Zwiększenie jakości sygnału Play LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
PawelGaj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-07-22, 09:50
Lokalizacja: Rzgów k. Łodzi

Zwiększenie jakości sygnału Play LTE

Post autor: PawelGaj »

Na początku chciałbym przywitać się na forum :)
W poniedziałek przyszedł mi modem Huawei E3372 i starter Play Internet na Kartę. Załadowałem sobie za 45zł, umiejscowiłem modem w miejscu z najlepszym sygnałem na strychu i podpiąłem do routera (TL-WR1043ND v2), następnie skonfigurowałem :) Wszystko działa jak powinno, sygnał jest wg. mnie cakiem spoko :
Obrazek

Jedynie co pozostawia u mnie pewien niedosyt to uzyskiwane prędkości w czasie, kiedy BTS jest najmniej obciążony (przedpołudnie, 3-4 nad ranem)

Obrazek

Do nadajnika LTE Playa mam 7-8km :) Jaką byście polecili antenkę i czy to ma sens? Prędkość nigdy nie przekroczyła 20Mb w dół, a niektórzy tu na tym modemie po 60Mb wyciągają ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19184
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zwiększenie jakości sygnału Play LTE

Post autor: matek451 »

Pytanie jaka wersja E3372 ? Na WR1043v2 Gargoyle?
PawelGaj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-07-22, 09:50
Lokalizacja: Rzgów k. Łodzi

Re: Zwiększenie jakości sygnału Play LTE

Post autor: PawelGaj »

E3372s-153 :) Tak, mam wrzucone tam Gargoyle. Również zwróciłem uwagę czy port w routerze daje radę z wydajnością prądową - podpinam modem do laptopa w port USB 3.0 i prędkości są podobne, a czasem nawet mniejsze ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19184
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zwiększenie jakości sygnału Play LTE

Post autor: matek451 »

Ale HiLink czy zwykły? bo to zasadnicza kwestia jeśli chodzi o prędkości.
PawelGaj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-07-22, 09:50
Lokalizacja: Rzgów k. Łodzi

Re: Zwiększenie jakości sygnału Play LTE

Post autor: PawelGaj »

Modem HiLink. Jestem teraz wlaśnie z lapkiem w Łodzi (Górna) i siedząc w samochodzie (jako pasażer oczywiście :D ) wyciągam na nim po 35Mbps :) Jednak jestem teraz w Łodzi, a interesuje mnie co można wyciągnąć u mnie w domu :)
ODPOWIEDZ