[NEWS] MOBILKING

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: sardo nunspa »

10 zł i trzy miesiące rozmów wychodzących i przychodzących. Toż to idealna sieć dla emerytów :super: . Właśnie ciotka poprosiła abym kupił jej telefon komórkowy i wybrał operatora pre paid. Telefon wybrałem – Nokia 1650 Duże litery, bez zbędnych bajerów. Ale co do operatora to nie byłem pewien. Ciotka jest wiekowa i jak chce sobie porajdać przez telefon – ma TPse. A tu jest potrzebny telefon sygnałowy: „Przyjechałam! Odbierz mnie z dworca”, zamówić taksówkę, itp. No i ten MobilKing z 10zł za trzy miesiące wygląda wspaniale. :ok:
Latka lecą...
Awatar użytkownika
sosen86
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2008-05-21, 19:44
Lokalizacja: lublin

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: sosen86 »

Poczekaj kilka miesięcy aż ciotka się przyzwyczai do niego a zobaczysz że te 10 zł to na 3 miesiące na pewno jej nie wystarczą :-)
Ostatnio zmieniony 2008-08-18, 15:24 przez sosen86, łącznie zmieniany 1 raz.
sjesta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2008-08-18, 15:13
Lokalizacja: Wawa

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: sjesta »

ej, starsi ludzie boja sie sprzetow, wiec raczej malo ktora ciotka wykona wiecej niz 1 telefon w ciagu miesiaca, zwlaszcza, jak sie ja sprytnie ostrzeze, ze telefon uzywany czesciej niz raz na tydzien i dluzej niz minute grozi wybuchem ;)
Ostatnio zmieniony 2008-08-18, 15:23 przez sjesta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sosen86
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2008-05-21, 19:44
Lokalizacja: lublin

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: sosen86 »

Boją się ale tylko to momentu kiedy nauczą się z niego korzystać i nie przyzwyczają się do niego :-) A później to nawet do sąsiadki potrafią dzwonić. Wiem z własnego doświadczenia :-)
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: sardo nunspa »

@ sosen86
Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi o telefon sygnałowy i jak napisałem ciotka na bajanie ma telefon stacjonarny. Jeżeli będzie chciała dużo mówić to sobie dokupi minut.
Ja natomiast mam simplusa i już 200zł na koncie. Doładowywuje co kwartał za 50zł i mam 3 miesiące aktywne rozmowy wychodzące. Jeżeli przez kwartał wykorzystam na rozmowy 30zł to znaczy, że dużo gadałem. Bardzo by mi pasowało żebym mógł za następny kwartał zapłacić 10zł i mieć aktywny telefon na cały kwartał. Za parę lat mogę mieć kwotę kilku tysięcy w telefonie i co ja z tym zrobię :cry: . Właśnie, dlatego zaczynam się zastanawiać czy nie zmienić operatora.

PS @Jaco przejrzałem stronę o Adasiu. Czy nie można mu wysłać paru esemesów po 10zł?
Na stronie nic takiego nie znalazłem, ale może coś wiesz więcej na ten temat. Bo jak widać po moim poście kasy na telefonie mi zbywa.
Latka lecą...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: zDaleKi »

sardo nunspa pisze:PS @Jaco przejrzałem stronę o Adasiu. Czy nie można mu wysłać paru esemesów po 10zł?
Na stronie nic takiego nie znalazłem, ale może coś wiesz więcej na ten temat. Bo jak widać po moim poście kasy na telefonie mi zbywa.
O tym na PW Ci napiszę za Jaco, bo wiem o tym więcej.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
hanek
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2007-02-21, 13:31

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: hanek »

Panowie jak to w końcu jest z kasą po upływie terminu ważności konta, przepada czy nie?
chodzi mi oczywiście o mobilkinga, w sumie przy doładowaniu za 10 nie stanowi to dużego problemu ale zawsze warto wiedzieć co i jak.
Ostatnio zmieniony 2008-08-28, 16:31 przez hanek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sosen86
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2008-05-21, 19:44
Lokalizacja: lublin

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: sosen86 »

A to powinno wszystko na stronie operatora pisać i pewnie pisze tym bardziej jeśli sieć reklamuje się jako prosta i przejrzysta :-P
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: Blido »

hanek pisze:panowie jak to w końcu jest z kasą po upływie terminu ważności konta, przepada czy nie?
Jeśli masz na myśli ważność na połączenia przychodzące, to zapewne tak jak u wszystkich - kasa przepada a karta jest deaktywowana.
Jeśli chodzi o połączenia wychodzące, to nigdzie na stronie Mobilkinga nie ma takiej informacji, a raczej jeszcze nikt tego nie przetestował, bo co to za sztuka raz na 3 miesiące kupić doładowanie, tym bardziej że dyszka zawsze się gdzieś tam po kieszeniach wala ;)
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: temp333 »

