problemy z blue connectem jaka przyczyna?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jojo

problemy z blue connectem jaka przyczyna?

Post autor: Jojo »

mam blue connecta od jakiegoś czasu ale mam problem z otwieraniem stron a konkretnie nie chcą się otwierać po jakimś czasie to przechodzi ale problem może się powtarzać co 5min. jak nie działa otwierają się 2 strony gdy włącze serwer proxy w przeglądarce żadna, gg działa ftp także
dziwna sprawa.
Może mieliście podobne problemy :?: Proszę o pomoc jak sobie z nimi poradziliście.
z góry dzięki
mirja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2005-12-04, 11:13

Re: problemy z blue connectem jaka przyczyna?

Post autor: mirja »

Hej. Miałem podobny problem. Kupiłem Blueconnect na początku listopada. Przez miesiąc śmigał aż miło, czasmi przerywał, ale na początku grudnia zaczął zachowywać się w opisany przez Ciebie sposób. Początkowo myślałem, że przekroczyłem limit, co było oczywiste. Dlatego poczekałem na koniec okresu rozliczeniowego. Jednak okazało się, że to nie to. Przełożyłem więc kartę SIM do telefonu z GPRS połączyłem z kompem, za pomocą kabla, zainstalowałem odopwiednie sterowniki i połaczyłem. Było OK. Doszedłem więc do wniosku, żę to modem padł.
Tydzień temu oddałem do reklamacji, teraz czekam.
Ten sprzęt to Siemens ES75.
Pozdrawiam
Jojo

Re: problemy z blue connectem jaka przyczyna?

Post autor: Jojo »

Ja też mam siemensa ES75 ale był już reklamowany i okazało się że jest sprawny ale jestem ciekawy co ci na to odpowiedzą najwyżej jeszcze raz go oddam do reklamacji może dadzą jakiś zastępczy bo powini tak zrobić.
Opiszcze jescze jakieś podobne problemy jakie mieliście.
Awatar użytkownika
minineo
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2005-09-19, 14:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: problemy z blue connectem jaka przyczyna?

Post autor: minineo »

Jojo pisze: do reklamacji może dadzą jakiś zastępczy bo powini tak zrobić..
nie dadzą :> mogą ale nie mają takiego prawa :| niestety.....
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: problemy z blue connectem jaka przyczyna?

Post autor: Vipera »

minineo pisze:
Jojo pisze: do reklamacji może dadzą jakiś zastępczy bo powini tak zrobić..
nie dadzą :> mogą ale nie mają takiego prawa :| niestety.....
Nie tak dawno modem, którego używam na codzień (właśnie ES75) wylądował w serwisie.
Modem oddałem w salonie firmowym Ery (Katowice - ul.Wawelska).
Na czas naprawy dostałem sprzęt zastępczy.
W prawdzie na początku oferowano mi kartę na PCMCIA ale niestety w moim kompie przejściówki brak. Dostałem więć telefon z obsługą GPRS (horror -> GPRS po wcześniejszym używaniu EDGE).
Więc sprzęt zastepczy dają (przynajmniej w Katowicach).
Problem jedynie w samym serwisie.
Wg karty gwarancyjnej mają usunąć awarię w ciągu 14 dni roboczych.
To jednak jedynie na papierze.
Modem wrócił po prawie miesiącu (bez 2 dni). Wymiana płyty głównej.
Ale najciekawsze jest to, że pomimo zapisu w karcie gwarancyjnej serwis Siemensa nic sobie z tego nie robi. Odpowiedź : "nie ma części - czekamy" to można było usłyszeć cały czas.
Modem powrócił i jak na razie spisuje sie OK.
Jojo

Re: problemy z blue connectem jaka przyczyna?

Post autor: Jojo »

czy naprawdę nikt nie ma problemów z transferami w blue connecie?
czy nikomu nie zatrzymuje się na pewien czas i wynosi 0?
Luc

Re: problemy z blue connectem jaka przyczyna?

Post autor: Luc »

Ja tez mam problemy z blueconnectem. Zwykle po kilku(nastu/dziesieciu) minutach strony przestaja sie ladowac, gg sie rozlacza itp. Po jakims czasie przechodzi na chwile by po chwili wrocic. Nie zalezy to (wg moich obserwacji) w zaden sposob od ilosci przeslanych danych. Jesli sie rozlacze i probuje ponownie polaczyc wyskakuje mi blad (brak sygnalu wybierania). Jesli wyjme karte(modem) i podlacze ja od nowa wszystko dziala jak na poczatku.
Sprzet:Option Globetrotter Fusion+ @Acer Aspire 3613, brak anteny zewnetrznej
Zasieg: GPRS, 30-60%; okolica - las, brak widocznosci jakiegokolwiek bts'a
Marcin R

Re: problemy z blue connectem jaka przyczyna?

Post autor: Marcin R »

Witam
Ja tez mam problemy z blueconnectem. Wg mnie to niezłe g.... staje do zera... sygnał świruje normalnie 3-4 kresek a czasem znika i wyswietla brak usług. Transfer na edge tragiczny srednio 20 kb/s. Czekam na antene i moze bedzie lepiej.
Pozdro
Marcin
Marcin R

ANTENA!!!

