Modem na PCMCIA i przejściówka na PC w XPSP2

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mirut
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2005-12-14, 17:58

Modem na PCMCIA i przejściówka na PC w XPSP2

Post autor: mirut »

Krótkie info dla tych którzy maja przejściówkę i nie wiedzią dlaczego im nie chodzi net przez modem PCMCIA na przejściówce PCI.

Otóż jak powiedział mi jeden człowiek z pomocy technicznej, że najlepiej przy wyłanczaniu kompa należy usunąć bezpiecznie modem PCMCIA, czyli jest taka strzałka zielona nad "czymś" kolo zegara. Kliknąć prawym i wejść w "bezpieczne usuwanie sprzętu". Potem należy zatrzymać pracę modemu i wtedy można wyjąć modem PCMCIA. A przy włanczaniu kompa modem lepiej żeby był wyjęty z kompa i jak się już do końca włączy nasz system to wtedy wkładać modem. Ja mam jeszcze taki bonus, że jak włoże karte to Wirles Menager nie uruchamia się, wtedy wyjmuje jeszcze raz modem, wyjmuje SIM'a potem wkładam spowrotem i już działa. Nie wiem dlaczego tak się dzieje ale wtedy już działa. Oczywiście jeśli ma się jeszcze tą przejściówke to trzeba bardzo dobrze ją umocować, bo i z tego mogą być problemy.
iPlus - gor?co nie polecam
krzy?
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2005-12-03, 15:23
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Modem na PCMCIA i przejściówka na PC w XPSP2

Post autor: krzy? »

Witam.Posiadam właśnie taką przejściówkę na PCMCIA do odemu option globetrotter.Od początku poza problemem zasięgu (pomogła antena kierunkowa),jakoś to hula.Jeszcze nie wyciągałem nigdy modemu przy wyłączaniu i włączaniu.Po włączeniu kompa modem pyta o pin i za ok. minutę pojawia się sieć (i-plus).Małym problemem jest "zawieszanie się"-zdarza się to nie zawsze,niekiedy np.gdy modem nie ma nic do roboty i po 10 minutach chcę otworzyć stronkę to jest bezruch.Rozłączam wtedy dial-up,włączam i śmigam dalej.
Co do niepolecania przez Ciebie i-plusa to odpowiem,że niektórzy są bez wyjścia tzn.brak jakiegokolwiek innego połączenia z netem (np. w moim przypadku).Żadnej radiówki,neostrady - pozostaje tylko męczyć się z i-plus...
Pozdrawiam
mirut
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2005-12-14, 17:58

Re: Modem na PCMCIA i przejściówka na PC w XPSP2

Post autor: mirut »

krzyś pisze: Co do niepolecania przez Ciebie i-plusa to odpowiem,że niektórzy są bez wyjścia tzn.brak jakiegokolwiek innego połączenia z netem (np. w moim przypadku).Żadnej radiówki,neostrady - pozostaje tylko męczyć się z i-plus...
Pozdrawiam
No fakt jak nikt nie ma innej możliwości to iPlus jest rozwiazaniem. Ale jesli istnieje to naprawde odżałować te pare złoty więcej i założyć kabla.
iPlus - gor?co nie polecam
Gość

Re: Modem na PCMCIA i przejściówka na PC w XPSP2

Post autor: Gość »

Wszystko byłoby dobrze,gdyby nie to, że Wireles Menager wyrzuca u mnie błąd i że zostanie zamknięty, Nie jest rozpoznawany mój GC75 przez połączenie dial-up, Sony Comunicatiom też go nie widzi, ale w zasobach systemu jest widoczny. A w ogóle to WinXP Sp2 przypisuje dziwne przerwanie dla GC75. Dopiero Win2000 radzi sobie ze wszystkim.
Krzycho

Re: Modem na PCMCIA i przejściówka na PC w XPSP2

Post autor: Krzycho »

a umnie jest kabel... ale brak zgody wlascicielki, ktora siedzi w stanach i po sprawie... orange chodzi niezle i musze sie z tym meczyc... wsadzilem karte normalna simplusa to ping o polowe mniejszy(ok. 300ms) i transfer znacznie chetniej sie rozpedza, jednak w orange te 160kbps sie osiaga przy pingu 700ms... wiec da sie zyc... jeszcze zeby nie te 120zl przez 2 lata...
ODPOWIEDZ