MOBILITY MENAGER do KARTY GLOBETROTTER??

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szirchu

MOBILITY MENAGER do KARTY GLOBETROTTER??

Post autor: szirchu »

Mam problem kupiłem sobie karte GLOBETROTTER FUSION na allegro w atrakcyjnej cenie 300zł ale niestety <font color="#FF00FF"><b>»»nie mam««</b></font> sterowników ani programu do połączeń MOBILITY MENAGER

Wchodziłem na strone producenta, po podaniu IMEI i S/N napisało mi że mam się skontaktować ze swoim operatorem sieci. Szukałem na różnych stronach ,emulu itd. ale bez rezultatu :-/

Czy ktoś posiada może oprogramowanie do tej karty albo wie skąd moge pobrać bez problemu? ile to ma mniej wiecej MB

mój e-mail [email protected]
krzysiek

Re: MOBILITY MENAGER do KARTY GLOBETROTTER??

Post autor: krzysiek »

szirchu!nie patrz na żadne firmowe oprogramowania!to tylko spowalnia pracę.wystarczy dial-up i śmiga na maksa!!!a ten mobility menager to tylko miesza i się zawiesza!!!
szirchu

Re: MOBILITY MENAGER do KARTY GLOBETROTTER??

Post autor: szirchu »

krzysiek pisze:szirchu!nie patrz na żadne firmowe oprogramowania!to tylko spowalnia pracę.wystarczy dial-up i śmiga na maksa!!!a ten mobility menager to tylko miesza i się zawiesza!!!
No ale możesz mi napisać jak to skonfigurować?? mam iPlusa.
Krzycho

Re: MOBILITY MENAGER do KARTY GLOBETROTTER??

Post autor: Krzycho »

odpalasz hyperterminal, zeby polaczyl z com3(czy tam innym wirtualnym na ktorym jest modem) nic potem nie zaczepiac- czyli ustawienia domyslne
wrzucasz 2 komendy:

at+cpin=1234
at+cgdcont=1,"IP","internet","",1,1

gdzie 1234 to Twoj pin, a internet to jest APN, mozna zmienic na inny, ale zdaje sie takiego uzywa plus, jezeli Twoj modem nie obsluguje kompresji naglowkow to wrzucasz poprostu

at+cgdcont=1,"IP","internet"

albo

at+cgdcont=1,"IP","internet","",0,0

nastepnie tworzysz polaczenie z numerem *99***1# i masz net(w login i haslo polaczenia wpisujesz login i haslo do plusa), jedyna wada takiego rozwiazania to ze trzeba podac za kazdym razem komendy, a trzeba by 2 podawac, w ustawieniach modemu mozesz podac jedna komende inicjujaca, mozesz probowac pisac skrtypty inicjujace modem pod windows, albo zaznaczyc, zeby przed polaczeniem pokazywal okno terminala...
Gość

Re: MOBILITY MENAGER do KARTY GLOBETROTTER??

Post autor: Gość »

na stronie vodaphona jest jest odpowiedni program
szirchu

Re: MOBILITY MENAGER do KARTY GLOBETROTTER??

Post autor: szirchu »

Anonymous pisze:na stronie vodaphona jest jest odpowiedni program
Tak znalazłem, można pobrać z tego linku:
http://www.vodafone.de/downloadarea/VMC_6.01.0001.0.zip

Karta działa, niema simlocka, ale zasieg UMTS mam bardzo mały, za mały skacze do jednej kreski, choc na mapie ze stronu Plusa powinien być.
Tak więc karta wyląduje spowrotem na allegro... chce ktos kupic? :)
ODPOWIEDZ