Co zamiast PLAY 100 GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kaloteck
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 342
Rejestracja: 2019-03-20, 14:36

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: Kaloteck »

HashMap pisze:Play pozamiatał.
No nie do końca pozamiatał, bo trzeba go doładować i niby paczki GB owszem daje duże, ale potrafi szybko zrobić lejek do 10 MB jak ktoś mocno ciągnie...
Są lepsze opcje , np. Heyah z paczką 500 za 17.5 zł. bez żadnych doładowań.
Poza tym jak ktoś generalnie używa mniej to lepsza jest paczka 100 GB z Orange włączana w aplikacji, po prostu raz na miesiąc nowy starter za 5 i tyle, też bez żadnych doładowań. Czyli jak w PLAY za starych dobrych czasów :cwaniak:
zulu144
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2019-05-30, 13:30

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: zulu144 »

Kaloteck pisze:
HashMap pisze:Play pozamiatał.
No nie do końca pozamiatał, bo trzeba go doładować i niby paczki GB owszem daje duże, ale potrafi szybko zrobić lejek do 10 MB jak ktoś mocno ciągnie...
Są lepsze opcje , np. Heyah z paczką 500 za 17.5 zł. bez żadnych doładowań.
Poza tym jak ktoś generalnie używa mniej to lepsza jest paczka 100 GB z Orange włączana w aplikacji, po prostu raz na miesiąc nowy starter za 5 i tyle, też bez żadnych doładowań. Czyli jak w PLAY za starych dobrych czasów :cwaniak:
Jak kto pomyśli to nie wyrzuci startówki Orange.
Umiejętne korzystanie z promocji oraz nowych własności NL pozwoli po jednym doładowaniu za 5 zł mieć łącznie ponad 360 GB do wykorzystania przez 2 a nawet 5 miesięcy.

Orange pozamiatał nowymi właściwościami NL.
xander21
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2010-12-24, 16:57
Lokalizacja: Pomorze

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: xander21 »

Kaloteck pisze: potrafi szybko zrobić lejek do 10 MB jak ktoś mocno ciągnie...
Nie spotkałem się z czymś takim w PLAYu. Od kilku lat to mój głowny net (Inni, brak zasięgu). W dzień normalnie korzystam, czasami coś ściągne. W nocy tak samo. Nigdy mnie nie przyciął. Jak mam agregację to w nocy 115Mbps śmiga. W dzień ok 30Mbps. Nadajnik trochę przeciążony a i tak trzyma prędkość. PLAY nigdy mnie nie przyciął. Nie wiem o czym mówisz. Prawdopodobnie mylisz to z obciążonym nadajnikiem, bo i u mnie wieczorami tak jest, dobija do 15 Mbps - 20Mbps. Wszystko zależy od dnia i pory. Raz jest lepiej, raz gorzej. W weekendy najgorzej.
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: Maximus Magnus »

Witam. Kupiłem starter odNOWA, aktywowałem, dodałem do swojego konta w Play24. Zmieniłem kodem ekspresowym taryfę na Formuła Play na kartę. Niestety nie pojawiła się opcja uruchomienia 300 GB na START na 90 dni. Była tylko możliwość po doładowaniu za 10 zł. uruchomienia pakietu 200 GB na START. Co zrobiłem źle? Czy zmiana taryfy musi być w Play24 czy to bez znaczenia, żeby pojawiło się 300 GB na START na 90 dni? Tak opcja bardzo by mi w chwili obecnej (wakacje!) odpowiadała. Będę wdzięczny za podpowiedź jak to uruchomić: 300 GB na 90 dni + 200 na 30 dni? Pozdrawiam.
cupamatek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2023-06-29, 02:32

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: cupamatek »

