ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: piotrzet »

No nadajnik nie jest obciążony 24h na dobę. Najlepiej żeby ktoś zrobił test w domu, a ty po nim za moment od razu test pod nadajnikiem. Spróbuj wsadzić kartę z T-M do tego urządzenia i skieruj antenę w stronę nadajnika zobacz czy prędkości będą lepsze czy będzie to samo. Jeśli się nie uda zrób testy na zewnątrz i pokaż wyniki z telefonu.
No i czekam na testy z telefonu Play w tej lokalizacji jak i w pobliżu nadajnika.
PaTT98
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-03-13, 13:09

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: PaTT98 »

Ale to raczej takie przybliżone wartości . na podwórku koło domu z kartą w telefonie rekord był 98mb . A pod nadajnikiem nigdy takiej wartości nie uzyskałem ,
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: piotrzet »

No ale to co podajesz to jakieś archaiczne wyniki z 10. Teraz mamy niedzielę 17 czyli popołudniowy szczyt. Zupełnie nie wiem do czego mają te wyniki być? Bo na tej podstawie to nie jestem wstanie określić czy problem masz z urządzeniem czy z nadajnikiem.
PaTT98
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-03-13, 13:09

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: PaTT98 »

Pytałeś o test karty olay w telefonie , to są właśnie wyniki z dziaj z rana , jakich innych parametrów potrzebujesz do określenia czy to nadajnik czy sprzęt bo ja nie jestem super kumaty w tych sprawach
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: piotrzet »

Potrzbuję testów wykonanych po sobie na urządzeniu ZTE jak i telefonie w tym samym miejscu i dobrze byłoby gdybyś pojechał pod nadajnik i przedstawił prędkości teraz. Niestety ale podjesz speedtesty z telefonu z rana, a z urządzenia ZTE teraz. Skąd ja mam wiedzieć czy wina leży po stronie urządzenia czy sieci jak pokazujesz z dwóch różnych pór dnia? Jeśli masz nadajnik obciążony teraz to i na telefonie będzie problem i na urządzeniu. Jeśli będzie wina ZTE to tylko problem będzie na ZTE. Zeby ruszyć dalej potrzebuję wiedzieć te 2 speedtesty. Możesz zrobić teraz w danym momencie na urządzeniu i w tym samym miejscu na telefonie. Podaj też jaki masz telefon.
G.Moore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2020-04-26, 17:56

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: G.Moore »

Czekam na info kiedy firmware zawita do sprzętu brandowanego operatorem.
Bez wyboru pasm ten sprzęt nie ma za wielkiej wartości (dla mnie, taka opinia, ktoś może być zadowolony).
PaTT98
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-03-13, 13:09

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: PaTT98 »

telefon to xiaomi mi9, w załączniku screen z telefonu z kartą i 2 screeny z komputera ze speed tesu i parametry ,
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: piotrzet »

A gdzie zrzut z aplikacji netmonster z telefonu?
Widać już, że stacja jest przeciążona. Szczególnie na telefonie. Sprawdź T-Mobile i Orange jak działa, bo tutaj niestety nie wiele da się poprawić.
PaTT98
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-03-13, 13:09

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: PaTT98 »

Tylko to mnie dziwi że łapie z Przedborskiej tak jakby ktoś miał wzmacniacz sygnału , ale numery są tego głównego nadajnika. A ustawienie anteny może mieć jakiś wpływ na poprawę i jak bardzo linie energetyczne zakłócają sygnał bo ich jest sporo na drodze anteny
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: piotrzet »

Przecież korzystasz z nadajnika RDM4410 przy drodze numer 91. Na Przedborskiej 3 nie ma żadnego nadajnika Play. Przynajmniej tak wynika z tego co wysłałeś ostatnio z ZTE.
PaTT98
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-03-13, 13:09

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: PaTT98 »

Dokładnie , tak , ale telefon łączy się z czyms na Przedborskiej a czasami na złotej , na tym przy 91 też się łączy ale to nie zawszeam ma to wpływ
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: piotrzet »

Aplikacja pokazuje nie raz bzudry, bo ktoś źle wprowadził. Sprawdź z jakim numerem stacji się łączysz i zobaczysz, że będzie to stacja o której wspomniałem wyżej, a nie jakaś ta co o niej piszesz. W każdym razie co z testami innych sieci?
PaTT98
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-03-13, 13:09