Zle gadacie. Jak skoncza sie wychodzące, to kasa jest cały czas na koncie i nie przepada. Tracisz ją dopiero po skonczeniu przychodzacych i wychodzacych, czyli jak doladujesz za 10PLN to pieniadze tracisz po pol roku. :)
Awatar użytkownika
sosen86
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2008-05-21, 19:44
Lokalizacja: lublin

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: sosen86 »

Czyli jednak ta sieć nie jest do końca taka jasna i przejrzystą jak tu ją chwalą niektórzy
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: Blido »

temp333 pisze:Zle gadacie. Jak skoncza sie wychodzące, to kasa jest cały czas na koncie i nie przepada.
To jak widać Orange nadal jest jedynym specjalistą od kradzieży pieniędzy (wcześniej okradała nas Idea)
Awatar użytkownika
virek1987
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2008-08-25, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: virek1987 »

Wszędzie są haczyki nie tylko w orange czy mobilking trzeba tylko je znaleźć i przemyśleć które mniej bolą zanim się o nie zaczepimy ;).
Konfucjusz mawiał: lepiej prać niż być "pranym" ;]
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: bob »

Blido, mnie już każdy operator skroił. ;)
hanek
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2007-02-21, 13:31

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: hanek »

sosen86 pisze:A to powinno wszystko na stronie operatora pisać i pewnie pisze tym bardziej jeśli sieć reklamuje się jako prosta i przejrzysta :-P
Udałem się do źródła http://mobilking.pl/regulamin-sieci.pdf - i regulamin mówi tak:
2.7.„Odnowienie Salda” jest możliwe w
Okresie zawieszenia Karty SIM
poprzez doładowanie Salda.
Odnowiona wartość Salda zwiększa
się o wartość doładowania.
Odnowienie Salda powoduje
automatyczne przywrócenie
wszystkich zawieszonych Usług.

więc jeśli dobrze rozumiem to kasa z konta nie przepada.

ps. bob dzięki za poprawkę ;)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: Sundance_kid »

Blido pisze:To jak widać Orange nadal jest jedynym specjalistą od kradzieży pieniędzy
Masz 5 czy 7 dni na doładowanie konta, wtedy nie kradną :hyhy: Ale przynajmniej mi zwrócili zawsze troszkę mniej kasy. Akurat miałam 4 zeta na koncie, przepadło, doładowałam a zwracali 3 z groszami, ponizej 3,5. Niby grosze ale sam fakt.
Awatar użytkownika
sosen86
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2008-05-21, 19:44
Lokalizacja: lublin

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: sosen86 »

Blido, mnie już każdy operator skroił.
Pewnie się na ciebie uwzięli :-P a powinno się czytać to co się podpisuje lub wykupuje jako usługę i wtedy to wielkich niespodzianek nie ma.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: bob »

sosen86, skroili poza regulaminem. ;)
Nie mam czasu na procesy. :dobani:
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: temp333 »

Sundance_kid pisze:Masz 5 czy 7 dni na doładowanie konta, wtedy nie kradną :hyhy:
Ale zmuszają Cie do doladowania nie wtedy, gdy Ty sobie tego zyczysz, ale wtedy kiedy oni tego sobie życzą. Ja juz zapomnialem o tym systemie, bo jak mi sie konczy kasa to laduje za 10/20PLN i znow korzystam az sie skonczy i dalej nabijam- wtedy gdy potrzebuje :) Czasem gadam mnie, czasem wiecej i zawsze mam swobode. Na takiej zasadzie dzialaja od dawna prepaidy za granica - szkoda, ze w Polsce tylko jedna firma zdecydowala sie na to.

Na gsmonline pisza, ze maja juz okolo 100tys uzytkownikow. Przedluzyli tez promocje 15PLN dla kazdego.
Awatar użytkownika
sosen86
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2008-05-21, 19:44
Lokalizacja: lublin

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: sosen86 »

Ale zmuszają Cie do doladowania nie wtedy, gdy Ty sobie tego zyczysz, ale wtedy kiedy oni tego sobie życzą. Ja juz zapomnialem o tym systemie, bo jak mi sie konczy kasa to laduje za 10/20PLN i znow korzystam az sie skonczy i dalej nabijam- wtedy gdy potrzebuje Czasem gadam mnie, czasem wiecej i zawsze mam swobode. Na takiej zasadzie dzialaja od dawna prepaidy za granica - szkoda, ze w Polsce tylko jedna firma zdecydowala sie na to.