Maximus Magnus pisze:Witam. Kupiłem starter odNOWA, aktywowałem, dodałem do swojego konta w Play24. Zmieniłem kodem ekspresowym taryfę na Formuła Play na kartę. Niestety nie pojawiła się opcja uruchomienia 300 GB na START na 90 dni. Była tylko możliwość po doładowaniu za 10 zł. uruchomienia pakietu 200 GB na START. Co zrobiłem źle? Czy zmiana taryfy musi być w Play24 czy to bez znaczenia, żeby pojawiło się 300 GB na START na 90 dni? Tak opcja bardzo by mi w chwili obecnej (wakacje!) odpowiadała. Będę wdzięczny za podpowiedź jak to uruchomić: 300 GB na 90 dni + 200 na 30 dni? Pozdrawiam.
na pepper.pl jest lepiej wyjasnione.
jednym przechodzi drugim nie.
podobno najpierw trzeba kupic pakiet jakies solo za kilkadziesiat zlotych ale niektorym przechodzilo bez tego pakietu
bendix
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-07-13, 12:39
Lokalizacja: warszawa

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: bendix »

Niezła ściema w p24.... rano miałem 300 GB w aplikacji p24 a na działce mi zniknęło. Konsultant twierdzi że nigdy takiej oferty nie było i żeby włączyć te nędzne 200/30 dni to muszę wyrazić zgody marketingowe
bendix
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-07-13, 12:39
Lokalizacja: warszawa

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: bendix »

Na dokładkę doładowałem konto 5zł.... mówię mu w takim razie włączcie te 200. nie bo trzeba doładować jednorazowo 10zł a doładowałem wczoraj 5 i dzisiaj 5 i oczywiście wyrazić zgody
bendix
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-07-13, 12:39
Lokalizacja: warszawa

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: bendix »

Co lepsze stwierdził że 300 było w 2022 roku więc mu wysłąłem linka do tego forum. Odpowiedz: to nie jest oficjalna strona play
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: onken »

Trzeba było mu wysłać tego linka

https://www.play.pl/nowy/kampania/kup-s ... ter-online

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
bendix
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-07-13, 12:39
Lokalizacja: warszawa

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: bendix »

@onken: czaisz że miałem te gigabajty rano w aplikacji i magicznie zniknęły?
RolnikBezŻony
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2022-06-12, 16:54

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: RolnikBezŻony »

No ale na tej stronie podanej wyżej jak i w regulaminie jest napisane, że trzeba aktywować "zestaw" 30/35 lub 40 zł by dostać te 300GB:
"21. Pakiet 300 GB możesz włączyć tylko raz dla jednego numeru telefonu i pod warunkiem, że Zestaw Startowy został Aktywowany w
okresie trwania Oferty Promocyjnej."
Obrazek

Pewno mieli jakiś błąd w systemie i na początku dawali te 300GB bez niczego, a teraz to ukrócili.

https://media-play.pl/binaries/content/ ... y-na-karte
bendix
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-07-13, 12:39
Lokalizacja: warszawa

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: bendix »

https://www.play.pl/nowy/kampania/kup-s ... ter-online

A w tym linku widzisz takie ograniczenia? I do tego znikające limity które byłu? I koleś który twierdzi że ja nigdy żadnej takiej promo nie włączyłem?
bendix
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-07-13, 12:39
Lokalizacja: warszawa

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: bendix »

gul mi skoczył bo nie mam halucynacji.... ::((((
RolnikBezŻony
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2022-06-12, 16:54

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: RolnikBezŻony »

Nie widzę Twojego linku,bo wrzuciłeś go jako zwykły tekst i forum go ucięło. Użyj znaczników URL, bo inaczej Twój link nie przejdzie.

Tyle zostało z Twojego linku: :)
https://www.play.pl/nowy/kampania/kup-s
Ostatnio zmieniony 2023-06-29, 22:43 przez RolnikBezŻony, łącznie zmieniany 1 raz.
bendix
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-07-13, 12:39
Lokalizacja: warszawa

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: bendix »

bendix
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-07-13, 12:39
Lokalizacja: warszawa

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: bendix »

Ja Ciebie rozumiem.... pomylili się (to kłamstwo) ale to co dali powinno zostać
RolnikBezŻony
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2022-06-12, 16:54

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: RolnikBezŻony »

A w drugim punkcie co jest napisane?