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: PaTT98 »

Telefon łączy się do tego samego nadajnika co urządzenie eNbid 6204. Na chwilę obecną nie mam kart innych operatorów
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: piotrzet »

Ok to jak będziesz miał to wstaw testy, a na ten moment musisz sie męczyć z tym co masz niestety. Chociaż też nie nastawiałbym się, że w przypadku innych może być lepiej.
PaTT98
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-03-13, 13:09

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: PaTT98 »

Dziękuję za informację
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

G.Moore pisze:Czekam na info kiedy firmware zawita do sprzętu brandowanego operatorem.
Bez wyboru pasm ten sprzęt nie ma za wielkiej wartości (dla mnie, taka opinia, ktoś może być zadowolony).
Myślę że też nie jestem do końca zadowolony. Mam dwie karty które testuję i dwa obiecujące nadajniki. W przypadku Orange nie udaje się utrzymać połączenia na dłużej, urządzenie uparcie wybiera jako pierwsze pasmo 2600 które pojawia się i znika. Może też fakt że urządzenie jest wzięte z Play i niestety firmware jest zrobiony pod nich, powoduje większe kłopoty w przypadku innych operatorów. Podobno urządzenia z T-mobile mają oryginalny firmware ZTE i chyba tam dostęp do aktualizacji będzie ułatwiony.
Testując połączenie z nadajnikiem Play jest całkiem nieźle, zwłaszcza gdy urządzenie ustawi sobie 4 pasma z pierwszym 2100 następne 2600 później 1800 i 800 . Czasem ustawia 1800 na pierwszym miejscu, ale najczęściej widać 800 i 2600, co w tym czasie dzieje się z 1800 i 2600 nie wiem. DL w zależności od poziomu sygnału na poziomie pana 30 do ponad 100 UL na poziomie 5-20
Mam nadzieję że mimo wszystko uzyskam aktualizację i wtedy spróbuję ponownie wspomnianych wyżej operatorów i dopiero podejmę decyzję warto dokupić internet w Play
Yacko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-20, 10:14

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: Yacko »

Dzisiaj pisałem z konsultantem Play i otrzymałem informację, że MF258K zakupiony u nich bez abonamentu nie ma brandingu. Na ile to prawdziwe info to nie wiem.
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

Według informacji z ZTE, Play życzy sobie aby urządzenie było przystosowane pod ich potrzeby, to nie oznacza że urządzenie będzie zamknięte dla innych operatorów. Można korzystać z każdego operatora ale być może osoba z infolinii celowo nie rozróżnia brandingu od sim locka. Myślę że gdybyś miał to na piśmie to ZTE byłoby zainteresowane tą informacją, jako faktem że infolinia celowo wprowadza klientów w błąd. Faktem jest że na obudowie jest wymalowany napis Play, który mam zamiar zlikwidować, nawet gdyby w środku miała zagościć karta Play. Może gdyby płacili za reklamę to bym zostawił, dodatkowo firmware nie wygląda jakby był w wersji OEM
Ostatnio zmieniony 2021-03-21, 19:36 przez consigliero, łącznie zmieniany 1 raz.
Yacko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-20, 10:14

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: Yacko »

Może trafi na tą dyskusję ktoś kto kupił bez abonamentu i rozjaśni sprawę. Jakiś czas temu kupiłem z przedłużeniem abonamentu B525S z T-Mobile i branding jest, soft też okrojony. Jednak ostatnie przedłużenie i B818S już nie ma śladów brandingu ani na sprzęcie ani w sofcie. Być może jest okrojony w stosunku do tych z wolnej sprzedaży, ale żadnych logo nie widziałem, funkcjonalność dość przyzwoita - są podstawy jak tryb mostka, DMZ itp.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: piotrzet »

To, że logo nie ma nigdzie nie znaczy, że jest bez brandu. Trzeba by porównać wersję softu z tymi z wolnego rynku czy mają ten sam numer wersji oprogoramowania czy też nie.
Yacko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-20, 10:14

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: Yacko »

piotrzet pisze:To, że logo nie ma nigdzie nie znaczy, że jest bez brandu. Trzeba by porównać wersję softu z tymi z wolnego rynku czy mają ten sam numer wersji oprogoramowania czy też nie.
Zgadza się, dlatego napisałem, że być może różnice są, ale branding jeśli nawet jest to dyskretny.
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

