Karta sieciowa WIFI na pcie/ew. usb - mocna i dobra.

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jestemzmiasta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-01-12, 02:13

Karta sieciowa WIFI na pcie/ew. usb - mocna i dobra.

Post autor: jestemzmiasta »

Dobry wieczór, przebudowuję sieci wifi w mieszkaniu bo nie mam jak kabla puścić (wiec tego tematu prosze nie poruszajmy;też nad tym ubolewam)
Mam internet UPC 500 mega (w praktyce ok 430) ale będzie UPC 1 Gigabit
router mam standardowy z upc z wbudowanymi antenami - padaka totalna , wiem; zajmę się tym dosłownie za tydzień.

Teraz mam 3 dni dosłownie na zakup karty sieciowej na pcie /usb - im coś lepszego w budżecie znajdę tym lepiej.

Zależy mi na najlepszym możliwym internecie wifi.

Wszyscy polecają Asusa i to na pcie bo ma lepsze anteny.

Budżetu mam ok 300zł ale chcę kupic używany sprzęt.

Najlepsze co znalazłem w moim budżecie to PCE-AC88 Asus .

Coś lepszego szukać?

bo na wifi 6 nie ma co się nastawiać bo budżetu zbraknie.


PS. Routera będę szukał za ok500zł używanego czyli modelu,który nowy ok 800zł kosztuje pewnie.



Póki co
jaką sieciówkę kupić pod 500/1000 mega internet - na pcie bo lepsze antenty raczej.
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Karta sieciowa WIFI na pcie/ew. usb - mocna i dobra.

Post autor: Debik »

Kupowanie używek z elektorniki to loteria nigdy nie wiesz na co trafisz i ile podziała. Do 500 zł można dostać fajny nowy dwupasmowy router na 5ghz i wi-fi ac. Po co ładować się w tak drogą kartę sieciową zwykła do 200zł na 5ghz i wi-fi ac starczy bo chyba kopi zapasowej internetu nie będziesz robił...
jestemzmiasta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-01-12, 02:13

Re: Karta sieciowa WIFI na pcie/ew. usb - mocna i dobra.

Post autor: jestemzmiasta »

Do 1000zł router będzie jakiś lepszy od ASUS RT-AC88U
A karta sieciowa na pcie do 450zł lepsza od PCE-AC88 Asus będzie jakaś?
jestemzmiasta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-01-12, 02:13

Re: Karta sieciowa WIFI na pcie/ew. usb - mocna i dobra.

Post autor: jestemzmiasta »

A jaki sens ma w ogóle myslenie o WIFI 6?
Ciężki temat bo nie ma karty sieciowej 4x4 na pcie to na pewno... troche nie wiadomo czy takie Wifi 6 realnie coś da aczkolwiek z budżetem 1000zł na router to już chyba bez kompleksów można szukać routera na wifi 6 tylko pytanie jest
1. Co z sieciówką na pcie? najlepsze z wifi6 co znalazłem to 2x2 jakiś gigabyte
2. No i pytanie czy lepiej wysokie modele na WIFI 5 i wszystko 4x4 czy średnie modele z wifi 6? Do 1000zł z wifi 6 jest kilka Asusów, Tplinków, jakiś netgear w tym modele 4 antenowe.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Karta sieciowa WIFI na pcie/ew. usb - mocna i dobra.

Post autor: wojteks »

PC podłącz kablem, zapomnij o WiFi. Kabel zawsze da się położyć i sąsiedzi nie będą zakłócać.
Nie pomagam na PW!
jestemzmiasta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-01-12, 02:13

Re: Karta sieciowa WIFI na pcie/ew. usb - mocna i dobra.

Post autor: jestemzmiasta »

Ajj... robię jeszscze ostatnią próbę położenia kabla zanim wifi, wątpie,że się uda ale podejmę rękawicę jeszcze raz.

Powiedzcie mi : jakie akcesoria i patenty to przeciągania kabla po domu polecacie?

Znalazłem kabel do internetu płaski i niby mała zmiana a zmienia mocno całą sytuację bo spora część przeszkód po drodze zostanie rozwiązana za pomocą kabla płaskiego względem normalnego.

Zostaje jeszcze kilka kwestii.
1. W Linii prostej na spokojnie wystarczyłoby 20 metrów, pewnie nawet z 15 ale licząc po kątach (prowadząc dyskretnie kabel) to ja nie wiem czy 30 metrów wystarczy. Czy pryz kablu kat 6 przy takiej ilości metrów parametry zaczną spadać czy coś? już tak przyszłościowo pod 1 gigabit chciałbym to zrobić.

2. Jak sensownie przeprowadzić kabel przez drzwi do pokoju?
https://classen.pl/drzwi/tosca/
jakąś takapodobną konstrukcję drzwi mam.

3. Jak do ściany/drewna/sufitu (bo różne mogą być potrzebny) przyczepić ten płaski kabel,żęby było bezinwazyjnie bez jakiś wielkich gwoździ i,zeby dyskretnie było?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Karta sieciowa WIFI na pcie/ew. usb - mocna i dobra.

Post autor: wojteks »

Kabel może mieć do 100m i nie powinno to wpływać na prędkości, pozostaje tylko kwestia zagięć.

Mocowanie można zrobić klejem na gorąco (trzeba poćwiczyć wcześniej) ja jednak wierciłbym otwory w ścianach i chował za listwami przypodłogowymi.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Karta sieciowa WIFI na pcie/ew. usb - mocna i dobra.

Post autor: key »

....a jesli nie da rady pociagnac kabla, to mozna sie zastanowic, czy nie wyprobowac transmisji sieci przez siec elektryczna -> n.p. click.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