Nowy FIRMWARE do GC85 !!!

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Poohatek
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2005-10-29, 12:58

Nowy FIRMWARE do GC85 !!!

Post autor: Poohatek »

UWAGA!!!
pojawil sie nowy firmware do nieporozumienia o nazwie GC85, zwanego modemem EDGE pod adresem:

http://www.be.orange.pl/download/gc85Up ... 9_P311.zip
Awatar użytkownika
Poohatek
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2005-10-29, 12:58

Re: Nowy FIRMWARE do GC85 !!!

Post autor: Poohatek »

Czy ktoś wgrywał ten firm? Udalo sie? Jest jakas poprawa?
kamil

Re: Nowy FIRMWARE do GC85 !!!

Post autor: kamil »

Witam.
Po zainstalowaniu pierwsze co zauważyłem to, że w oknie pojawił się napis Orange, a nie jak do tej pory Idea. Oprócz tego poprawa jest w tym, iż można rozłączyć połączenie lub anulować łączenie i połączyć się ponownie bez problemów. Wcześniej wyskakiwał mi jakiś błąd i musiałem zrestartować komputer lub wyjąć kartę ze slotu. Jak na razie większych zauważalnych zmian nie zauważyłem.
Tadeusz_

Re: Nowy FIRMWARE do GC85 !!!

Post autor: Tadeusz_ »

No jest wielka zmiana.
1. Widać czy jest zasięg EDGE (wcześniej był tylko zielony trójkącik), a teraz na nim pojawiło się "EDGE"
2. Przy uruchamianiu za kazdym razem pyta mnie o PIN mimo iż tą opcję wyłączyłem (tj. kazałem NIE pytać)
3. Od aktualizacji firmare'u nie zanotowałem błędu nr. 31, odmowy rejestracji karty do sieci ani nieustającego i nie zakończonego sukcesem "logowania"
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy FIRMWARE do GC85 !!!

Post autor: zDaleKi »

kamil pisze:Witam.
Po zainstalowaniu pierwsze co zauważyłem to, że w oknie pojawił się napis Orange, a nie jak do tej pory Idea...
To teraz powinien juz działac dwa razy szybciej ;)
Sorrki, nie mogłem :lol:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
kamil

Re: Nowy FIRMWARE do GC85 !!!

Post autor: kamil »

Tadeusz_ pisze:No jest wielka zmiana.
1. Widać czy jest zasięg EDGE (wcześniej był tylko zielony trójkącik), a teraz na nim pojawiło się "EDGE"
2. Przy uruchamianiu za kazdym razem pyta mnie o PIN mimo iż tą opcję wyłączyłem (tj. kazałem NIE pytać)
3. Od aktualizacji firmare'u nie zanotowałem błędu nr. 31, odmowy rejestracji karty do sieci ani nieustającego i nie zakończonego sukcesem "logowania"
Musiałeś mieć jakiś stary firmware, bo ja cały czas wiedziałem czy mam połączenie edge, czy gprs, a błędu 31 nigdy nie uświadczyłem. Jedynym większym problemem, jak już wspomniałem. był problem z nawiązaniem połączenia. Gdy nie udało się nawiązać połączenia musiałem restartować komputer lub wyciągać kartę.
Szern
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2005-11-28, 16:07

Re: Nowy FIRMWARE do GC85 !!!

Post autor: Szern »

Witam!

Dzięki za linka z nowiutkim firmware!
Już raz wgrywałem firmware do GC85 - był to R3C4.
Wgrywałem ze strony producenta i to był horror... Nie można tego ściągnąć, tylko trzeba zainstalować on-line. W praktyce oznacza to, że trzeba było mieć WYŁĄCZONĄ kartę w laptopie i INNE połączenie z Internetem. Zrobiłem to na Hotspocie na innej karcie wlan.
Za to każdorazowo jest znacząca poprawa, głównie w wydajności i poprawie irytująych błędów. Tym razem jest tak samo.
Polecam dodatkowo program FixTCP.exe jest na płycie CD, którą dostaliście z modemem albo można go ściągnąć z linka, który podałem, od producenta.
Program koryguje standardowe ustawiania Windows, nieznacznie zwiększając prędkość transferu. W niektórych przypadkach nawet zauważalnie.
Polecam!
Szern
Awatar użytkownika
Poohatek
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2005-10-29, 12:58

Re: Nowy FIRMWARE do GC85 !!!