Obrazek
bendix
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-07-13, 12:39
Lokalizacja: warszawa

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: bendix »

No i? Kupiłem starter.
bendix
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-07-13, 12:39
Lokalizacja: warszawa

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: bendix »

Przy okazji dalej będziesz bronił konsultanta który wmawia że nigdy nie wybraałeś pakietu 300?
RolnikBezŻony
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2022-06-12, 16:54

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: RolnikBezŻony »

No kupiłeś i go masz :) Powinieneś kupić ten starter w ich apce, opłacić jeden z pakietów itd:
Z tej Oferty Promocyjnej możesz skorzystać, jeżeli jesteś konsumentem i w czasie jej trwania w aplikacji mobilnej Play24 zakupisz
Zestaw Startowy Play („Zestaw”) wymieniony w pkt. 2, a następnie aktywujesz dołączoną do Zestawu kartę SIM.
Jeżeli zależy Ci na dużej ilości danych to za 5 zeta masz w Plushu 400GB na 14 dni na start(tyle jest ważne konto bez ładowania), masz też Orange a tam 100GB na start lub jakieś 330GB na 30 dni po dodatkowym doładowaniu za 10 zeta, czyli za 15 zeta masz 330GB albo jak to rozbijesz umiejętnie to może wyjść 100GB za 5 zeta na 30 dni i 220 na kolejny miesiąc za 5 zł lub za darmo.

Wydaje mi się, że Play miał błąd w systemie i to ukrócili. Oni też czytają fora i widzą co się dzieje :)

Ja nie bronię konsultanta. Ja twierdzę, że to był błąd w systemie. A jeżeli twierdzisz, że jest inaczej to z nimi się kłóć i podeprzyj się odpowiednim regulaminem, który powie, że powinieneś dostać 300GB na start :)
Rozumiem Twoje rozgoryczenie, no ale tak to już jest z tymi ich błędami.
bendix
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-07-13, 12:39
Lokalizacja: warszawa

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: bendix »

OK. Rozumiem Ciebie doskonale. ALe "nigdy pan nie właczał żadnego pakietu 300" To jest OK?
bendix
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-07-13, 12:39
Lokalizacja: warszawa

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: bendix »

ja nie oglądam żadnych seriali.... mi chodziło o net bo chyba u mnie na działce p24 działa. ale sobie poradziłem. Mam no limit z pracy w plusie i nie będę już więcej kombinował
RolnikBezŻony
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2022-06-12, 16:54

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: RolnikBezŻony »

No co ja Ci mogę powiedzieć? Cholera wie jak działa ich system. Jeżeli to był błąd, a pewno był to być może konsultant nie kłamał - być może on po prostu nie widzi, że aktywowałeś ten pakiet, bo to był błąd.
Ja w Play lata temu raz miałem abonament na Internet mobilny, przez 3 miesiące mi nie działał, wymieniali karty sim, wymyślali cuda na kiju, aż sprawa trafiła do UKE. Play UKE też ignorował, mieli za to dostać soczystą karę z tego co rozmawiałem wówczas z sekretarką ówczesnej pani prezes UKE i... Nagle sprawa umorzona. Pewno poszło co miało iść pod stołem i tyle było.
bendix
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-07-13, 12:39
Lokalizacja: warszawa

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: bendix »

"być może konsultant nie kłamał "

Skłamał pisząc że nie było w 23 roku 300GB. I Tyle. Pozdrawiam Ciebie serdecznie :-))))
RolnikBezŻony
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2022-06-12, 16:54

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: RolnikBezŻony »

