EDGE Orange w Krakowie chodzi tragicznie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

EDGE Orange w Krakowie chodzi tragicznie

Post autor: piotr2802 »

Jestem posiadaczem karty SE Gc 85 i mam EDGE w sieci Orange juz od prawie roku. W momencie gdy kupiłem tą usługę mówiono mi że niedługo bedzie lepiej i usługa jest w trakcie ciągłego ulepszania, będą powstawać nowe nadajniki i internet będzi chidzić coraz szybiej....

Wszystko to okazało się jednym wielkim kłamstwem !!! :( W tej chwili w Krakowie (rejon AWF) mam transfer ok 20 kb/s i właściwie to tylko mogę otworzyć prostą stronkę lub odebrać krótki mail.
Z dnia na dzień jest coraz gorzej, niejednokrotnie transfer jest zerowy i nie można nic ściągnąć. O korzystaniu ze SKYPE lub innych komunikatorów głosowych trzeba zapomnieć w EDGE - za mały transfer !

Nawet nieraz to wolę zabrać notebooka do rodziny 40 km od Krakowa gdzi już tylko jest zwykły GPRS i musze stwierdzić że na GPRS chodzi mi internet lepiej i stabilnie, nie ma może zawrotnych szybkości , ale lepiej niż na EDGE.

Wydaje mi się że przyczyna jest bardzo prosta - Orange sprzedłą bardzodużo kart do korzystania z GPRS i EDGE , a w zupełności nie zadbano o rozudowę całej infrastruktury technicznej, zwiększenie liczby BTS. Dlatego mamy taki mały transfer !!!

A płaci się słono za tę usługę bo miesięcznie 120,78 zł .

Niech w tej sytuacji obniżą nam obanement, bo poziom usługi jest na poziomie kiepskiego GPRS i powinniśmy placić w tej sytuacji 40 zł (netto) za to co w tej chwili Orange nam oferuje. Ale na tym polega polityka Orange - złapąć klientów na 24 miesiące , niech płacą, bo w przeciwnym razie gdyby można było zrezygnować z tej usługi, już dawno Orange upadłby i przestał istnieć.
Żałuję teraz że "związałem " sie na 24 miesiące z Orange i ich pseudo-EDGE.
Nie przedłuże <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> z nimi umowy, bo ten rodzaj internetu w Polsce jest be szans w takim wydaniu. :x

W dodatku teraz mając usługę EDGE, nie można w ORANGE przejść na UMTS !!! Paranoja !Klienci chcieliby korzystać z nowszych technologii, zachęcają nas do zmiany kart SIM na 3G , a z drugiej strony blokują migrację do UMTS...

A jakie doświadczenie z EDGE w Orange mają inni użytkownicy. Napiszcie coś , bo dużo jest opini tu napisanych o korzystaniu w iPlus a o Orange Edge jakoś nikt nie pisze.

Pozdrawiam
:D :D :D
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: EDGE Orange w Krakowie chodzi tragicznie

Post autor: krzysztof.wojcik »

Mam iPlusa od września 2005 r.,kupilem zaraz po wejściu usługi na rynek. Na początku korzystałem z GPRS/EDGE (karta GC89), obecnie od stycznia 2006 r. tylko UMTS - Warszawa. Co miesiąc przekraczam limit 1GB, ani razu nie obcięto mi transferu. UMTS chodzi stabilnie, średnio ok. 35KB/s. Niby Orange ma największy zasięg EDGE ale jeśli chodzi o techniczną stronę usługi - "kiepskie wykonanie". Często słyszę opinię iż Plus wprowadza powoli EDGE i w związku z tym ma mały zasięg tej usługi. Z informacji uzyskanych od techników, Plus nie tylko zmienia soft na stacji ale i wymienia radiolinie aby uzyskać większą przepustowość łączy. Orange miał mniej roboty przy EDGE, na większości BTS-ów wystarczyła zmiana software, ale jak widać to nie wszystko, trzeba inwestować również w inne elementy sieci tak aby zapewnić komfortowe korzystanie z usług :)
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: EDGE Orange w Krakowie chodzi tragicznie

Post autor: Selvis »

piotr2802 pisze:W dodatku teraz mając usługę EDGE, nie można w ORANGE przejść na UMTS !!! Paranoja !
Ha, ha, ha!
Teraz mogę wziąć odwet i podać coś w czym Era jest lepsza od Orange

Użytkownik BlueConnecta ma dostęp (niezależnie od rodzaju promocji ,lub jej braku, niezależnie od płaconego abonamentu) do technologi GPRS, EDGE oraz UMTS.
Nie jest potrzebna żadna wymiana karty SIM. :P
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: EDGE Orange w Krakowie chodzi tragicznie

Post autor: Czarek88lol »

tu masz opisaną moją walkę z orange;D chcesz to poczytaj:)
pozdrawiam:D

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1273
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Czarek88lol, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