Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Czy jesteś zadowolony/a z oferty simdata?

Tak jak najbardziej :)
32
55%
Średnio ale zawsze mogło być gorzej :P
22
38%
Nie stanowczo nie :/
4
7%
 
Liczba głosów: 58

Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

fanta88 pisze: Jak nie spróbujesz to się nigdy nie dowiesz... A skąd ta pewność 50 na 50, a może jesteś w zasięgu EDGE i nawet o tym nie wiesz. A gdybyś kupił telefon z EDGE, a okazało by się że go nie łapiesz to zawsze taki telefon możesz sprzedać.
Słuszna uwaga, niestety brak funduszy :(, kiedyś się na pewno przekonam czy jestem w zasięgu EDGE, mój brat ma tel. z EDGE (SE W300i) tylko kurde niestety simlock na Orange.
fanta88 pisze: ME45 jako modem GPRS?! Fatalny wybór. A to dlatego ponieważ ma on jedno wejście na kabel i na ładowarkę, nie ma BT, a irda to słabe rozwiązanie, a jeśli takiej nie masz w PC to był by kolejny wydatek. W dodatku ma on GPRS Class 8. Co do tego kabla i ładowarki to jest na to sposób, pisałem o tym >TUTAJ<.


No nie wiem czy fatalny, wiele osób poleca go jako modem do GPRSu a łączyć się będę przez podczerwień, i nie wiem czy irda to słabe rozwiązanie ja nie widzę różnicy w podłączeniu tel. do kompa np. blutuhem, kablem, irdą to znaczy jest różnica ale taka mała..., polecano mi jeszcze Siemens S55 droższę rozwiązanie, dlatego wybieram te tańsze czyli ME45 :) :P

Co do DualSim to myślałem już o tym ale to jest porąbane :? trzeba szukać dualsima do konkretnego telefonu, nie ma uniwersalnego do każdego :?, co do przyspieszania netu to mi to raczej coś daje, używam już od jakiegoś czasu TraficCompressora i rezulaty widać i zadowolony jestem :)
i+ simdata>k300i>irda>gprs>rekord=49,8 Kb/s
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Fanta »

Kolego @S.N.A.J.P.E.R jest różnica po między Irdą, BT, a kablem. Mając BT podłączasz telefon do ładowarki, ustawiasz w najlepszym miejscu, gdzie jest najlepszy zasięg i śmigasz. Minus jest taki że musisz mieć BT w PC, a to też kosztuje.
S.N.A.J.P.E.R pisze:blutuhem
bluetooth-em
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

fanta88 pisze:Kolego @S.N.A.J.P.E.R jest różnica po między Irdą, BT, a kablem. Mając BT podłączasz telefon do ładowarki, ustawiasz w najlepszym miejscu, gdzie jest najlepszy zasięg i śmigasz. Minus jest taki że musisz mieć BT w PC, a to też kosztuje.
Wiem, z irdą też tak można zrobić podłączyć parę przedłużek USB i już mamy długi kabel i położymy tel. gdzie chcemy ale te rozwiązanie to jest bez sensu, wątpie żeby mi się poprawiła szybkość neta, to wychodzi na to że ja wystawie sobie tel. przez okno i położę go na parapet to będę miał lepszą prędkość neta?
fanta88 pisze: bluetooth-em


Wiem jak to się piszę, ale zapomniałem.
i+ simdata>k300i>irda>gprs>rekord=49,8 Kb/s
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Fanta »

S.N.A.J.P.E.R pisze:to wychodzi na to że ja wystawie sobie tel. przez okno i położę go na parapet to będę miał lepszą prędkość neta?
A jak antenę kierunkową umieścisz na wysokości 1 m, a na wysokości 15 m to będzie różnica, zastanów się czasami. U mnie odległość około 0,5 metra powoduje że mam zasięg na telefonie (70%) lub w ogóle go nie mam.
Ostatnio zmieniony 2007-04-26, 15:45 przez Fanta, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Jaco »