Post autor: Poohatek »

czy tylko ja mam problemy z wgraniem firmware'u?
i to zarowno nowego jak i starego R4C3
przy probie aktualizacji dostalem komunikat "lost connection with modem", kolejne proby koncza sie tym samym
jutro wybieram sie do serwisu
zobaczymy co tym razem mi powioedza
Awatar użytkownika
Poohatek
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2005-10-29, 12:58

Re: Nowy FIRMWARE do GC85 !!!

Post autor: Poohatek »

bylem w serwisie z moim nieszczesnym modemem i teraz juz go nie mam, dostalem nowy, mam nadzieje juz nie tak problemowy

wgralem od razy tez nowy frimware (mimo zapewnien Pana z serwisu, ze nowy modem jest z najnowszym oprogramowaniem byla w nim wersja R4C3)
Chodzi on u mnie juz drugi dzien, z wieszaniem sie na razie nie ma problemow, ale martwi mnie co innego, tylko nie jestem pewnien czy jest to kwesia tego "nowego" firmwaru, czy innych nieszczesliwych czynnikow, przy sciaganiu modem sporadycznie przekracza predkosc 100kbps, a srednio pracuje z predkosiac 30-60 kbps, wiec moje w zwiazku z tym pytanie: czy ktos z Was zauwazyl zwolnienie transferu po aktualizacji oprogramowania ??
Gość

Re: Nowy FIRMWARE do GC85 !!!

Post autor: Gość »

Poohatek pisze:bylem w serwisie z moim nieszczesnym modemem i teraz juz go nie mam, dostalem nowy, mam nadzieje juz nie tak problemowy

wgralem od razy tez nowy frimware (mimo zapewnien Pana z serwisu, ze nowy modem jest z najnowszym oprogramowaniem byla w nim wersja R4C3)
Chodzi on u mnie juz drugi dzien, z wieszaniem sie na razie nie ma problemow, ale martwi mnie co innego, tylko nie jestem pewnien czy jest to kwesia tego "nowego" firmwaru, czy innych nieszczesliwych czynnikow, przy sciaganiu modem sporadycznie przekracza predkosc 100kbps, a srednio pracuje z predkosiac 30-60 kbps, wiec moje w zwiazku z tym pytanie: czy ktos z Was zauwazyl zwolnienie transferu po aktualizacji oprogramowania ??
Wie Pan, że coś może być na rzeczy, od kilku dni mam właśnie kiepski transfer po zainstalowaniu update-u.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Nowy FIRMWARE do GC85 !!!

Post autor: Szadzik »

Poohatek pisze:czy tylko ja mam problemy z wgraniem firmware'u?
i to zarowno nowego jak i starego R4C3
przy probie aktualizacji dostalem komunikat "lost connection with modem", kolejne proby koncza sie tym samym
jutro wybieram sie do serwisu
zobaczymy co tym razem mi powioedza
Miałem R4A11 i zainstalowałem bez problemu ten nowy firmware. Teraz w WM pokazuje mi czy mam zasięg EDGE czy GPRS.
Back to the Future ;)
Jacek

GC84

Post autor: Jacek »

Udalo sie to komus uruchomic pod linuxem ?
Mi laczy, nadaje ip popracuje troche i ciagle zrywa polaczenie... czy nowy firmware pomoze ?
Pozdrawiam
Jacek[/list]
kuba
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-12-23, 03:26

Re: Nowy FIRMWARE do GC85 !!!

