blueconnect w Linux (Ubuntu, fedora core 8)

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zibi_23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-12-25, 15:30
Lokalizacja: Lublin

blueconnect w Linux (Ubuntu, fedora core 8)

Post autor: zibi_23 »

Witam

Przyznam, że potrzebuje pomocy związanej z konfiguracją blueconnecta pod linuxem. Próbowałem skonfigiwać blueconnecta pod Ubuntu 7.10 oraz fedora core 8 na laptopie HP 6710b i bez skutku...
Mój modem to Option GLOBETROTTER 7.2 Mb/s Model: GX0201 na pcmcia. Jest to modem, że przynajmniej pod windowsem nie potrzebuje żadnych sterownikó z płytki, wystarczy go po prostu włożyć do pmcia i automatycznie sterowniki są instalowane z pamieci modemu. Pod linuxem jak się włozy ten modem pcmcia i system wykryje go jako cdrom własnie widac te sterowniki.
Genralnie mam problem z poprawnym wykryciekm modemu. Zakładam, że jak ten etap bym przeszedł z połączeniem nie miałbym większych problemów, gdyż jest sporo gotowych skryptów (wystarczy praktycznie wskazać w nich gdzie mają się odwoływać - gdzie nasz modem się znajduje...). W momencie kiedy wkladam modem do pcmcia system wykrywa go jako napęd cdrom a co za tym idzie tworza się pliki w /dev/cdrom2 ... Próbowałem w skryptach wskazać włąsnie na te pliki lokalizacje modemu i nic... Jeżeli ktoś ma taki sam model modemu i udało mu się skonfigurować poprawnie połączenie prosze o informację jak to zrobił.

Pozdrawiam
zibi_23
ODPOWIEDZ