Jaki router MiFi LTE glównie internet Play/RBM.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dulię
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-06-08, 22:26
Lokalizacja: Kraków

Jaki router MiFi LTE glównie internet Play/RBM.

Post autor: Dulię »

Witam.
Poszukuje mobilnego routera MiFi, ponieważ potrzebuje internetu na uczelni, w drodze, w pracy. Powertowałem troche tu i na internetach i najwiecej znalazłem informacji na temat huawei e5373 oraz e5377, ale sa też inne i dlatego, że nie do końca sie znam i nie wiem jakie mogą być znaczące różnice zasięgam waszej opinii. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Juz byłem prawie zdecydowany na E5377 ale znalazłem 2 wersje z literką [T] oraz bez niej. Z jednej strony wole ta z literką T bo jest większa bateria i jest bardziej kwadratowy co mi sie bardziej podoba ale z drugiej strony jest on brandowany przez T-Mobile a ja idę w play oraz wersja T nie ma zdaje sie "LTE TDD" a nie chciałbym sie w jakis sposób orgraniczyć jak by w przyszłości to pasmo było bardziej wykorzystywane. Oraz chciałem ten router wziąć w wakacje do Anglii i zeby tam współpracował z sieciami.

Podsumowywując, jaki router polecacie. Czy wiecie cos na temat e5377(T) i czy to LTE TDD jest mi do czegokolwiek potrzebne? Internet bedzie od Play lub RBM, ale to temat na inny wątek w innym dziale. Dodam, że mieszkam w Krakowie wiec nie powinienem mieć problemów z zasięgami.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jaki router MiFi LTE glównie internet Play/RBM.

Post autor: krystianb »

E5377 to tylko nazwa handlowa pod którą występuje przynajmniej kilka wersji częstotliwościowych, możliwe, że będzie to model E5377s-32 który patrząc tu http://www.store4g.com/huawei-e5377/ nie odstaje bandami LTE od wersji z T. Pytanie czy tmobile nie zamówili wersji bez dodatkowego radia wifi 5GHz w oszczędzenia paru centów na sztuce.

W PL LTE TDD2300MHz raczej przez najbliższą dekadę się nie pojawi. O angli nie jestem w stanie nic powiedzieć. Nie wiem czy czasem tam LTE FDD700 się nie przyda.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