Jaki sprzęt i od kogo internet

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
keev
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-06-02, 12:52
Lokalizacja: Tomaszówek

Jaki sprzęt i od kogo internet

Post autor: keev »

Witam.
Chciałbym się zapytać na jaki internet(najszybszy w miarę możliwości) mogę liczyć w mojej okolicy.
Dom znajduje się w Tomaszówku w woj. łódzkim.

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 69&zoom=12
Ogólnie cena sprzętu w granicach rozsądku nieograniczona.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt i od kogo internet

Post autor: matek451 »

Lokalizacja trudna, nie licz na wiele. Właściwie tylko 3G na UMTS900 z HSPA+. Najlepszy zasięg w Orange i T-mobile z BTS-a UMTS900 Networks w Tomaszówku . Zasięg 3G w Plusie/CP z sieci UMTS900Aero2. najbliższe BTS-y to Smardzewice, Dęba lub Owadów. Najgorszy zasięg w Play. Najblizsze BTS-y UMTS900 w Tomaszowie lub Opocznie. W ich przypadku niezbędna antena na 900MHz, najlepiej ATK-20. Sprzęt ma być swój czy od operatora? Sprawdź oferty ze sprzętem w Orange i T-Mobile.
keev
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-06-02, 12:52
Lokalizacja: Tomaszówek

Re: Jaki sprzęt i od kogo internet

Post autor: keev »

Dzisiaj sprawdzę co oferują operatorzy.
Czy mógł byś podać jaki ewentualnie sprzęt warto zakupić gdybym miał kupować go sam.
Obecnie mam tel w play i jeżeli chodzi o internet to chyba korzystam z t-mobile bo mi się wyświetla na telefonie.
Ogólnie co do szybkości to mi wystarcza bo filmiki na you tube wyświetlają się dość płynnie.
Jeżeli udało by mi się uzyskać wynik podobny lub lepszy to będę zadowolony.
Wczoraj robiłem pomiar na telefonie programem speed test i wyszło mi:
pobieranie-8,85
wysyłanie-3,83
ping-64
Telefon do galaxy s3.

[ Dodano: 2015-06-02, 15:51 ]
Zapomniałem spytać czy mam jakieś szanse na LTE?

[ Dodano: 2015-06-02, 15:57 ]
Zapomniałem dodać że test robiłem na karcie t-mobile startowej.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt i od kogo internet

Post autor: matek451 »

W Play na taryfie głosowej masz pakiet internetowy, który korzysta z roamingu krajowego. W tym wypadku z T-Mobile i BTS-a UMTS900 NetWorks w Tomaszówku stąd dobry zasięg i prędkości zarówno w Play jaki T-Mobile. W taryfach internetowych Play korzysta tylko z własnej sieci LTE1800, UMTS2100 i UMTS900 a BTs-ów w pobliżu brak. Najbliższe w Tomaszowie i Opocznie. Dlatego warto brać Orange , T-Mobile lub w ostateczności Plus/CP. Jeśli brałbyś u operatora ofertę ze sprzętem to w Orange tylko MF283+ lub zestaw Acer Iconia TAB 10+MF910. W T-mobile jedynie E5180 godny uwagi( brakuje mu wyjść anten. zew). Jeśli bez sprzętu to określ budżet. Na UMTS900 wystarczy router B683 za 150 zł. Na LTE trudno liczyć. Można by próbować na LTE1800Mobylandu w Plusie/CP ze Smardzewic lub Play z BTS-a LTE1800 Play w Opocznie, Przemysłowa 5. Potrzebny modem/router z LTE i antena Dual LTE na 1800MHz.
keev
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-06-02, 12:52
Lokalizacja: Tomaszówek

Re: Jaki sprzęt i od kogo internet

Post autor: keev »

Budżet hmmm nie mam pojęcia czy np. 800zł na wszystko wystarczy? Jeżeli nie to może być troszkę więcej ale bez przesady.
Mam jeszcze sąsiada który ma internet od orange funbox. Jego dom odziela ode mnie tylko ulica i 2 pasy zieleni(jakieś 15m na oko) Może od niego poprzez wifi mógł bym sobie pożyczyć internet, tylko nie wiem jaki sprzęt będzie potrzebny. Domy stoją naprzeciwko siebie.Tyle tylko że w tym przypadku jestem od uzależniony od niego i jego dobrego humoru.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt i od kogo internet

Post autor: matek451 »

Z sąsiadem daj sobie spokój. Masz do wyboru Orange lub T-Mobile. Warto brać u nich ze sprzętem.Abonament wyższy o 10 zł czyli w sumie 240 zł na dwa lata za sprzęt. szczególnie w Orange opłacalny zestaw router+tablet . W T-Mobile ciekawa oferta dla firm B593 http://www.t-mobile.pl/dlafirm/telefony ... id=5757241
keev
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-06-02, 12:52
Lokalizacja: Tomaszówek

Re: Jaki sprzęt i od kogo internet

Post autor: keev »

Chyba zdecyduje się na internet z t-mobile bez sprzętu. Za 30zł jest 25 GB.
Jeżeli chodzi o modem to znalazłem na olx B683 i nie wiem czy go brać czy szukać czegoś lepszego. Jeżeli mam pozostać przy Huawei to jaką antenę zewnętrzną najlepiej do niego dokupić.
PS. Czy ten router działa na Aero2?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt i od kogo internet

Post autor: matek451 »

B683 do UMTS900 z HSPA+ wystarczy. Działa też z UMTS900 Aero2. Do T-Mobile na UMTS900 antena może być zbędna. W Tomaszówku jest BTS UMTS900 NetWorks zapewniający HSPA+ w T-Mobile i Orange. Ewentualny zakup anteny na 900MHz po testach.
ODPOWIEDZ