problem z WIFI

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kuczlaw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-01-06, 17:39

problem z WIFI

Post autor: kuczlaw »

Witam wszystkich. Znalazlem jakas siec, zasieg jest na 3 kreskach, siec nie jest szyfrowana i jest ogolniedostepna a nie moge sie z nia polaczyc. Co to moze byc?
edious

Re: problem z WIFI

Post autor: edious »

jeśli sieć nie ma filtracji MAC, i pisze brak poł. i nie ma przydzielonych zadnych ip ani bramy domyslnej w właściwościach połaczenia a połączeniem steruje windows nie aplikacja karty wlan i wyświetla ci że jest dostępna sieć, to należy wejść do:
klikając na ikonce poł siec. > wyswietl dostepne sieci>> zaawansowane>>w okienku z dostepnymi sieciami zaznaczasz wybrana>> klikasz konfigutuj>> ok>> i zatwierdzasz ok
Od tej chwili system powinien automatycznie się połączyć.

Jeśli natomiast jestes połaczony, lecz nie przypisuje tobie zadnych ip ani dns czy bramy domyślnej to mozliwe że AP nie ma serwera dhcp i te dane musisz ustawic ręcznie
Gość

Re: problem z WIFI

Post autor: Gość »

Ps. jeśli połaczeniem steruje aplikacja dostarczona z kartą wlan, to wejdz do właściwosci poł. w systemie windows i tam zaznacz opcję: użyj systemu windows....
kuczlaw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-01-06, 17:39

Re: problem z WIFI

Post autor: kuczlaw »

DZieki za odpowiedz. Laczylem sie przez windowsa i przez intela i to samo ale zobacze jeszcze to co mi podpowiedziales , moze akurat mi sie uda. A , i jeszcze probowalem przez programik NETWORK STRUMBER ( czy jakos tak ) no i tam tez wykrywa siec, jest adres MAC i pokazuje ze jest do niej wolny dostep....
Gość

Re: problem z WIFI

Post autor: Gość »

a jak ma filtracje mac?to nici z tego?
anonimo

Re: problem z WIFI

Post autor: anonimo »

jesli ma filtracje mac, to musisz poszukac i sciagnac z netu taki programik: ipscan.exe Pozniej łaczysz sie, odpalasz go i musisz pokombinowac z obsługą, choc prosta jest. On zeskanuje siec i wydobedzie inne MAC adresy które moga sie łaczyc. Nastepnie odpalasz program (tez musisz poszukac w necie) macmakeup i poprostu wklejasz tam jeden z zdobytych mac'ów zatwierdzasz, wyłaczasz program i wyłaczasz i włączasz ponownie połączenie sieciowe. Od tej pory jestes widoczny jako uzytkownik, który ma dostep do netu. Poprostu net
za free! ;) Zobacz tez na www.wardriving.pl - dział programy ;)
helplan

Re: problem z WIFI

Post autor: helplan »

ps. jak cos nie jsane to gg: 9305025 - do dyspozycji :D
user ten co poprzednio :)

Re: problem z WIFI

Post autor: user ten co poprzednio :) »

Ps. jesli zamieżasz do mnie się odezwać na gg to prosze się przedstawić! I najlepiej powołac się na te stronkę ;)
wolfek
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-04-05, 13:27

Re: problem z WIFI

Post autor: wolfek »

kismet nie jest zły :D jesli nie mozesz sie polaczyc z siecią wlan poniewaz jest uwierzytelnianie za pomoca mac adresów. 5 minut i gotowe:)
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: problem z WIFI

Post autor: dormario »

Przeczytałem wasze wypowiedzi i mam do was prośbę. Otóż niedaleko mnie jest również niezabezpieczona sieć. Sygnał jaki odbieram jest na poziomie dwóch kresek.
Kiedy łączę się z tą siecią otrzymuję:
[img][img]http://img526.imageshack.us/img526/3557/siecuz7.th.jpg[/img][/img]
Ale nie mogę żaden sposób połączyć się z Internetem (nie otrzymuję pakietów poza tymi które dostaję przy logowaniu).
Moje pytanie czy jest jakiś sposób żeby mieć Internet z tej sieci za FREE ?
Jeśli tak to proszę o podpowiedzi.

Usunięto niepotrzebne wątki. --> bob
IPLUS+6230+USB
ODPOWIEDZ