Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Mikolaj211 »

Witam! Zakładam temat w Hydeparku, bo chyba to jedyny odpowiedni dział... A więc tak: Internet marzył mi się od dawna. Pomimo tego, że mam telefon stacjonarny, nie mogłem założyć neta przez modem, bo telefon jest używany do rozmów biznesowych i nie może być zajęty. Neostrada nie możliwa z powodu starej centrali. Teraz założyli jeszcze jakieś bezprzewodowe terminale abonenckie, więc w ogóle kiedykolwiek na to nie liczę. Radiówka nie możliwa z powodu drzew. Więc iplus, którego mam od maja 2006 był jak się domyślacie niby zbawieniem. Nie mogę narzekać, bo w końcu mam internet. Po przeglądania poczty, siedzenia na forach jest dobry. Nieraz muszę pobrać jakieś duże pliki, ostatnio ściągnąłem 260mb. Nie jest tak źle, jeśli chodzi o czas, bo mogę na noc zostawić, ale szybko brakło przepustowości. Ale nie w tym rzecz. Niedługo, bo maju kończy się umowa z plusem. I teraz chciałbym porady co robić. Z tego co wiem mam trzy opcje:
a)podpisać nową umowę, wziąć jakiś nowy modem z HSDPA. ( I tu jest taki problem, że mieszkasz na wsi i nie mam nawet EDGE bez anteny kierunkowej. Więc aczej prędko, o ile w ogóle, nie będę miał UMTS, a tym bardziej HSDPA.)
b) ani nie rozwiązywać, ani nie podpisywać nowej umowy - płacić normalnie abonament, ale w każdej chwili można zrezygnować, jak będzie coś lepszego
c) Rozwiązać umowę i wziąć coś innego (tylko nie mam pomysłu co... Może jakieś porady??? )

Bardzo proszę o doradzenie!! Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Jaco »

mikolaj211 pisze:ani nie rozwiązywać, ani nie podpisywać nowej umowy - płacić normalnie abonament, ale w każdej chwili można zrezygnować, jak będzie coś lepszego
Skoro nie masz wyboru aby mieć neta inaczej to jeśli taka okazja się stworzy to będzie najlepsze wyjście.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Mikolaj211 »

Zapraszam do mojego drugiego tematu w Hydeparku - on jest związany z tym tematem i dla mnie równie ważny.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Engelbert »

Przy podpisaniu nowej umowy, bez zmiany modemu, możesz liczyć albo na obniżenie opłaty abonamentowej (np. z 49 netto na 39 netto) albo pozostanie przy takiej samej opłacie, ale zwiększenie limitu do 2GB. Umowę podpisujesz na rok. Sensowne rozwiązanie, jeśli nadal chcesz korzystać z tej usługi. Kupowanie nowego modemu tak jak sam napisałeś, nie ma większego sensu...
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Mikolaj211 »

Engelbert, pocieszyłeś mnie... Jeżeli nic się nie zmieni u mnie z internetem, to ta opcja jest bardzo kusząca... Mówię o limicie 2gb i umowie na rok. Ale czy jesteś pewien, że tak jest? Bo przecież, jakby jakims cudem (raczej omyłkowo :D) zrobili u mnie umts, to zawsze można kupić na allegro telefon z umts, nawet z np. uszkodzonym wyświetlaczem za grosze i używać jako modemu...
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Jaco »

mikolaj211 pisze:uszkodzonym wyświetlaczem
O ile uda ci się go skonfigurować aby działał jako modem bez wyświetlacza :hyhy:
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Mikolaj211 »

to taki przykład... może nie mieć głośnika, mikrofonu, mieć padniętą baterię i nie mieć ładowarki, o ile dało by się ładować go przez kabel.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Engelbert »

mikolaj211 pisze:Ale czy jesteś pewien, że tak jest?
Na chwilę obecną tak.

A co do telefonu - chyba najtańszym rozwiązaniem z 3G będzie Nokia 6650. GPRS i 3G do dostania na allegro już za 110-130pln ;)
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Mikolaj211 »

Engelbert pisze:A co do telefonu - chyba najtańszym rozwiązaniem z 3G będzie Nokia 6650. GPRS i 3G do dostania na allegro już za 110-130pln
Na pewno Ci chodziło o ten telefon? Bo on kosztuje na allegro ponad 200zł i jest kilka ofert zaledwie... Ale telefon to tak tylko na uboczu, bo to tylko jakbym miał umts, a na to się raczej nie zanosi. Ale myślę jeszcze, żeby napisać do plusa, że kończy mi się umowa niedługo (przeciez jak im podam numer do karty sim z iplusa, to sobie mogą sprawdzić) i czy planuja do tego czasu zrobić u mnie przynajmniej edge. Jeżeli nie, to będę zmuszony rozwiązać umowę i skorzystać z oferty jednej z sieci konkurencyjnej, które to juz dużo wcześniej wprowadziły w mojej miejscowości tę technologie. Jak myślicie, podziałało by?? Dodam, że plusowi chyba zależy na mojej rodzinie... Iplus jest wzięty jako oferta dla klientów indywidualnych, ale przychodzi razem z rachunkiem firmy mojego taty. W sumie jest rachunek nim 180zł z iplusem do miesiąc. A tak się złożyło, że iplus był wzięty tego samego dnia, co tata brał nowy telefon i podpisywał umowę na dwa lata, więc mogli by się wystraszyć, że obie umowy będą rozwiązane. Do tego jeszcze na ten sam adres są dwa telefony abonamentowe, też po 80żl każdy abonament i mixplus. Może by sie wzięli do roboty i zrobili u mnie edge, co?? Bo niby mam edge z anteny kierunkowej, ale o nie to samo... Max 100kb/s, a tak średnio to 70.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Engelbert »

