Rozszerzenie sieci domowej (Vectra)

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
V3locityRaptor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-01-18, 19:25

Rozszerzenie sieci domowej (Vectra)

Post autor: V3locityRaptor »

Cześć,

Potrzebuję rozbudować sieć w mieszkaniu, ponieważ w ostatnim (najbardziej oddalonym od źródła sygnału) pomieszczeniu prędkość i stabilność połączenia jest... wątpliwa ;)

Mój obecny sprzęt to dostarczony przez Vectrę Technicolor CGA2121. Chcę kupić jakiś lepszy router lub acces point, który umieszczę gdzieś "na środku" mieszkania i podłącze bezprzewodowo do routera Vectry, a wszelkie domowe sprzęty jak telefony, laptopy i PC podłącze do nowej sieci rozgłaszanej przez nowe urządzenie. Nie chcę żeby był to typowy repeater wifi.

Rysunek poglądowy:
Czerwony - modem/router Vectry, którego nie mogę nigdzie przenieść, bo w tym miejscu jest wejście sygnału koncetrykiem.
Niebieski - urządzenia którym brakuje zasięgu i często zrywają połączenie
Zielony - moja koncepcja co do umieszczenia dodatkowego routera

Obrazek

Jest to wynajmowane mieszkanie, więc żadne wiercenie i kładzenie kabli niestety odpada.

Jakiego sprzętu powinienem szukać? Znajdę w ogóle coś co spełni moje wymagania (podłączenie wifi z urządzeniem Vectry i rozgłaszanie swojej sieci)? W kwestiach sprzętu sieciowego nie jestem zbyt mocny, dlatego też pytam tutaj na forum.
ODPOWIEDZ