A co do Twojego doładowania - jeżeli masz czas na kopaninę z fioletowym koniem to w tym regulaminie obowiązującym do dzisiaj:
https://media-play.pl/binaries/content/ ... 30.06.2023

jest napisane:

Kod: Zaznacz cały

Warunkiem przyznawania Pakietu jest:
3.1. Doładowanie konta w okresie 30 dni od próby aktywacji za minimum 10 zł,
Nie jest napisane, że to ma być jednorazowe doładowanie za 10 zeta. Jest napisane, że w ciągu 30 dni masz doładować za 10 zeta, a 10 zeta równa się np 5+5 zł :)

Z kolei w tym równoległym regulaminie:
https://media-play.pl/binaries/content/ ... -1.06.2023

jest napisane, że nie trzeba w ogóle się ładować:

Kod: Zaznacz cały

W ramach Zestawu Startowego Użytkownik otrzymuje:
2.1. Jednorazowo Pakiet 200 GB. Pakiet może być wykorzystany na transmisję danych, na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w zasięgu Sieci
Telekomunikacyjnej, przy wykorzystaniu ustawień APN Internet. Do wykorzystania Pakietu, transmisja danych w roamingu międzynarodo-
wym w Strefie Euro rozliczana jest po stawce 10,43 zł za GB (taktowanie co 1kB) i nie pomniejsza przyznanego Pakietu, chyba, że rozliczana
jest w ramach innych Usług/Ofert promocyjnych.
Więc jeżeli cierpisz na nadmiar wolnego czasu to możesz do nich zadzwonić i grzecznie poprosić o aktywację pakietu 200GB na 30 dni, bo spełniłeś warunki obydwu regulaminów. A jeżeli powiedzą "nie" to możesz grzecznie poinformować, że z wielką serdecznością wyślesz odpowiedniego maila do UOKiK w tej sprawie, bo obydwa regulaminy są sprzeczne ze sobą i wprowadzają klientów w błąd co stanowi działanie na niekorzyść konsumentów.
Już nie o takie regulaminy UOKiK się czepiał ;)
Pozdro :)
cupamatek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2023-06-29, 02:32

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: cupamatek »

a w jaki sposob dostac 330gb w orange?
RolnikBezŻony
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2022-06-12, 16:54

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: RolnikBezŻony »

Przeskocz tu:
viewtopic.php?f=10&t=62704&start=300#p647299
(tam zły nr podałem, 813, a nie 811) - reszta to Twoja kreatywność. Opcji jest wiele :)
cupamatek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2023-06-29, 02:32

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: cupamatek »

dzieki, ale to trzeba wszystko w aplikacji aktywowac 100gb + 200gb

RolnikBezŻony pisze:Tego smsa to nie trzeba wysyłać. Ja go wysłałem z czystej ciekawości. 100GB należy się za założenie konta na "mój Orange", a nie za tego smsa. No i jeszcze do końca kwietnia można aktywować dodatkowe 20GB za free.

czyli dla kazdej karty musze zakladac nowe konto wiec musze miec tez nowy adres email
a nie daloby sie kodami ussd albo sms-em dostac 100gb ?
bo w playu da sie dostac 200gb bez aplikacji co jest wygodniejsze no i szybsze
RolnikBezŻony
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2022-06-12, 16:54

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: RolnikBezŻony »

Nie trzeba zakładać za każdym razem nowego konta. Konto na Mój Orange zakładasz raz, a później każda nowa karta zarejestrowana na Twój PESEL tam się pojawia po rejestracji i przełączasz się między nimi.
bendix
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-07-13, 12:39
Lokalizacja: warszawa

Re: Co zamiast PLAY 100 GB

Post autor: bendix »

@Rolnik: ma na to wywalone. Ponieważ nie wziąłem mojej karty plus no limit to zapłaciłem 10 zł doładowania i włączyłem paczkę 200GB. Ale żeby dla Wszystkich była jasność: Pakiety magicznie znikają w p24 i tyle.
ODPOWIEDZ