Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tompey

Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Post autor: Tompey »

mam nokie 6230i i do szału mnie ona doprowadza. Tylko podłączę się przez iPlusa a za chwilkę się resetuje.
Zastanawiam się czy tylko ja mam pecha czy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> Nokie 6230i to badziewie... proszę o komentarze
Tomek
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Post autor: zDaleKi »

Rozumiem, że problem jest i szukasz dlaczego, ale proszę nie klonuj tak wątków!
I zdecyduj się na jeden. ;)


Nokia 6230i ma zle sterowniki?
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=769

iPlus, co chwila mnie wywala... czemu?
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=762

Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=780

Oprogramowanie Nokii 6230i
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=777
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 10:24 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Gość

Re: Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Post autor: Gość »

Mam 6230i i bardzo dobrze chodzi w iplusie.
Chodzi na zasadzie modemu telefonicznego + simdata
Gość

Re: Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Post autor: Gość »

Chyba Tompey to ty masz pecha.
Bo u mnie nic nie wywala!!!!!
NOTO
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-11-29, 22:58
Lokalizacja: Wroc?aw/Pozna?

Re: Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Post autor: NOTO »

Anonymous pisze:Chyba Tompey to ty masz pecha.
Bo u mnie nic nie wywala!!!!!
Pracuję na takim sprzęcie ... ale wykorzystuje kabel za kilkanaście złotych .....
Obecnie będę przesiadał się na laptopa z blue ... zobaczymy.
admin311

Re: Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Post autor: admin311 »

:shock: mam 6230 polączoną przez bluetooth z laptopem i chodzi jak burza , nigdy sama nie zerwala polączenia (chyba że padla bateria).max na EDGE jaki osiągnąlem to 190 kb/s osobiście jestem zadowolony.
pozdrawiam
wuqa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2005-12-30, 19:48
Lokalizacja: Che?m

Re: Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Post autor: wuqa »

Witam wszystkich
Od kilku dni mam nokię 6230i, aktywowałem iPlus - jako usługę dla abonentów Plusa, i niestety, mam dokładnie ten sam problem co Tompey. Łączę się przez Bt z toshibą m40-237... na komórce wskaźnik zasięgu na full. A jednak nie działa. Przeczytałem kilka wątków Tompey'a i mam dokładnie to samo... zrywa połączenie. Co ciekawe - dopóki mam uruchomione tylko gg - działa długo, jak wejdę na stronę www.google.pl - działa, wyszukam jakiś rekord - działa. Ale jeszcze mi się nie zdarzyło, by wyszukać coś po raz drugi, ani też nie udało mi się wejsc na jakąkolwiek stronę poza google :(

Dzwoniłem do pomocy technicznej iPlusa, nie potrafią pomóc!! Snują przypuszczenia, że może Bt między komórką a laptopem się gryzą? Guzik prawda, wg. mnie! Zrywa połączenie gprs a nie połączenie Bt.

Może ktoś z użytkowników tego forum rozwiązał ten problem? POMOCY!!!
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Post autor: krzysztof.wojcik »

wuqa pisze:Witam wszystkich
Od kilku dni mam nokię 6230i, aktywowałem iPlus - jako usługę dla abonentów Plusa, i niestety, mam dokładnie ten sam problem co Tompey. Łączę się przez Bt z toshibą m40-237... na komórce wskaźnik zasięgu na full. A jednak nie działa. Przeczytałem kilka wątków Tompey'a i mam dokładnie to samo... zrywa połączenie. Co ciekawe - dopóki mam uruchomione tylko gg - działa długo, jak wejdę na stronę www.google.pl - działa, wyszukam jakiś rekord - działa. Ale jeszcze mi się nie zdarzyło, by wyszukać coś po raz drugi, ani też nie udało mi się wejsc na jakąkolwiek stronę poza google :(

Dzwoniłem do pomocy technicznej iPlusa, nie potrafią pomóc!! Snują przypuszczenia, że może Bt między komórką a laptopem się gryzą? Guzik prawda, wg. mnie! Zrywa połączenie gprs a nie połączenie Bt.

Może ktoś z użytkowników tego forum rozwiązał ten problem? POMOCY!!!
Jeśli masz możliwość, włóż kartę innego operatora np. Orange lub Erę i spróbuj połączyć się przez GPRS, jeżeli objawy będą identyczne jak wcześniej, prawdopodobnie wina jest po stronie telefonu lub bluetootha. Jeśli GPRS będzie śmigał bez zrywania, zadzwoń na boa (od razu niech połączą cię z działem technicznym), poproś o reset swojej karty SIM lub reset stacji bazowej w której jesteś zasięgu.
wuqa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2005-12-30, 19:48
Lokalizacja: Che?m

Re: Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Post autor: wuqa »

Niestety telefon ma simlocka. A jeśli chodzi o problem po stronie Bt to chyba odpada. Jak się połączę z internetem i używam tylko gg to działa długo - godzinami całymi i nic nie zrywa, a jak dotknę stron www to przerywa połączenie gprs.
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Post autor: canidy »

admin311, podaj pls jaką masz wersję BT w lapie i Nokii 6230i
dzięki z góry
Tompey

Re: Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Post autor: Tompey »

