Jaki router LTE?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
abaqus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-07-19, 11:41
Lokalizacja: Wieliczka

Jaki router LTE?

Post autor: abaqus »

Witam, jeszcze tydzień temu pojęcie LTE absolutnie nic mi nie mówiło, ale poszperałem, poczytałem i obecnie chcę właśnie taki internet w domu założyć. ;)

Chcę skorzystać z oferty Red Bulla lub Play. Jestem tutaj: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 18&zoom=17 pomiędzy dwoma nadajnikami play (przynajmniej wg. UKE, czy ktoś może zweryfikować, że faktycznie działają?) 400-450 m do każdego z nich. W jedną stronę pomiędzy są domki jednorodzinne, w drugą stronę przeważają drzewa, więc chyba, tak na moje nieobeznane oko, lokalizacja dość dobra i z zasięgiem nie powinno być problemów.

Teraz co do sprzętu. Początkowo chciałem modem LTE (E3372) + jakiś router, ale wyczytałem, że to złe połączenie i znacznie lepiej iść w router z wbudowanym LTE, stąd moje pytanie jaki? Z istotnych informacji dodam, że mam w domu dość grube stropy, więc obawiam się o zasięg WiFi.

Z tego co czytałem, polecane są tutaj Huawei b315s22, D-link dwr 956 i D-link dwr 921. Który z tych (a może jakiś inny?) będzie do mnie najlepszy?

Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26146
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki router LTE?

Post autor: wojteks »

abaqus pisze:Który z tych
Zależy co potrzebujesz i ich funkcjonalności, ja bym poszedł w B315 ewentualnie B596, D-Linki są słabo dostępne.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki router LTE?

Post autor: ja.michal »

Z istotnych informacji dodam, że mam w domu dość grube stropy, więc obawiam się o zasięg WiFi.
W takim wypadku zapewne nieobędzie się bez dodatkowych AP.
ODPOWIEDZ