Transmisja w 6020 przez kabel wolniejsza niz przez irde ?!!!

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
seboo1

Transmisja w 6020 przez kabel wolniejsza niz przez irde ?!!!

Post autor: seboo1 »

Kupilem Nokie 6020 w celu wykorzystania jej jako modem EDGE - gdy lacze sie przez irde nie mam zadnych problemow oprocz uzyskania EDGE-a - pingi mam okolo 400 ms a transfery na poziomie max 7.5 kilo na sek - myslalem ze przez kabel bedzie lepiej jak mi radzono na wielu forach - kupilem nieoryginalny kabelek CA-42 i zainstalowalem do niego niefirmowe sterowniki - po podlaczeniu telefonu modem nie zostal wykryty ale po wczytaniu sterownikow do modemu kablowego na sile - port powoli jest otwierany i wdzwaniam sie do gprs-u - transfery jednak sa tragiczne - pojawiaja sie nawet zliczane bledy transmisji a najszybszy uzyskany transfer to okolo 3.5 k/b na sekunde - czy moze to byc wina przedluzacza usb o dlugosci 1 metra ?? w kazdym razie podlaczona do niego irda dziala bez problemu - choc sam kabel usb ma jeszcze dodatkowe swoje 1.2 metra - korzystam z simdaty i <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> jestemw zasiegu EDGE - czy to moze byc wina nieoryginalnego kabla CA-42 i czy przez irde mozna uzyskac pelen transfer 11.5 kilo na sek czyli te maksymalne 115200 ?!!
Gość

Re: Transmisja w 6020 przez kabel wolniejsza niz przez irde ?!!!

Post autor: Gość »

Witam Ja rowniez lacze sie przy pomocy noki 6020 ( podczerwien ) i uzyskuje w zasiegi EDGE 7-8 KB/s . Zastanawialem sie nad kablem ale z tego co piszesz to juz nie wiem. Zreszta nie wiem czemu ale na Irda transfery i tak powinny byc w okolicach 115kb/s a nie sa i ciekawe dlaczego? Zasieg na full i juz sam nie wiem o co chodzi?
Daniel

Re: Transmisja w 6020 przez kabel wolniejsza niz przez irde ?!!!

Post autor: Daniel »

Witajcie,

Ja mam nokie 6230 i do tej pory korzystalem z IRDA, przy transfer nie przekraczal niestety 5-6 KB/s gdy dokupiłem "blue" transfer skoczyl odrazu na 18-19 KB/s i do konca nie jestem pewien czy nie jest to juz EDGE czy nadal mam GPRS. Niestety ale nokia 6030 nie posiada blue.

Wczesniej łączyłem sie na kablu transfer nie przekraczał nigdy 3 KB/s.

Pozdrawiam
seboo

hmm moze to kwestia irdy ???

Post autor: seboo »

tzn ustawienia odpowiedniego transmitera we wlasciwosciach - ja mam taka prosta sigmatela - usb i dziala ona jako Vishay 6101E - a moze ustawienia odpowiedniego opoznienia ?? szkoda !!! jak widac kabel tez niewiele daje !! - daniel czy Ty uzywales kabla oryginalnego ??? czy tez podrobke ?!!
Daniel Gdynia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2005-11-29, 12:29
Lokalizacja: Pomorskie/Gdynia/Or?owo

Re: Transmisja w 6020 przez kabel wolniejsza niz przez irde ?!!!

Post autor: Daniel Gdynia »

Probowałem na dwóch kablach ( kolega ma sklepik z akcesoriami) jeden to byla jakas ochydan podrobeczka drugi oryginal, niestety nie było wielkiej różnicy.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transmisja w 6020 przez kabel wolniejsza niz przez irde ?!!!

Post autor: zDaleKi »

Daniel pisze: gdy dokupiłem "blue" transfer skoczyl odrazu na 18-19 KB/s i do konca nie jestem pewien czy nie jest to juz EDGE czy nadal mam GPRS.
Przy 18-19 KB/s czyli słownie kilo Bajtach, to raczej na 100% masz EDGE.
Bo to daje 152kbps a z nagłowkami itd. to nawet 190 :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
seboo

ok poradzilem sobie

Post autor: seboo »

kupilem ORYGINALNY kabel do ktorego pasuja oryginalne sterowniki od Nokii i teraz smiga wszystko z predkoscia 15 kilo na sek - pingi okolo 450 - 500 ale BTS-a mam blisko
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Transmisja w 6020 przez kabel wolniejsza niz przez irde ?!!!

Post autor: klisza »

Seboo, czy mógłbyś mi powiedzieć jak zainstalowałeś ten nieoryginalny kabel? Ja właśnie sobie taki kupiłem i w ogóle nie mogę się połączyć z telefonem (nokia 6020). Wyskakuje mi bład 633: modem ma niepoprawną konfigurację albo jest używany przez inne urządzenie. :?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez klisza, łącznie zmieniany 1 raz.
seboo

wszystko jest w pierwszym poscie !!

Post autor: seboo »

napisz jakiej firmy masz kabel i jakie on ma sterowniki wlasne czy te nokii pasuja do niego - zauwaz ze korzystam z kabla oryginalnego bo ten nieoryginalny a wlasciwie jego bolce z wtyczki zostaly w telefonie w poporcie i mialem dluga zabawe z nozyczkami :) no dobra napisze :) 1. zainstalowalem sterowniki kabla 2. podpialem kabel 3. kabel po podlaczeniu zostal wykryty 4. lipa nie zostal wykryty modem w telefonie 5 wzialem infa do nokii 6020 z ich strony - sterownik do cable modem gsm i zainstalowalem go na chama nie wykrywajac sprzetu !!!
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Transmisja w 6020 przez kabel wolniejsza niz przez irde ?!!!

Post autor: klisza »

Też mam sterownik do tej nokii i wszystko zrobiłem tak samo, jak ty. Mimo to nie mogę się połączyć. :?
ODPOWIEDZ