Cała ta dyskusja odbiega od głównego tematu czyli wrażeń z korzystania z SIMDATY.Niech któryś z modów rozdzieli ten watek i adekwatne wpisy przeniesie do innego działu.Albo piszemy o SIMDACIE albo o wyborze telefonu. @S.N.A.J.P.E.R zdecyduj się. :lol:
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

fanta88 pisze:
S.N.A.J.P.E.R pisze:to wychodzi na to że ja wystawie sobie tel. przez okno i położę go na parapet to będę miał lepszą prędkość neta?
A jak antenę kierunkową umieścisz na wysokości 1 m, a na wysokości 15 m to będzie różnica, zastanów się czasami. U mnie odległość około 0,5 metra powoduje że mam zasięg na telefonie (70%) lub w ogóle go nie mam.
Też racja, muszę to kiedyś sprawdzic 8) :P
Jaco pisze:Cała ta dyskusja odbiega od głównego tematu czyli wrażeń z korzystania z SIMDATY.Niech któryś z modów rozdzieli ten watek i adekwatne wpisy przeniesie do innego działu.Albo piszemy o SIMDACIE albo o wyborze telefonu. @S.N.A.J.P.E.R zdecyduj się. :lol:
Oczywiście Jaco wracamy do tematu czyli do simdaty, ponieważ postanowiłem kupic sobie albo Siemensa ME45, lub S55 jako modem GPRS :D 8) , a co do EDGE to jeśli kiedyś przybędzie więcej funduszy to oczywiście zainwestuje w tel. z EDGE i przekonam się jak to jest :D 8)

--------
Zbędne treści usuniete przez Moderatora ->fanta88
i+ simdata>k300i>irda>gprs>rekord=49,8 Kb/s
szefowa_bufetu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-06-05, 20:09

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkom

Post autor: szefowa_bufetu »

Simdata jest stworzona idealnie dla mnie.
W domu mam neostradę, jednak kilka razy do roku jadę na odpoczynek, niestety muszę mieć dostęp do internetu poza domem. Korzystam z nokii 6021 jako modemu do laptopa i właśnie simdaty.
Nie zwiążę się umową na rok z jakimś operatorem bo byłoby to wyrzucenie pieniędzy w błoto, przez 99% czasu korzystam przecież z neostrady.

Pozdrawiam i polecam simdatę dla takich jak ja.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: mar_kow »

...Jeżeli ktoś chce zmniejszyć koszty korzystania z simdaty - to proszę przeczytać: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7341
...Jedynym mankamentam jest to że teleprzelew nie przedłuża ważności konta...
...Ja korzystam co prawda z simdaty tylko podczas podróży - w domu mam dwa łącza po 1.5 Mbit/s z dwoma niezależnymi IP (w tym jedno publiczne) za (jedyne) 40 zł mies. bez limitów...
...Jeżeli jestem dłużej poza domem włączam iPlusa w abonamencie, przekładam kartę sim do modemu gdzie mam możliwość również odbierać i wykonywać połączenia głosowe za pomocą dołączanego zestawu słuchawkowego Nokii micro jack 2,5... W weekand właśnie przetestuję swój nowy nabytek 875 w Warszawie (UMTS/HSDPA).
...A podobno tak to "...tylko w Erze..." - a Plus taki numer wyciął...

...I korzystając z okazji zareklamuję modemy Sierry począwszy od najniższego modelu 750 (gprs) po najwyższe, ponieważ są bardzo przemyślane, nie sprawiają kłopotów technicznych...
...Więcej można znaleźć na forum...
data84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-28, 22:02

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: data84 »

witam,

- jakie IP dostaje user, domyslam sie ze nie jest statyczne, ale czy zewnetrze?
- czy przy tym mamy swobodny dostep do portow, czy tez sa poblokowane?


pozdrawiam


//sorki za brak PL znakow :?
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: mar_kow »

...IP przydzielane jest dynamicznie i na simdacie jest tylko taka możliwość... Jeżeli chcemy stałe IP należy wykupić abonamentowego iPlusa i dodatkowo płacić za stałe IP.... Jeśli chodzi o ściąganie nic nie jest poblokowane...
data84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-28, 22:02

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: data84 »

oki, ale IP jest zewnętrze?
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: mar_kow »

...Tego nie powiem na 100% bo nie sprawdzałem - ale najprawdopodobniej jest podobnie jak w przypadku "neozdrady" że IP jest przydzielane dynamicznie z pewnej puli adresów zewnętrznych , w tym przypadku przyznanych dla Plusa... W neo są to IP zewnętrzne...
Kilup
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-06-29, 15:00

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Kilup »

Ja kupiłem BC za 79 + Vat i jestem zadowolony. Niestety z racji nieoczekiwanego wyjazdu za granicę pożyczyłem kumplowi, a jak wpadłem do kraju, to nie mógł mi podrzucić, to kupiłem simdatę. Szlag mnie trafiał, bo "x" razy na godzinę mi się rozłączał.
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: hubert »

