Obciążenie komputera, a połączenie na GC79

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pwlj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2005-11-27, 15:44

Obciążenie komputera, a połączenie na GC79

Post autor: pwlj »

Posiadam modem SonyEricsson GC79 (na przejściówce). Mam problemy z połączeniem, gdy komputer jest obciążony. Podczas grania w jakieś wymagające gry, transfer spada mi często do 0, a modem nie odbiera żadnych pakietów, lub czasem jakieś dwa. Jest to szczególnie irytujące w momencie, gdy ktoś chce używać internetu na drugim komputerze (udostępniam połączenie na inny komputer), a w tej chwili ktoś gra na tym z modemem.
Czy nie da się czegoś z tym zrobic, np. zwiększyć pryiorytet jakiegoś procesu odpowiedzialnego za połączenie, czy coś takiego?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Obciążenie komputera, a połączenie na GC79 / duplikat

Post autor: Szadzik »

pwlj pisze:Posiadam modem SonyEricsson GC79 (na przejściówce). Mam problemy z połączeniem, gdy komputer jest obciążony. Podczas grania w jakieś wymagające gry, transfer spada mi często do 0, a modem nie odbiera żadnych pakietów, lub czasem jakieś dwa. Jest to szczególnie irytujące w momencie, gdy ktoś chce używać internetu na drugim komputerze (udostępniam połączenie na inny komputer), a w tej chwili ktoś gra na tym z modemem.
Czy nie da się czegoś z tym zrobic, np. zwiększyć pryiorytet jakiegoś procesu odpowiedzialnego za połączenie, czy coś takiego?
Raczej nie da się nic z tym zrobić. Tak samo jak w przypadku komputera z małymi zasobami systemowymi, który sprawi że nawet najlepsze łącze bedzie działało powoli to i tutaj, po prostu wszelkie operacje związane z internetem potrzebują sporych zasobów systemowych i nic, nie da się tu raczej nic zrobić.
Jeśli już koniecznie chcesz mieć na drugim kompie neta to dokup drugi adapter PCMCIA i podłączaj oddzielnie w czasie kiedy potrzebujesz robić coś ważnego na swoim kompie.
Back to the Future ;)
osa2

Re: Obciążenie komputera, a połączenie na GC79

Post autor: osa2 »

pwlj pisze:Posiadam modem SonyEricsson GC79 (na przejściówce). Mam problemy z połączeniem, gdy komputer jest obciążony. Podczas grania w jakieś wymagające gry, transfer spada mi często do 0, a modem nie odbiera żadnych pakietów, lub czasem jakieś dwa. Jest to szczególnie irytujące w momencie, gdy ktoś chce używać internetu na drugim komputerze (udostępniam połączenie na inny komputer), a w tej chwili ktoś gra na tym z modemem.
Czy nie da się czegoś z tym zrobic, np. zwiększyć pryiorytet jakiegoś procesu odpowiedzialnego za połączenie, czy coś takiego?
Kurcze łącze gprs i jeszcze dzielone. Chyba nie za fajnie wygląda praca na necie jak pracuję sie na obydwu komputerach.
Jerzyk

Re: Obciążenie komputera, a połączenie na GC79

Post autor: Jerzyk »

Jeżeli te kompy ściągają na raz pliki lub są online do gier, to pewnie masakra, ale przy podziale łączy trzeba pamiętać, że tylko część PC w sieci ściąga na raz. Znam sieci na EDGE z 20 użytkownikami (podział przez WiFi z dynamicznym, równomiernym podziałem pasma) i wszystko chodzi dobrze, choć straaaasznie wolno.
ODPOWIEDZ