EDGE ED77 sterownik do Vista 64

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
AddoN

EDGE ED77 sterownik do Vista 64

Post autor: AddoN »

Czy sa dostepne sterowniki dla Nokii 12i do systemu Vista 64bit?
I jaka jest strona dostarczyciela sterownikow?
g
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-06, 11:14

Re: EDGE ED77 sterownik do Vista 64

Post autor: g »

AddoN pisze:Czy sa dostepne sterowniki dla Nokii 12i do systemu Vista 64bit?
Nie.
Co nie znaczy, że modemu nie da się uruchomić :)
AddoN pisze: I jaka jest strona dostarczyciela sterownikow?
Sterowniki dostarcza producent modemu czyli Techlab. Zrobi to w "najbliższym" czasie :)
Jeśli nie masz sterwoników do USB to są tutaj http://ftdichip.com/Drivers/CDM/WinXPx6 ... %20x64.zip

Krótka instrukcja jak zainstalować i używać modemu (testowane na Vista 64 ENG):

W Device Manager klikasz prawym na Nokia 12... -> Properties -> General -> Reinstall Driver -> Browse My computer for driver software -> Let me pick from a list of device drivers on my computer -> z listy urządzeń wybierasz Modems i dalej Next -> Standard Modem Types : Standard Modem -> Update Driver Warning klikasz YES -> Close

Tworzysz połączenie Dial-up:
Control Panel -> Network and Sharing Center -> z lewej strony Set up a connetion or network -> Connect to Internet Setup a wireless, broadband or dial-up connection -> wybierasz Dial-up -> wypełniasz: Dial-up phone number *99#, User name: internet, Password: internet, Connection name: Orange ;) -> zatwierdzasz klawiszem Connect - następuje próba połączenia, którą można zignorować. W Control Panel -> Network and Sharing Center -> z lewej strony Manage network connection powinno pojawić się połączenie Dial-up o nazwie Orange :) -> wybierasz właściwości połączenia Dialup -> zakładka General -> przycisk Configure -> tam zmieniasz Maximum speed (bps) na 230400 -> Zatwierdzasz OK

Po każdym podłączeniu modemu do kompa potrzebujesz wprowadzić dwa polecenia do modemu:
AT+CPIN="XXXX" (XXXX - pin do karty SIM) i AT+CGDCONT=1,"ip","internet", robi się to za pomocą dowolnego programu pozwalacjącego podłączyć się pod port COM (ja używam TeraTerm Pro)

Powyższe komendy powinno dać się jakoś automatycznie wprowadzić do modemu gdzieś we właściwościach, albo za pomocą skryptu terminala, ale nigdy mi to się nie udało - nie wiem czy z lenistwa czy z niewiedzy ;)

Żeby połączyć się z internetem wochodzisz: Control Panel -> Network and Sharing Center -> z lewej strony Manage network connection -> dwuklik na ikonie Orange -> klawisz Dial, powinno wybrać połączenie i połączyć z internetem. Dla wygody można zrobić skrót do tego połączenia np. na pulpicie
--
Edek w?adca kredek
AddoN

Re: EDGE ED77 sterownik do Vista 64

Post autor: AddoN »

Banzai dla Ciebie :)
g
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-06, 11:14

Re: EDGE ED77 sterownik do Vista 64

Post autor: g »

AddoN pisze:Banzai dla Ciebie :)
Ciesze się, że się cieszysz :) Jeśłi możesz, to napisz jakiej wersji systemu używasz
--
Edek w?adca kredek
AddoN

Re: EDGE ED77 sterownik do Vista 64

Post autor: AddoN »

Połączenie działa, wklepywanie danych jest zdeczka uciążliwe.
Zainstalowałem ultimate by sprawdzić jak działa nowe ustrojstwo ms. Jak dla mnie to po prostu ładniejszy xp, na którym nic nie działa praktycznie... Więc aktualnie na powrót używam xp... Się poczeka rok, wydadzą dwa sp, wszystkie stery będą i może jakiś soft :)
Gdyby tylko photoshop działał pod mandrivą poprawnie...
g
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-06, 11:14

Re: EDGE ED77 sterownik do Vista 64

Post autor: g »

AddoN pisze:Połączenie działa, wklepywanie danych jest zdeczka uciążliwe.
już nie trzeba klepać ;) http://www.tl2000.com.pl/ed77/witryna/o ... owanie.htm
AddoN pisze:Gdyby tylko photoshop działał pod mandrivą poprawnie...
jakby babcia miała wąsy ;)
--
Edek w?adca kredek
Awatar użytkownika
de_stroy
Stały użytkownik forum
Posty: 85
Rejestracja: 2007-01-24, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: EDGE ED77 sterownik do Vista 64

Post autor: de_stroy »

No, panowie z techlabu faktycznie stanęli na wysokości zadania i przygotowali w miarę szybko nowe stery i oprogramowanie pod vistę :)

Tak jak przedmówca - na stronie http://www.tl2000.com.pl/ed77/ można już znaleźć wersję pod wszystkie wydania - zarówno 32 jak i 64 bit :)

(żebym tylko ja miał sprzęt pod vistę... eh, zostaje cdlinux i xp :/ )
Komu w drogę, temu notebook...
ODPOWIEDZ