Witam
Simdata to doskonała usługa dla kogoś dopiero zaczynającego przygodę z internetem, a jeżeli nie ma dużych wymagań to może mu służyć jako pełno prawny dostęp do sieci.
I pisze to pomimo korzystania z konkurencyjnej usługi, po prostu zasmakowałem internetu w "pełnym" wymiarze.Tak, ten cudzysłów nie przypadkowo się znalazł, bo nie jest to co dostęp kablowy czy neostrada, ale przynajmniej limit danych jest rozsądny.
A co do adresów, to to że jest dynamiczny to pestka, bo przecież są takie usługi jak DYNDNS, ale że są one z klasy prywatnej.
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: gatto_nero »

hubert napisał/a:
Simdata to doskonała usługa dla kogoś dopiero zaczynającego przygodę z internetem


10 lat temu to bym jeszcze wiedział o co chodzi w tym tekście.

hubert napisał/a:
ale przynajmniej limit danych jest rozsądny


Tzn jaki jest rozsądny wg ciebie? 1GB a może 50GB?

Znowu przesiedziałem parę godzin na wikipedii, dodałem kilka artykułów i wprowadziłem kilka zmian do różnych artykułów, naprawiłem też kilka edycji dokonanych przez wandali. Patrzę na liczniku 10MB bije za sam tekst bez obrazków, bez flash. Koszt niby 3 pln jednak, znowu napisałem do polkomtela maila aby na niektóre strony była inna taryfikacja. Znowu też otrzymałem odpowiedź - pańskie uwagi zostały przekazane wyżej.

Tak jakbym te 2 godzinki dziennie na wikipedii przesiadywał. To w ciągu miesiąca wychodzi mi 300MB. Ale gdybym uruchomił obrazki ... :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: wlodus »

oj panowie:)
ale sie posmialem jak czytalem ta "ankiete"
:)

w kazdym razie mozna sie pomylic jezeli chodzi o motorole v3i, w plusie byly sprzedawane jako v3i edge ( mam takie oznaczenie u siebie w systemie) mimo ze faktycznie tego edga nie ma, chyba ze wyszly 2 wersje, ale o tym nie slyszalem.
sam pamietam wojne w punkcie zwiazana wlasnie z tym edgem i ogolnie ta motorola go nie ma.

a z drugiej strony nie bardzo rozumiem ludzi ktorzy uzywaja simdaty do "normalnego" uzytku. ona tak na dobra sprawe tylko nadaje sie do wakacyjnych wyjazdow lub do gg gdzie tylko chcemy.
jak testowalem simdate u siebie w domu zeby zobaczyc jak to chodzi przed zakupem iplusa to gg, tlen itd chodzi ok, zreszta strony chodza tez ok, ale wejdzie panowie np na allegro i troche "poszukajcie". 7-8 mb:)
to tak lekko. chyba ze ma sie bogatego tatusia albo niesamowicie tlusta swinke skarbonke:)
ogolnie jest to mimo wszystko za drogie rozwiazanie:)
i tego sie trzymajmy, no chyba ze siedzimy po 10 min dziennie sprawidzc sobie horoskop ;)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: mar_kow »

wlodus pisze:...a z drugiej strony nie bardzo rozumiem ludzi ktorzy uzywaja simdaty do "normalnego" uzytku. ona tak na dobra sprawe tylko nadaje sie do wakacyjnych wyjazdow lub do gg gdzie tylko chcemy.
...To chyba powinno być "normalne" - wystarczy wziąć kalkulator... Choć nawet dwa łącza po 1.5 Mb/s w domu nie zastąpią "simki" na urlopie w Bieszczadach...
...Dlatego poniższy mobilny zestaw jest dla mnie tak cenny... Gierki FPP online o ile mam czas i GB do ściągnięcia to tylko w domu...
Ostatnio zmieniony 2007-07-28, 09:19 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Fanta »

@wlodus na początek nie dyskryminuj Pań, one też są u nas... ;)
Co do internetu to każdy ma różne potrzeby, jednemu wystarczy GG i horoskop ;) a drugi ściąga dziennie kupę danych.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: wlodus »

drogie panie, przepraszam:)

ale musze przyznac racje ze kazdy ma inne wymagania choc wczoraj odkrylem ze simdata rowniez do kurnika jest idealna.