Post autor: Marcin R »

Witajcie
Mam antene i jeszcze mając w domu zobaczyłem 100 kb/s na liczniku!!!
Jest OK
Pozdrowienia
mike

Niknący zasięg

Post autor: mike »

Czesc
Mam ten sam problem, znika mi zasięg po kilku - max. kilkunastu minutach. Wyjecie modemu lub reset kompa pomaga. Uzywa Merlina U630 z przejsciowka w stacjononarnym kompie (XP + service paki) i antena kierunkowa. Help desk ery nic mi nie pomogl - jestem wsciekly - do <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> z taką usługą....
Uzytkownik Blueconnecta

My nie mamy problemów z EDGE

Post autor: Uzytkownik Blueconnecta »

Od 3 miesiecy mamy pare aktywacji w BlueConnect, na poczatku rzeczywiscie byly problemy, ale glownie chodzilo o konfiguracje sterowników do modemów. 2 karty Combo EDGE Option PCMCIA i 3 poprzez najtańsze ówczas (w promocji w Erze wzielismy po 1zł) z EDGE Nokie 3200. Niestyty Nokie nie maja BT, wiec łaczymy je przez kabel USB, jak do notebooków jaki i do normalnych PC (zaleta przenosnosci internetu jak ktos potrzebuje np. wziac do domu). Transfer na Nokiach nawet lepszy niz na PCMCIA, ale srednio (tak pokazuje Netmeter) jest to 120-160 kb/s, a czasem nawet powyzej 220 kb/s. Nie mielismy zadnych problemów nigdy ani za zrywaniem polaczen ani z zerowym tranferem. Sam bylem zdziwiony, uslauga Ery chodzi dobrze. Aha jestesmy w Krakowie. Oczywiscie transfer jest tym lepszy gdy jestesmy blizej nadajnika, to jasne. Natomiast zauwazylem jeden problem. Strony www z polski otwieraja sie wolniej, niz np. zachodnie, czy nawet rosyjskie !!!! (tu najszybciej). Po analizie oczywiscie okazalo sie ze problem lezy nie w transmisji z BTS w EDGE, ale w Router Interconnecie Ery, korzysta ona z WIX-a w W-wie, ktory jest strasznie obciazony z siecia w Polsce, natomiast do sieci poza Polska ma doskonale wyjscie !!! Tu moje pytanie czy analizowal ktos problem z tej strony, jak jest z Routingiem Inteconnectem w Iplusie i w Orange (tu mysle ze najlepiej powinno byc bo to TPSA i korzysta <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> z TPiternetu). Moze tutaj szukac przyczyny powolnego transferu, prosze sobie po pingowac i po-trace-owac. Chetnie podyskutowalbym na ten temat. Moze rozwiazanie bylby jakis Kasz serwer, czy proxy serwer !!!? pozd z Krakowa, zimno...
Jojo

Re: problemy z blue connectem jaka przyczyna?

Post autor: Jojo »

bardzo ciekawe jest ta informacja w ostatnim poscie.
Ale nie wiem jak za bardzo to rozumieć, bo ja zrozumiałem to w ten sposób że cały ruch z sieci ERA przechodzi przez ten router? nie zabadzo zrozumiałem co było tam napisane ze ten router jest przeciążony że jest w centrum sieci?
Ciekawski

Wlasnie jak jest z przesylaniem pakietów ...?

Post autor: Ciekawski »

Korzystam od 3 miesiecy z bluconnecta w erze (EDGE) , po tym poscie sprawdzilem jak to rzeczywiscie chodzi. Dalem pare trace-ów i pingowań. Rzeczywiscie Era (podobnie jak inne Plus, czy Agora) sa połaczone przez router WIX w Warszawie (tzw Warsaw Interconnect), - wix.net.pl IP: 195.85.195.136.... Stad są wypuszczane pakiety np. do MAN warszawskiego czy w Polske po innych sieciach i jest wyprowadzone za granice. I tutaj zauwzylem ze Eranet jest podlaczony dodatkowym routerem do miedzynarodowej Telii bezposrednio, stad szybsze ladowanie stron zagranicznych niz polskich. Prosze sobie potrac-owac pakiety do róznych sieci i zrobic statystyki czasów. Rzeczywiscie nie jest wąskie gardło BTS - PCMCIA, wąsie gardlo jest prawdopodobnie w interconneccie Eranet do polskich sieci, byc moze jest to specjalnie zrobione, jakas quota, bo przeciez za przesyl danych sie placi. Prosze zauwazyc że rzeczywiscie dostep do stron zagraniczny jest szybszy, do stron z MAN warszawskiego tez, ale juz do jakis tam poslich wolny. Podobnie zreszta tez jest z Neo, tylko ta zawsze ma router brzegowy w lokalnego MAN i likalne strony są szybsze. Tutaj mozna by powiedziec że Routerem Brzegowym dla sieci jest własnie WIX. Trzeba tez zauwazyc, że Era uzywa struktury sieci Internetii do łacznosci po Polsce, moze tu jest problem. Zawsze w sieci jest wąskie gardlo. Przydalby sie rzeczwiscie jakiś Proxy w Erze (pewnie taki jest - tylko klientom sie nie mowie), pozd. Poanalizuje ten problem...
Jojo

Re: problemy z blue connectem jaka przyczyna?

Post autor: Jojo »

kilkakrotnie wypytywałem ich o serwer proxy.
raz e-mailem to mi odpisali rze usługa posiada serwer proxy ale nazwy jego to już mi nie podali.
drugi raz rozmawiałem z tym z pod numeru 600 600 600 jak się go o to spytałem to mi powiedział ze do przeglądarki się nic nie wpisuje i era nie posiada serwera proxy. a trzeci raz to się już nie pytałem może się coś zmieniło. Ale faktycznie szybciej to działa na serwerze proxy nawet na tym w3cache.icm.edu.pl
ODPOWIEDZ