Post autor: kuba »

A u mnie nic sie nie zmienilo po aktualizacji, blad 31 jest jak byl, zasieg EDGE wyswietlal ze stara wersja tez, a transfer tez sie nie zmienil dochodzi do 220kbps. Tylo jedno sie zmienilo ze nie moglem sie podlaczyc jakies 8 godz.
:? :?
dp12

txt

Post autor: dp12 »

Miałem R4A11 i pokazywało mi błąd 31, po zmianie na R4D9 problem zniknął.
Awatar użytkownika
gawith
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2006-01-02, 01:54
Lokalizacja: Danzing

Re: Nowy FIRMWARE do GC85 !!!

Post autor: gawith »

Wgralem i bez zmian..... ciagle jest ten sam blad, tylko teraz sie nazywa inaczej a nie 31 cos tam :(

+ jest jedynie taki ktory zauwazylem ze nie trzeba wyjmowac karty [przy pojawiajacym sie bledzi], jak na razie. wystarczy zamknac WM i uruchomic na nowo [juz bez pinu] i mozna sie polaczyc :!:
Gość

Re: Nowy FIRMWARE do GC85 !!!

Post autor: Gość »

Mam R4C3 i przy aktualizacji na stronie SonyEricsson mowi, ze nie ma nowszego oprogramowania. Uruchomienie pliku podanego przez was powoduje wieszanie sie kompa.
Pytanko do uzytkownikow GC85: czy nad kreskami sygnalu pokazuje wam sie gprs czy edge? mi sie pokazuje gprs i nie wiem czym jest to spowodowane.
Pozdr.
Michal
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Nowy FIRMWARE do GC85 !!!

Post autor: canidy »

Poohatek pisze:UWAGA!!!
pojawil sie nowy firmware do nieporozumienia o nazwie GC85, zwanego modemem EDGE pod adresem:

http://www.be.orange.pl/download/gc85Up ... 9_P311.zip
Poohatek, dzięki piękne za link. Przed aktualizacją z wersji R3C4 na tą nową to łączyłem się z netem raz na kilkanaście prób i nigdy wcześniej niż za piątym restartem aplikacji, a standardem już był błąd 31. Po upgradzie nie mam już żadnych błędów, a co ważniejsze łączę się bezproblemowo za każdym razem :)
Muszę przyznać, że soft SE jest do <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> w porównaniu z softem do modemu ED77 firmy Techlab, który miałem przyjemność używać (polecam jeżeli ktoś szuka modemu do PC lub potrzebuje podłączać i do lapa i do PC).

jeszcze raz piękne dzięki i pozdro
mario

ZMIANY NA LEPSZE

Post autor: mario »

Nowy firmware umożliwił mi pozostawienie połączenia aktywnego dłużej niż 6h, co było nie możliwe w poprzedniej wersji :D. A co do błędu 31 to występuje on nadal, ale występuje znacznie rzadziej. I co ważne nie trzeba wyjmować karty za każdym razem gdy po odłączeniu chcę podłączyć się ponownie.
Pianista
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-01-15, 23:58
Lokalizacja: Turo?l

Re: Nowy FIRMWARE do GC85 !!!

Post autor: Pianista »

A nie wie ktoś może czy do Sony Ericssona GC79 można również znaleźć gdzieś nowy Firmwere? Najgorszy jest błąd: 31... Nie da rady zostawić na dłużej kompa samego, bo się zawiesza... Zresztą co tu tłumaczyć chyba znacie doskonale sprawę... Jesli zna ktoś linka to poproszę...
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Nowy FIRMWARE do GC85 !!!

Post autor: Szadzik »

Pianista pisze:A nie wie ktoś może czy do Sony Ericssona GC79 można również znaleźć gdzieś nowy Firmwere? Najgorszy jest błąd: 31... Nie da rady zostawić na dłużej kompa samego, bo się zawiesza... Zresztą co tu tłumaczyć chyba znacie doskonale sprawę... Jesli zna ktoś linka to poproszę...
Tu: http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc= ... 7&esi=true
Masz najnowszy WM.
Tu: http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc= ... &pid=10057
Masz najnowszy firmware.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