2 godziny siedzenia i zabijania czasu i 2 mb wyslanych i odebranych danych:)
bylem mile zaskoczony myslalem ze duzo wiecej ciagnie kurnik

wracajac jeszcze do simdaty to juz kiedys o tym pisalem ze dla wielu ludzi 20 zl na karcie w simdacie to i tak duzo i przychodza do nas i pytaja czy sa karty tylko przedluzajace konto ale nie dajace kasy. fajna rzeczy gdyby cos takiego bylo w ogole. ale to juz inna bajka
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Sundance_kid »

a z drugiej strony nie bardzo rozumiem ludzi ktorzy uzywaja simdaty do "normalnego" uzytku. ona tak na dobra sprawe tylko nadaje sie do wakacyjnych wyjazdow lub do gg gdzie tylko chcemy.
A co tu jest do nierozumienia?
ale wejdzie panowie np na allegro i troche "poszukajcie". 7-8 mb:)
Jak Ci się to udało osiągnąć?
wlodus pisze:oj panowie:)
Poczułam sie odrzucona;)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Jaco »

Sundance_kid pisze:Poczułam sie odrzucona;)
Fanta pisze:@wlodus na początek nie dyskryminuj Pań, one też są u nas... ;)
wlodus pisze:drogie panie, przepraszam:)
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: wlodus »

7-8 mb na allegro??:)
to pootwieraj kilka zdjec przedmiotow:)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Discovery
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-08-23, 16:44

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Discovery »

Witam
wszystkich forumowiczow !!!!


Nosze sie z zamiarem podlaczenia mojego laptopa simdatą przez telefon .W zwiazku z tym postanowielem dokladniej przyjzec sie wysylanej i odbieranej zawartosci przez siec monitorujac ja dwoma programami do tego sluzacymi i przekonac sie ile to tak naprawde jest 100kb .Przegladalem rozne stronki na ten temat przez okolo 4,5 godziny jedoczesnie obserwujac monitoring ,praktycznie nie rozmawialem przez gg i w miedzyczasie odebralem 4 meile tekstowe .Wiele stronek pochlanialo (+-- )50 kb.-oczywiscie dalsza praca na otwartej juz stronie byla mniej kosztowna (kb)Gdy pisze ten post mam juz na liczniku 31 MB (pobranych+wyslanych) Moim zdaniem to mega duzo chodz nie klikalem w byle co i zazwyczaj wolno czytalem stronki ale najwazniejsza zecz jaka zaobserwowalem to to iz pomimo zamknietej przegladarki oraz wylaczonym gg transwer polaczenia potrafil skoczyc nawet do 4 kb (sporadycznie) i dosc czesto do 2 kb !!!!! W zwiazku z tym mam pytanie do ekspertow i osob korzystajacuch z simdata .Czy operator bedzie tak samo skrupulatnie naliczal polaczenie jak wykazuja mi testery sieci?oraz co zrobic zeby w momencie nie korzystania z inetnetu nie bily te kb i b ?Z tego co zaobserwowalem oplacalnosc tego jest ponizej miernej jesli ktos chce posiedziec 3 godzinki dziennie surfujec po sieci .Wszyscy na tym forum ciesza sie i chwalą ze to takie tanie ale ja jakos nie widze zeby bylo to tanie no chyba ze ktos chce wejsc na neta sprawdzic pogode i wyslac 2 meile albo wezwac pomoc Wlasciwie to nazwal bym to polaczenie DUZYM SMSem .Jesli jestem w bledzie i zle to oceniam prosze o pouczenie i porade .Nie znam sie na tym wcale a moje obserwacje sa czysto amatorskie.

POST_2:


Witam ponownie

Wczorajsze obserwacje daly mi wiele do myslenia i dzis postanowilem zrobic kolejny test i dalej jest tak samo .Test na ilosc transweru podczas nie uzytkowaniu internetu !!!!!!!!
5 minut- wysylane;0,7kb odebrane;76,2kb
15 minut -wyslane;1,3kb odebrane;166,8kb

To sa liczby transeru danych uzyskane przy pomocy dwoch testerow sieci -Net Meter i Kalendarza XP ktory posiada taka funkcje.Dodam ze nie korzystalem z netu <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font>.Wszystkie aktualizacje wylaczone poczta rowniez nie otwieralem przegladarki i wylaczylem GG i Skypa przed eksperymentem przeskanowalem kompa i nie wykryto wirusow ani robakow czego sie spodziewalem gdyz tydzien temu robilem formata , posiadam firewalla a pomimo to pobor danych w ciagu 15 minut nic nie robienia w sieci jest ogromny !!!!! Prosze powiedzcie czy u Was jest tak samo?Czy firma Simplus bedzie tak samo naliczac ten transfer ? bo jesli tak to nie wiem dla kogo jest ta usluga no chyba ze jestem jedynym takim przypdakiem transweru danych :( Prosze o porade opinie i komentarze .

