Sprzęt do LTE Play - pomoc

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
RexRX
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2015-05-19, 17:19
Lokalizacja: Poznań

Sprzęt do LTE Play - pomoc

Post autor: RexRX »

Witam

Chciałby się dowiedzieć jaki możecie polecić zestaw modem + router do tego internetu + antena. Raczej będę zdecydowany na ofertę PLAY 4G LTE Unlimited za 49,99. Powiem jeszcze tak że:

- Na piętrze w trzech pomieszczeniach są zamontowane gniazda RJ-45 do internetu i kable od nich wychodzą na parterze
- Mają być podłączone do routera który będzie znajdował się właśnie na parterze
- A parter ma być pokryty zasięgiem WI-FI tak aby nie trzeba było ciągnąć kabli do multiroomu od NC+
- U siebie na piętrze w pokoju planuję postawienie switcha zarządzalnego który będzie podpięty do tego gniazda w pokoju, chyba że będę potrzebował access pointa to też go zakupię.

Jeszcze raz tylko przypomnę adres, Owińska ulica Parkowa a nadajnik znajduje się w Bolechowie na ulicy Obornickiej 1
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Sprzęt do LTE Play - pomoc

Post autor: krystianb »

Ja bym to zrobił tak, router 3g (no chyba że potrzebujesz zarządzania pasmem) na piętrze przy którymś z gniazdek (z racji na krótsze kable antenowe), na parterze urządzenie pełniące rolę switcha i AP (czyli niestandardowo skonfigurowany router)
Jeśli można wiedzieć po co Ci zarządzany switch w miejscu gdzie nie ma on kompletnie sensu?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
RexRX
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2015-05-19, 17:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Sprzęt do LTE Play - pomoc

Post autor: RexRX »

Dobra, może trochę przesadziłem z tym zarządzalnym switchem, może rozpiszę to jeszcze raz:

Parter:

Najważniejsze pomieszczenia to Salon i Sypialnia rodziców:

W salonie będzie prawdopodobnie używany laptop i jeden z dwóch dekoderów NC+, drugi będzie znajdował się w sypialni rodziców

Piętro:

Najważniejsze pomieszczenia Mój pokój, brata oraz biuro ojca.

Do każdego z pomieszczeń jest dociągnięty kabel kat 5e który będzie zakończony gniazdkiem z wejściem rj-45. Kable z zarobionymi końcówkami będą wychodzić w salonie do routera.

Co do tego switcha: Chciałem go podłączyć w swoim pokoju do tego gniazdka o którym pisałem wyżej a wtedy do switcha mógłbym wpiąć komputer, laptopa, ewentualnie w przyszłości telewizor. O access poincie była mowa tylko dlatego gdybym chciał postawić drugą sieć wi-fi na piętrze dla urządzeń mobilnych chyba że ta co będzie na parterze będzie wystarczalna
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Sprzęt do LTE Play - pomoc

Post autor: krystianb »

RexRX pisze:dlatego gdybym chciał postawić drugą sieć wi-fi na piętrze dla urządzeń mobilnych chyba że ta co będzie na parterze będzie wystarczalna
Raczej prawie na pewno nie będzie wystarczać, telefony mają kiepskie antenki i do tego jeszcze niższą moc wifi więc nawet jak będą sygnał widziały, to może się zdarzyć, że się nie połączą.

Z tego co piszesz, to moja propozycja jest dla Ciebie wystarczająca.
Router np. B593 na piętrze w pokoju najbliżej anteny zewnętrznej. Do niego wpięty kablem komp i kabel na dół. Na dole tani router N150 z wyłączonym DHCP (od biedy może być nawet taki z modemem adsl) i wszystkimi kablami wpiętymi w w porty LAN, ewentualnie jak potrzebujesz 5 portów, to kup taki z możliwością wrzuceni alternatywnego softu, wtedy będzie możliwość przerobienia portu WAN na dodatkowy LAN.
Sieć będzie miała identyczną funkcjonalność jakby rotuter właściwy stał na dole.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