mikolaj211 pisze:Na pewno Ci chodziło o ten telefon?
Tak, na pewno. Jakiś miesiąc temu kupiłem właśnie za 130pln z kartonem, ładowarką, kablem oryginalnym i dwoma bateriami. Trochę porysowana, ale jako modem działa wybornie. Te ceny na allegro dzisiaj to jakiś koncert życzeń.

Co do maili ;) Szczwany plan ;) Nie wiem, czy takie szantaże odniosą skutek, ale zawsze warto spróbować. Co do zasięgu - zadzwoń na 601101101 i zapytaj o planowany zasięg. Dostaniesz numer zgłoszenia, po 1-2 dniach będzie odpowiedź kiedy ewentualnie 3G czy tam EDGE będzie w Twojej lokalizacji ;)

Co do Twoich prędkości na EDGE - są całkiem dobre, szczerze. Nie wiem, czy postawienie nadajnika gdzieś bliżej poprawiłoby znaczenie sytuację.
Jarek no.1

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Jarek no.1 »

mikolaj211 pisze:
Engelbert pisze:A co do telefonu - chyba najtańszym rozwiązaniem z 3G będzie Nokia 6650. GPRS i 3G do dostania na allegro już za 110-130pln
.....Dodam, że plusowi chyba zależy na mojej rodzinie... Iplus jest wzięty jako oferta dla klientów indywidualnych, ale przychodzi razem z rachunkiem firmy mojego taty. W sumie jest rachunek nim 180zł z iplusem do miesiąc. A tak się złożyło, że iplus był wzięty tego samego dnia, co tata brał nowy telefon i podpisywał umowę na dwa lata, więc mogli by się wystraszyć, że obie umowy będą rozwiązane. Do tego jeszcze na ten sam adres są dwa telefony abonamentowe, też po 80żl każdy abonament i mixplus. Może by sie wzięli do roboty i zrobili u mnie edge, co?? Bo niby mam edge z anteny kierunkowej, ale o nie to samo... Max 100kb/s, a tak średnio to 70.
mam kolegę który w plusie ma kilka telefonów (cała rodzina + działalność gospodarcza), dostał z tego powodu telefon gratis tylko do połączeń internetowych i łączy się z laptopem przez blutooth (czy jak to się tam pisze), widziałem że to nawet nieźle śmiga;
może masz szansę na coś podobnego?
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Mikolaj211 »

Wiesz, mi tam znowu na tym nie zależy, bo mam modem i jest spoko. Ale jakbyś mógł się dowiedzieć dokładniej, co to za telefon i o co dokłądnie chodzi (czy musi płacić, na ile czasu, za ile i jak dawno temu), to byłbym bardzo wdzięczny!! Ale tak sobie myślę, może w końcu rzeczywiście przejść na ere czy orange?? Obie mają u mnie edge... Ale tam chyba są limyty 0,5 gb, tak?? (oczywiście nie wchodzi w grę abonament wyższy niż 60zł brutto)
Jarek no.1

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Jarek no.1 »

....Ale tak sobie myślę, może w końcu rzeczywiście przejść na ere czy orange?? Obie mają u mnie edge... Ale tam chyba są limyty 0,5 gb, tak?? (oczywiście nie wchodzi w grę abonament wyższy niż 60zł brutto)[/quote]

jeśli już to polecam raczej ERĘ, nie dlatego że ją akurat mam :nienie:

jeszcze niedawno mój net słabo śmigał i szukałem rozwiązań, zrobiłem z kumplami test na 3 laptopy (stały obok siebie), każdy miał modem z innej sieci (iplus, orange, i ja era), wg moich subiektywnych odczuć - bo pewnie modem modemowi nierówny itd, wygrała era,testowaliśmy na stronkach mierzących prędkość i ściąganie małych plików (ok.10MB), sam się dziwiłem bo ten laptop z orange miał zainstalowane tylko xp (nówka sprzęt), nawet antywira nie miał żadnego
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Mikolaj211 »

