRS mozna sie polaczyc na wszystkie trzy sposoby, czyli Bluetooth, Irda i kabel. http://nds1.nokia.com/phones/files/guid ... _UG_pl.pdf
Ci tzw. "spece" w BOKU to chyba sami nie wiedza czy cos wiedza (przynajmniej niektorzy). POZDRAWIAM :wink:
ODPOWIEDZ