Dziekuje za odpowiedzi:) przepraszam za mnogosc watkow, ale sadzilem, ze nikt mi nie odpowie... odebralem dzis komorke z naprawy, zainstalowali nowe oprogramowanie, przeszla tam wszestkie testy i ponoc jest ok... no u mnie sie zrestetowala po 5 miunutach podlaczenia... no ale polaczylem sie po raz 2gi i dziala bez wywalenia juz prawie poltorej godziny... jeszcze 20 minut i bedzie rekord dla mojej komorki;)

Pozdrawiam i zycze szczesliwego nowego roku
Tomek
admin311

Re: Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Post autor: admin311 »

canidy pisze:admin311, podaj pls jaką masz wersję BT w lapie i Nokii 6230i
dzięki z góry
witam mam bluetooth "USB Dongle SYB-161 kupilem na allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76451807 , a co do nokii to mam 6230 ale nie podam ci wersji softu bo nie znam kodu.
pozdrawiam
wuqa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2005-12-30, 19:48
Lokalizacja: Che?m

Re: Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Post autor: wuqa »

Wszystkim forumowiczom wszytkiego najlepszego w Nowym Roku!!
U mnie (prawie) pełen sukces!!! uczepiłem nokię 6230i na kablu usb DKU-2 do toshiby m40-237 i... Numion pokazuje 49KB:) A skypa sciągalem nawet od 90KB i nie spadło ponizej 20KB. I to wszystko w takiej bani że nie ma co marzyć o internecie :) Niech żyje iPLUS!!!
Gość

Re: Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Post autor: Gość »

wuqa pisze:Wszystkim forumowiczom wszytkiego najlepszego w Nowym Roku!!
U mnie (prawie) pełen sukces!!! uczepiłem nokię 6230i na kablu usb DKU-2 do toshiby m40-237 i... Numion pokazuje 49KB:) A skypa sciągalem nawet od 90KB i nie spadło ponizej 20KB. I to wszystko w takiej bani że nie ma co marzyć o internecie :) Niech żyje iPLUS!!!
49KB??? a u mnie 26-28Kb:-/
Jak mialem v 03.52 dzialalo to szybciej ale sie resetowala komorka co pare minut... teraz mam v 03.40 i sie rzadko restetuje, ale duzo wolniej dziala siec...
Ale czemu ona <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> sie resetuje???

Szczesliwego nowego roku
Tomek
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Post autor: Szadzik »

wuqa pisze:Wszystkim forumowiczom wszytkiego najlepszego w Nowym Roku!!
U mnie (prawie) pełen sukces!!! uczepiłem nokię 6230i na kablu usb DKU-2 do toshiby m40-237 i... Numion pokazuje 49KB:) A skypa sciągalem nawet od 90KB i nie spadło ponizej 20KB. I to wszystko w takiej bani że nie ma co marzyć o internecie :) Niech żyje iPLUS!!!
Eh, chyba program, którym ściągałeś troszkę zwariował. EDGE to technologia pozwalająca na ściąganie do 240kb/s a dzieląc to przez bitów wyjdzie 30KB/s. I to jest właśnie największa prędkość uzyskiwana za pomocą modemów EDGE.
Back to the Future ;)
wuqa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2005-12-30, 19:48
Lokalizacja: Che?m

Re: Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Post autor: wuqa »

Testowałem na www.numin.com to pokazuje: min. 38KB, a max nawet 71KB. cokolwiek to znaczy... bo faktycznie jak ściągam np. gg to ok 28KB
To

jakie macie oprogramowanie w komorce?

Post autor: To »

Jak komus to dobrze chodzi Nokia 6230i i jest OK to prosze napiszcie mi jakie macie oprogramowanie, bo to chyba jego wina. Pokazuje sie jak sie wystuka w komorce *#0000# mialem juz v03.50, v03.52 teraz v03.40 i ciagle sie resetuje... no teraz najmniej ale za to EDGE sie rzadziej wlacza... a jak sie wlaczy to resetuje

Pozdrawiam
Tomek
Gość

Re: Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Post autor: Gość »

Sadzik ma niby rację, ale mi naprawdę ściąga z prędkością dochodzącą do 50kB!!!
Mam laptopa HP, nokię 6230 i oczywiście iPlusa. <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> nawet czy łączę przez GPRS czy przez EDGE. Właśnie, jak to sprawdzić? Po transferze sądząc to EDGE ale w punkcie Plusa poinformowano mnie, że w moim mieście EDGE jeszcze nie działa ?!?
Gość

Re: Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Post autor: Gość »

Sadzik ma niby rację, ale mi naprawdę ściąga z prędkością dochodzącą do 50kB!!!
Mam laptopa HP, nokię 6230 i oczywiście iPlusa. <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> nawet czy łączę przez GPRS czy przez EDGE. Właśnie, jak to sprawdzić? Po transferze sądząc to EDGE ale w punkcie Plusa poinformowano mnie, że w moim mieście EDGE jeszcze nie działa ?!?
Tompey

Re: Nokia 6230i nadaje sie do iPlusa??? Ma ktos to?

Post autor: Tompey »

tylko po transferze np na www.mojeip.wp.pl
nie pomylilo CI sie KB z Kb???
Jesli nie to chyba cud:) tez tak chce... jak to zrobiles?:)
ODPOWIEDZ