Lokalizacja najbliższego nadajnika

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Maxsimus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-07-09, 15:03
Lokalizacja: Poznań

Lokalizacja najbliższego nadajnika

Post autor: Maxsimus »

Dzień dobry!

Chciałbym upewnić się w jakiej odległości od lokalizacji Gruszczyn, Wieniawskiego 20 (Wielkopolska) znajduje się najbliższy BTS sieci play z dostępem do LTE.

Znalazłem oto ten: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 07&zoom=15

Czy w odległości od domu około 1,5km router DWR-956 wystarczy?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4022
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lokalizacja najbliższego nadajnika

Post autor: radius »

Najbliższe stacje to Janikowo, ul. Gnieźnieńska 37; Gruszczyn, ul. Swarzędzka oraz Kobylnica, ul. Poznańska 37. Jest dobrze, bo wszystkie stacje są w innych kierunkach i jak z jednej będziesz niezadowolony (zapchana) to antenę wycelujesz w inną.

Napisałem antenę, bo bez RSRP, RSRQ, SINR ciężko cokolwiek napisać. Nie znam tego routera, więc nie wiem czy z jego poziomu da się odczytać wspomniane parametry.

Co ciekawe te stacje mają także pozwolenia na LTE2100. A tu nawet nie wiem czy są anteny typu MIMO.

Dobrze by było z poziomu modemu lub telefonu (Engeener Mode) ustalić w jakim paśmie się łączysz.
Maxsimus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-07-09, 15:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Lokalizacja najbliższego nadajnika

Post autor: Maxsimus »

Po ostatnich zmianach w Play zdecydowałem się jednak na Orange z routerem ZTE MF283+. BTS jest położony w tym samym miejscu. Mam jednak pytanie co do aktywacji urządzenia. Jest podłączony z kartą SIM od ponad 3 godzin i nadal nie mam połączenia z siecią. Telefon bez problemu łapie w tym samym miejscu Internet. Ile trwa taka aktywacja ze strony providera?
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 371
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Lokalizacja najbliższego nadajnika

Post autor: kordirko »

Kupiłeś ze sklepu internetowego czy w salonie ?
Jak ze sklepu, to sam aktywujesz przez WWW, tu jest instrukcja,
potrzebny jest kod zamówienia który dostałeś przy zamawianiu
http://www.orange.pl/kid,4004241524,id, ... ticle.html

Jeśli w salonie - to nie wiem jak długo.
Ale jak kilka dni temu wymieniałem w salonie SIM na nowy, to po 15 minutach już działał.
Maxsimus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-07-09, 15:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Lokalizacja najbliższego nadajnika

Post autor: Maxsimus »

Wszystko jest w porządku, router skierowany przez okno bezpośrednio na BTS w odległości ok. 1km osiąga prędkość do 35mbit/s. Warto inwestować w antenę zewnętrzną dla przyspieszenia prędkości?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4022
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lokalizacja najbliższego nadajnika

Post autor: radius »

Proszę podać obecne parametry RSRP, RSRQ, SINR i RSSI.
Maxsimus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-07-09, 15:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Lokalizacja najbliższego nadajnika

Post autor: Maxsimus »

Niestety, ale program LTEWatch nie może obsłużyć ZTE MF283+. Nie mogę nawiązać żadnego połączenia. Z poziomu routera widzę jedynie siłę sygnału na poziomie -69dBm.
ODPOWIEDZ