MODEM PCI/EDGE czy ktoś korzysta z takiego modemu?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

MODEM PCI/EDGE czy ktoś korzysta z takiego modemu?

Post autor: tracer.on »

Cz ktoś korzysta z takiego modemu i jak to się sprawuje??


http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80002200
mich

Re: MODEM PCI/EDGE czy ktoś korzysta z takiego modemu?

Post autor: mich »

mam taki modem ale w wersji USB (nazywa sie ed77 - rowniez oparty na module nokia12i).

po dolozeniu anteny kierunkowej (antena+zlacze ok. 70zl na w internetowym sklepie dipol) EDGE dziala b. stabilnie i jestem z niego zadowolony.

jedyny minus to klasa edge - 6 - max. 177kb/s. na niektorych telefonach wyciagniesz wiecej, ale na telefonach dochodzi problem ladowania baterii.
sa tez modemy PCMCIA + przejsciowka, ale jak widac z niektorych opinii na forum nie zawsze dziala prawidlowo.

tak wiec polecam ten modem do kompa stacjonarnego. moze tylko cena troche zbyt wysoka - nie znam sie.
mich

Re: MODEM PCI/EDGE czy ktoś korzysta z takiego modemu?

Post autor: mich »

mam taki modem ale w wersji USB (nazywa sie ed77 - rowniez oparty na module nokia12i).

po dolozeniu anteny kierunkowej (antena+zlacze ok. 70zl na w internetowym sklepie dipol) EDGE dziala b. stabilnie i jestem z niego zadowolony.

jedyny minus to klasa edge - 6 - max. 177kb/s. na niektorych telefonach wyciagniesz wiecej, ale na telefonach dochodzi problem ladowania baterii.
sa tez modemy PCMCIA + przejsciowka, ale jak widac z niektorych opinii na forum nie zawsze dziala prawidlowo.

tak wiec polecam ten modem do kompa stacjonarnego. moze tylko cena troche zbyt wysoka - nie znam sie.
GodAs
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-08, 15:13

Re: MODEM PCI/EDGE czy ktoś korzysta z takiego modemu?

Post autor: GodAs »

Nie miałem z nim doczynienia ale cena jak na modem z EDGE nie wydaje mi się przesadzona. Choć wolałbym już inwestować w coś co ma EDGE klasa 10. Zależy czy masz już abonament czy nie, bo jeśli masz i chcesz kupić tylko modem to w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego. Natomiast przy podpisywaniu umowy zdecydowanie lepiej wyjdzie wziąć np GC 89 i dołożyć kartę-przejściówkę. Zamontowałem już kilka takich urządzeń pod modemy Sony Erricsson i nie ma z nimi najmniejszych problemów.
np ten model:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17919
Ostrzegam przed zewnętrznymi adapterami pod USB - totalna porażka, nie udało mi się zmusić GC75 do współpracy z takim wynalazkiem.
Krissto

Modem PCI/EDGE

Post autor: Krissto »

Ja też mam modem Sony Ericsson GC85 z przejściówką, ale nie mogę powiedzieć , że działają na wszystkich kompach. Próbowałem taki zestaw uruchomić na kompie z ptłytą główną Soltek SL-NV 400 tzn z chipsetem nForse2 + Athlon XP oraz Win XP i niestety nie dało rady. Pojawiał się problem ze współdzieleniem przerwań, Teraz mam na chipsecie VIA + proc. Athlon i wszystko działa berproblemowo. w GPRS mam ok 40 kbps w EDGE ok 100 kbps . Trochę mało ale trudno. Napisałem to, gdyby ktoś decydował się modem + przejsciówka. :!:
GodAs
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-08, 15:13

Re: MODEM PCI/EDGE czy ktoś korzysta z takiego modemu?

Post autor: GodAs »

Dzięki Krissto za uwagę z możliwością wystąpienia konfliktów w zależności od płyty głównej. Rzeczywiście z niektórymi chipsetami bywają zonki spotkałem się z takowymi ale tylko w przypadku procesorów AMD.
Zresztą na tych forach czytałem kilka wypowiedzi z problamami współpracy , nawet modemu Sony Er. podłączonego bezpośrednio PCMCIA do laptopa gdzie nie powinno być najmniejszych problemów a jednak laptop z prockiem AMD i lipa. Sam nie zwróciłem na ten problem uwagi ponieważ nigdy nie trakotowałem procesorów AMD poważnie i uważam że one porostu <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> do pracy w necie się nie nadają (oczywiście to tylko moje subiektywne odczucie).
ODPOWIEDZ