Słuchajcie, wpadłem na taki pomysł... U mnie wszyscy (tzn Ci, którzy w ogóle mają internet) mają radiówkę. Nadajnik jest na kościele, ale jest taki paradoks, e ja mieszkam bardzo blisko kościoła, w inii prostej mniej jak 300m, a nie mogę mieć radiówki przez drzewa. Kościół widać ode mnie dość dobrze, ale zimą i jesienią, jak drzewa nie mają liści. Ale wpadłem na taki pomysł, choć nie wiem, czy by to zadziałało. Powiedzcie mi, czy atk-20 może służyć jako antena do radiówki?? Jeżeli tak, to może dało by radę, żeby przestawić antenę od neta na kościół i założyć radiówkę? Przecież ściąga mi edge z 6km, z za drzew, domów i lasów z 6km. Antena jest tak wysoko, że może była by nad drzewami, ale może by nie przeszkadzało jakby trochę wchodziło na drzewa. Tylko teraz mi powiedzcie, czy antena gsm może być do radiówki i czy ten pomysł by wypalił. Aha i podaje jeszcze stronę firmy, od której jest ta radiówka. Tam poszukajcie, jest zdjęcie całego zestawu do internetu i oceńcie dla mnie, jak możecie ich cen i ofertę. Ja myślę o abonamencie za 55zł. Strona: www.onlinesc.net POZDRAWIAM!!!!
Ostatnio zmieniony 2007-11-08, 23:39 przez Mikolaj211, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Jaco »

mikolaj211 pisze:oceńcie dla mnie,
Przecież to ty będziesz z tego korzystał nie my. Ja za łącze 512 płacę 45 zeta na miesiąc. To już masz porównanie.
mikolaj211 pisze:Powiedzcie mi, czy atk-20 może służyć jako antena do radiówki??
Nie . Możesz zamiast Yagi użyć paraboli . W tym temacie bardziej odpowiednimi byli by MaxFM lub Borg znawcy neta radiowego.Najlepiej aby antena z nadajnikiem się widziały. Możesz umieścić antenę na dość wysokim maszcie i zaraz pod nią dać AP i już od niego kabelkiem do kompa.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Mikolaj211 »

Czy przypadkiem jeden z kolegów z forum nie pracuje w salonie Plusa? Bo chciałbym z nim porozmawiać jak jest dokładnie z przedłużaniem umowy.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Sundance_kid »

Tak. Kolega wlodus. Link do jego profilu.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Mikolaj211 »

Ale jeszcze wróce do tej radiówki... Powiedzcie mi, jak to jest zabezpieczane?? Przecież taką kartę można sobie kupić w internecie, założyć do kompa, a jak ktoś blisko mieszka, to i bez anteny by miał sygnał (a jak nie, to i antenę można kupić). A poza tym jak oni regulują to, że ktoś ma taką prędkość, a ktoś inną??

P.S. Co do tego zabezpieczania takiej sieci, to pytam z ciekawości, broń Boże nie chce tak zrobić.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Jaco »

Zabezpieczenie sieci może być różne. Filtrowanie adresów MAC , nazwa użytkownika i hasło jak jest u mnie.
mikolaj211 pisze:A poza tym jak oni regulują to, że ktoś ma taką prędkość, a ktoś inną??
Pójdź do jakiegoś operatora radiówki i wszystkiego się dowiesz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: zDaleKi »

mikolaj211 pisze:Ale jeszcze wróce do tej radiówki... Powiedzcie mi, jak to jest zabezpieczane?
Jak już Jaco pisał, zabezpieczenie sieci WiFi można robić na dziesiątki sposobów. Do tego co napisał Jaco dodam: WEP czy WPA dla których trzeba podać klucz, żeby się podłączyć.
A samo dzielenie pasma to już inna bajka :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Mikolaj211 »

Sorry, że piszę tak chaotycznie, raz o radiówce, drugi raz o iplusie, ale jak mam jakiś pomysł to piszę. Czy plus ma jakieś z góry ustalone zasady, że może dać transfer (limit) 2gb, czy to jest sprawa umowna - co wywalczę to moje. Bo chodzi mi, czy jest jakaś szansa, że zdejmą mi całkiem limit? Bo w końcu w plusie jestem od 2000r, telefon na abo, rachunki zawsze ponad 100zł, z iplusem min. 180, a ostatnio ponad 350... Jak sądzicie?? Najlepiej, żeby wypowiedział się kolega wlodus, jako przedstawiciel plusa. Pozdrawiam!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: zDaleKi »

mikolaj211 pisze:czy jest jakaś szansa, że zdejmą mi całkiem limit?
Obawiam się, że szanse są prawie zerowe przynajmniej na obecny czas.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Mikolaj211 »

Dziś napisałem maila do plusa. Zapytałem jaką mi przedstawią ofertę. Trochę im po ambicji pojechałem... Zapytałem, czy jest możliwość,że nie będzie limitu, dodając, ile to mam u nich telefonów i jak już długo. Czekam na odpowiedź...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: zDaleKi »

To podziel się potem jakie tego będą efekty :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Co dalej zrobić z netem?? Może jakieś pomysły...

Post autor: Mikolaj211 »

Jasne... tylko jak znowu będę czekał kilka miesięcy na odpowiedź, to się %^*7^^%76(*86* (czyt. zdenerwuje). Ale wtedy, to pytałem kiedy mi zrobią edge. I się dowiedziałem, że nie wiedzą kiedy. Zapraszam w ogóle do mojego tematu w Antenach i zasięgu.
ODPOWIEDZ