Apropo kalendarza XP to serdecznie polecam to bardzo praktyczny gadzet http://kxp.pl/


Pytanie do Moderatora forum ; zgubilem jedna literke w nicku co bardzo mnie denerwuje -czy mozna jakos to poprawic?
Ps; Poniewaz oba tematy sie wiaza postanowilem przeniesc stary post tutaj gdyz stanowia one jedna calosc i jak gdyby kontynuacje -w przyszlosci napisze swoje wrazenia z dzialania simdaty w praktyce .

serdeczne dzieki
pzdr.

--
Nie piszemy posta pod postem chyba ze z 1 dniowym opoznieniem. Uzyj opcji Obrazek Moderator->
Fanta
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Fanta »

Na początek, jeśli przeniosłeś ten wcześniejszy post tutaj, było w nim napisać kolejny, a nie jeden pod drugim.

Co do danych które cały czas Ci "uciekają" to musisz mieć coś włączone, może asystent jakiegoś programu poszukuje informacji o aktualizacji, może to antywirus, GG, jeśli masz firewalla to zablokuj wszystko co możliwe i wtedy sprawdź. A jaki to firewall?
Dicovery pisze:zgubilem jedna literke w nicku co bardzo mnie denerwuje -czy mozna jakos to poprawic?
Rozumiem że chodzi o literkę "s" tak aby było Discovery. Potwierdź że mam rację, a Twoja nazwa zostanie niebawem zmieniona...
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Discovery
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-08-23, 16:44

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Discovery »

Tak ''s'' czyli Discovery

Wracajac do problemu wylaczylem antywira i wyraznie napisalem ze mam wylaczone GG Skypa itp a pozatym kurde robilem niedawno formata i z tych programow ktore mam to tylko te niezbedne a pozatym jest ich kilka na pulpicie tylko :( plus sterowniki i to cale moje oprogramowanie jakie w tej chwili mam .Chetnie wkleilbym skrena ale nie wiem czy cos to da .Dodatkowo w polaczeniach sieciowych w panelu sterowania w zakladce ogolne mam odchaczone tylko TCP/IP a w firewalu (Service Pack 2) nie zezwolilem na zadne wyjatki .

Dzieki za zmiane nazwy
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Fanta »

Korzystasz z iPlus Managera?
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Discovery
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-08-23, 16:44

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Discovery »

Nie nie korzystam z tego -tak jak pisalem powyzej <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> robie przymiarke do simdata bo nie wiem czy bedzie mnie na to stac i czy bedzie praktyczne w zastosowaniu dla mnie .Moj laptop jest w drodze wiec sie przymierzam. Na razie korzystam z osiedlowej sieci -stalego lacza abonamentowego ( predkosc 256) Łudze sie nadzieja ze to dlatego tak zawalaja mnie danymi ktorych nie pobieram i licze ze w tej simdacie bedzie jakas mozliwosc skonfugurowania tak by placic za zeczywiscie pobrane dane a nie za nie korzystanie z netu.Jak by nie patrzec kazdy"" b""jest na cene zlota :)

dzieki za pomoc -jednak szkoda ze nie mozna pogadac na gg
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Fanta »

Dicovery pisze:korzystam z osiedlowej sieci -stalego lacza abonamentowego
Na necie komórkowym problemu z "uciekającymi danymi" nie powinno być...
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: gatto_nero »

Wyłącz w systemie i we wszystkich programach np w firefox autoaktualizację, wyłącz w przeglądarce obrazki, zainstaluj flashblock, zainstaluj adblock plus, ściągnij jakąś polską subskrypcję adblock plus i surfuj...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Fanta »

gatto_nero pisze:Wyłącz w systemie i we wszystkich programach np w firefox autoaktualizację, wyłącz w przeglądarce obrazki, zainstaluj flashblock, zainstaluj adblock plus, ściągnij jakąś polską subskrypcję adblock plus i surfuj...
Chyba kolega @gatto_nero nie czytał poprzednich postów, bo problem jest w tym że kolega @Discovery ma wyłączone wszystkie programy, aktualizacje itp. a łącze nadal mu coś ciągnie. Myślę że ten ruch jest zależny od wspomnianej osiedlowej sieci.

P.S. Widzę że reklamujesz swój filtr do adblock plus...
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
ODPOWIEDZ