HUAWEI E220 USB PROBLEM Z SYGNALEM 3G

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dawidek184
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-05-21, 21:47
Lokalizacja: kielce

HUAWEI E220 USB PROBLEM Z SYGNALEM 3G

Post autor: dawidek184 »

Jestem nowy na tym forum wiec prosze o zrozumienie.
VODAFON 3g brodband huawei model e220 hsdpa usb modem taki modem posiadam mieszkam w irlandi i korzystam z sieci vodafone i mam pytanie czy da sie dokupic jakas antenke albo w jakis sposob wzmocnic sygnal? W kuchni mam sygnal 3G 3 kreski a w pokoju obok juz niestety traci 3G i jest GPRS. Czy ktos moze zna sposob na poleprenie sygnalu.Modem jest podlaczony do laptopa i jeszcze jedno pytanko czy moze da sie kupic ruter do tego modemu to tez by pomoglo.

dzieki i pozdrawiam
DAWID
robinio
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2007-05-28, 22:49
Lokalizacja: Gliwice

Re: HUAWEI E220 USB PROBLEM Z SYGNALEM 3G

Post autor: robinio »

Mam podobny problem, ale w Polsce. Z tego, co się dowiadywałem anteny zewnętrznej ten modem nie obsługuje, bo nie ma wejścia antenowego. Ponoć można "na pirata" podłączyć antenę do wewnętrznej elektroniki, ale to niestety spowoduje stratę gwarancji. Dlatego ja na razie się powstrzymałem. Polecam w takim razie przedłużki USB.
Kopper
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-06-13, 00:31

Witam równiez z Irlandii

Post autor: Kopper »

Ja tez mam hsdpa ale 3 3G. Mam podobny problem mianowicie przed domem mam dwie kreski zasięgu a w domu jedną albo <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font>.

Z tego co znalazłem sa już routery dzielące hsdpa (link http://www.mbbm.pl/index.php?d=produkt& ... rom=nokaut). Niestety ten model nie obługuje karty którą my mamy czyli Hawai 220.

Moje pomysły albo długi kabel USB :-) albo podłączyć Hawaii do kompa np na strychu) potem do kompa router i dzielić sygnał i nadawać. Ale w sumie to pomysła inie wiem czy zadziała, nie wiem jaki to protokół i czy router bo obsługuje .

Dodatkowo 3G sie rozwija i mam nadizeje że max z pare miesięcy bede miał lepszy zasięg.

Jeszcze jeden pomysł: Jeśli nie działa ci Vodafone możesz zwrócić w ciągu kilku dni od zakupu. Spróbuj może 3G może bedziesz miał lepszy sygnał. Widziałem też ze O2 wprowadził coś takiego ale chyba jest troche droższy. Pozdrawiam z Wexford i do zobaczenia
ODPOWIEDZ