Mój zestaw jest kupiony bez abonamentu i jest z takim oprogramowaniem, przecież Play nie zamówi sobie dwóch lini produktów, dla tych co chcą z abonamentem i bez. Huawei B818 mam z Orange a wcześniej B 715 był z Allegro i w przypadku tego producenta oprogramowanie było na nasz rynek i nie skrojone pod operatora, oraz bez sim locka ale to chyba już zaczyna być standardem.
G.Moore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2020-04-26, 17:56

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: G.Moore »

consigliero pisze:
G.Moore pisze:Czekam na info kiedy firmware zawita do sprzętu brandowanego operatorem.
Bez wyboru pasm ten sprzęt nie ma za wielkiej wartości (dla mnie, taka opinia, ktoś może być zadowolony).
Myślę że też nie jestem do końca zadowolony. Mam dwie karty które testuję i dwa obiecujące nadajniki. W przypadku Orange nie udaje się utrzymać połączenia na dłużej, urządzenie uparcie wybiera jako pierwsze pasmo 2600 które pojawia się i znika.
Dzięki to bardzo ważna informacja dla mnie, że masz to samo na ZTE w Orange.
Miałem problem z upartym łączeniem się z 2600 na WF830 (mimo kiepskiego sygnału).
Czyli jest to problem sprzętu ZTE lub softu ZTE pod Play, ale nie problem nadajników Play samych w sobie.
Zatem MF258K bez wyboru kanałów to już nie kwestia niewielekiej wartości tylko zerowej wartości.
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

Podobno mając WF830 można dostać ten super dostęp a tam mogą być opcje wyboru tego co nam potrzeba. Przedstawiciel ZTE napisał mi że są możliwe do zakupienia urządzenia MF258 K bez brandingu, zwrócił uwagę na T-mobile lub x-com, ale i tak więcej na ten temat można będzie powiedzieć jak się uda zdobyć urządzenie z nowym oprogramowaniem w wersji b04, bo podobno ono ma umożliwiać zabawę z poszczególnymi pasmami. Fajnie byłoby gdyby wypowiedział się ktoś kto ewentualnie ma takie urządzenie.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: piotrzet »

x-kom, a nie x-com ;)

Po za tym wchodzę na ich stronę i tego urządzeni nie znajduje.
G.Moore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2020-04-26, 17:56

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: G.Moore »

Ale w Play jest w promocji (nie schodzą ? :) )
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: piotrzet »

Play ostatnio obniżył ostatnio ceny wielu urządzeń. Nie tylko tego.
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

Masz oczywiście rację, x-kom, choć pisząc chciało mi poprawić na x-kkm, na szczęście zauważyłem i zdążyłem poprawić. Tylko co ta informacja że nie ma go w ofercie zmienia, jak może był. Zawsze staram się spróbować znaleźć pomoc sam, zgodnie z zasadą umiesz liczyć, licz na siebie. Internet jest fajny ale nikt nie jest w stanie odtworzyć naszych warunków, można co najwyżej samemu spróbować, nie szczędząc sił i środków. Na razie udało mi się ustalić kilka faktów a najważniejszy z nich to jedynym partnerem do rozmów może być ZTE Polska.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: piotrzet »

"Urządzenia" może chodziło o inne modele w x-kom? Bo takie są np MC801A za 1699 zł obecnie brak na magazynie,
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: ZTE MF258K - następca WF830 w Play

Post autor: consigliero »

Tak tylko dla porównania B818 wewnątrz domu bez anten sieć Orange i MF258K na zewnątrz sieć Play. Odległość w orange 12,4 km w Play 6,4km. Jak wyciągnę kartę z MF258 K to zrobię porównanie dla nich z B818. Dzisiaj na dach już nie wyjdę bo śnieg pada. Ciekawe jak wypadnie Play w tym porównaniu bo na razie ma lekką przewagę nad Orange w MF258 K. Jeszcze jeden obrazek, jako że nie mam androida musiałem pójść dłuższą drogą, ale nie za bardzo wiem co mógłbym z tym zrobić.
Ostatnio zmieniony 2021-03-22, 16:55 przez consigliero, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