Na gsmonline pisza, ze maja juz okolo 100tys uzytkownikow. Przedluzyli tez promocje 15PLN dla kazdego.
co kto lubi. każdy w ofertach szuka czego innego i czego innego oczekuje dla mnie osobiści oferta przeciętna nie mówiąc już o idiotycznym sposobie reklamowania swoich usług. Ja osobiście potrzebuję czegoś innego od sieci. w tej chwili tylko oferta orange mi tak sobie odpowiada ale do ideału jej dużo brakuje tak jak i każdej
Ostatnio zmieniony 2008-08-30, 11:03 przez sosen86, łącznie zmieniany 1 raz.
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: temp333 »

sosen86 pisze:co kto lubi.
Otóż to :)
sosen86 pisze:każdy w ofertach szuka czego innego i czego innego oczekuje dla mnie osobiści oferta przeciętna nie mówiąc już o idiotycznym sposobie reklamowania swoich usług.
Reklama to dla mnie akurat sprawa zupelnie nieistotna. Ale jesli chodzi o ten element to chyba zadna siec komorkowa nie pobije w <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font> reklamy simplusa w ktoej gosci ubrani na czarno rodem z Blues Brothers pytaja "Chcecie hit?" :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: bob »

sosen86 pisze:oferta orange mi tak sobie odpowiada ale do ideału jej dużo brakuje tak jak i każdej
Eee tam dla mnie była dobra i można powiedzieć, że najlepsza na świecie. ;)
Awatar użytkownika
sosen86
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2008-05-21, 19:44
Lokalizacja: lublin

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: sosen86 »

Każdy wybiera to, co lubi mnie jak na razie żadna inna sieć do siebie nie przeciągnie, no chyba że da ciekawą ofertę z tanią transmisją danych, smsami i rozmowami :-P z naciskiem na transmisję danych.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-08-30, 09:54 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-08-30, 08:51 przez sosen86, łącznie zmieniany 1 raz.
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: temp333 »

sosen86 pisze:Każdy wybiera to, co lubi mnie jak na razie żadna inna sieć do siebie nie przeciągnie, no chyba że da ciekawą ofertę z tanią transmisją danych, smsami i rozmowami :-P z naciskiem na transmisję danych.
To przyjrzyj się wpmobi.pl - rozmowy przy standardowych doladowaniach to 49gr, tania transmisja danych, 100MB transferu na poczte i portal wp - naprawde ciekawa oferta - tylko szkoda, ze nie zadbali o odpowiedniej reklamie i systemie dystrybucji doladowan.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: Blido »

sosen86 pisze:nie mówiąc już o idiotycznym sposobie reklamowania swoich usług
Nie trzeba zwracać uwagi na reklamy. Wielu moich znajomych ma już Mobilkinga, niekoniecznie tych "prawdziwych facetów" ;)
Awatar użytkownika
sosen86
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2008-05-21, 19:44
Lokalizacja: lublin

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: sosen86 »

To przyjrzyj się wpmobi.pl - rozmowy przy standardowych doladowaniach to 49gr, tania transmisja danych, 100MB transferu na poczte i portal wp - naprawde ciekawa oferta - tylko szkoda, ze nie zadbali o odpowiedniej reklamie i systemie dystrybucji doladowan.
Ale ogólnie dosyć drogo. a co do transmisji danych t orange w pakiecie wychodzi 100 kb za 5 groszy czyli i tak drożej
hanek
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2007-02-21, 13:31

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: hanek »

Blido pisze:
sosen86 pisze:nie mówiąc już o idiotycznym sposobie reklamowania swoich usług
Nie trzeba zwracać uwagi na reklamy. Wielu moich znajomych ma już Mobilkinga, niekoniecznie tych "prawdziwych facetów" ;)
dokladnie, zreszta kto sie slucha tego co mu mowia w reklamach ;), najwazniejsze jest to zeby znalezc dla siebie oferte ktora odpowiada naszym potrzebom, jak komus podoba sie to co oferuje np. mobilking a rezygnuje z tego ze wzgledu na reklame to hmmm niezbyt to rozumiem.
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: temp333 »

Bardzo ciekawe jest to, że w chwili obecnej dużo łatwiej kupić starter/doładowanie Mobilkinga niz prepaida wielkiej trojcy.

Mobilking bedzie sprzedawany w punktach lotka. Tak wiec siec sprzedazy jest imponująca - kioski ruchu, kisoki kolportera, żabki, urzędy pocztowe, markety(np. Auchan), punkty totka i jeszcze pare miejsc, ktorych nie pamietam.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: Blido »

temp333 pisze:Bardzo ciekawe jest to, że w chwili obecnej dużo łatwiej kupić starter/doładowanie Mobilkinga niz prepaida wielkiej trojcy.
No z tym bym nie przesadzał. Owszem, startery sa wszędzie, ale doładować to można raczej tylko przez internet :( Szukałem doładowań i nigdzie nie było, mimo że startery były dostępne. W końcu kupiłem doładowanie na Allegro.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: bob »

Blido pisze:Szukałem doładowań i nigdzie nie było,
Świętej trójcy? :niepewny:
ODPOWIEDZ