Internet na wsi...

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kosmo333
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-08-06, 23:42

Internet na wsi...

Post autor: kosmo333 »

Witam wszystkich.. Jestem tu nowy. Przeszukałem forum więc z góry przepraszam jesli taki lub podobny temat był.
Mam kilka pytań. Więc w najbliższym czasie przeprowadzam się na wieś. O innym dostępie do internetu niż komórkowy i satelitarny mogę zapomieć. Zastanawiam się nad internetem Orange.
I moje pytania to:
1. Na mapie orange wyczytałem że mam zasięg EDGE. Jaki mogę mieć transfer [ogólnie w KB/s][mam telefon w orange i mam 5/5kresek zasięgu]?
2. Po pewnym czasie przeprowadzę się ze wsi do miasta. Jest możliwość zmiany w salonie orange adresu na który ma przychodzić rachunek?
3. Czy na takim necie działają komunikatory i P2P?
Dzięki za pomoc...
.:Kuzan

Re: Internet na wsi...

Post autor: .:Kuzan »

ad1. *800 lub 510800800 - tam dowiesz sie czy na danej ulicy w Twojej miescinie jest EDGE, ale jesli masz "5/5" zasiegu, to mysle, ze jestes na dobrej drodze...srednio 100 kb/s - ale roznie bywa :), pamietaj ze polaczenia glosowe zawsze maja priorytet... ale o takich szczegolach mozna wyczytac w archiwum/ googlach itd.

ad2. bez najmniejszego problemu, wystarczy, ze udasz sie do najblizszego punktu Orange lub dryndniesz na BOK (*100 lub 510100100)...na podstawie hasla abonenckiego czy tez dowodu osobistego...

ad3. komunikatory no problem, o P2P raczej zapomnij, ale o tym tez tutaj znalazl bys duzo watkow.

pozdrawiam !
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Internet na wsi...

Post autor: Szadzik »

.:Kuzan pisze:ale jesli masz "5/5" zasiegu, to mysle, ze jestes na dobrej drodze...srednio 100 kb/s - ale roznie bywa :), pamietaj ze polaczenia glosowe zawsze maja priorytet... ale o takich szczegolach mozna wyczytac w archiwum/ googlach itd.
@Kuzan - rozumiem, że na forum jesteś dość krótko, ale czy musisz takie bzdury pisać i ludzi w błąd wprowadzać?

@kosmo333 - Maksymalna prędkość EDGE to 240kbps, czyli około 30KBps. Średnie prędkości przy bardzo dobrym zasięgu to 25KBps. Wyjątkiem mogą być sytuacje gdy mieszkasz na terenie gęsto zaludnionym, gdzie bardzo dużo ludzi korzysta z telefonów. Wtedy średnie wartości mogą być niższe.
.:Kuzan pisze:ad3. komunikatory no problem, o P2P raczej zapomnij, ale o tym tez tutaj znalazl bys duzo watkow.
I znowu bajki jakieś opowiadasz. Przecież byłlo n a forum o tym, że np. Emule zarówno w orange jak i plusie chodzi. Wystarczy wykupić taką usługę VPN, kosztuje ona coś koło 5zł, a może nawet jest za darmo, to już nie pamiętam. W Emule dostajesz wtedy High ID i śmigasz. U mnie był taki czas, że ściągałem po 15-20GB miesięcznie. Z tym, że ja mam starą licencję GPRS bez limitów. Jesli @kosmo333 załatwi sobie licencję GPRS to też mogże tak śmigać. JEśli nie, to oczywiście będzie miał limity i nie pościąga sobie.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Internet na wsi...

Post autor: canidy »

.:Kuzan pisze:pamietaj ze polaczenia glosowe zawsze maja priorytet... ale o takich szczegolach mozna wyczytac w archiwum/ googlach itd.
ad3. komunikatory no problem, o P2P raczej zapomnij, ale o tym tez tutaj znalazl bys duzo watkow.
O ile mnie pamięć nie myli, to pierwszeństwo połączeń głosowych dotyczy jedynie komunikacji CSD i HSCSD... W przypadku transmisji GPRS/EDGE/UMTS takie zjawisko póki co nie występuje.
P2P działają.
Szadzik pisze:Przecież byłlo n a forum o tym, że np. Emule zarówno w orange jak i plusie chodzi. Wystarczy wykupić taką usługę VPN, kosztuje ona coś koło 5zł, a może nawet jest za darmo, to już nie pamiętam.
Masz rację Szadzik, Emule działa bez problemu i słyszałem, że usługa VPN jest już w standardzie, ale tego akurat nie jestem na 100% pewien.
kosmo333
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-08-06, 23:42

Re: Internet na wsi...

Post autor: kosmo333 »

Oki Panowie dzięki za pomoc. Właśnie najgorsze są te limity... Jeszcze raz dzięki. Temat do zamknięcia.
.:Kuzan

Re: Internet na wsi...

Post autor: .:Kuzan »

Szadzik pisze: @kosmo333 - Maksymalna prędkość EDGE to 240kbps, czyli około 30KBps. Średnie prędkości przy bardzo dobrym zasięgu to 25KBps.
napisalem srednia wartosc w kbps a nie kBps ! wiec nie wiem o co sie tak rzucasz ? napisalem rowniez, ze roznie bywa z predkosciami. przelicz to sobie na kB/s i bedzie git {apffff}
Szadzik pisze: I znowu bajki jakieś opowiadasz.Jesli @kosmo333 załatwi sobie licencję GPRS to też mogże tak śmigać. JEśli nie, to oczywiście będzie miał limity i nie pościąga sobie.
i znowu nie rozumiem Twojego ataku, chlopak pisze, ze chce podpisac NOWA umowe w Orange za 60 zl (wiec limity sa i z P2P bedzie kiepskawo !). wrzuc na luz, czytaj na spokojnie posty i nie atakuj w ten sposob prosze. nie wisze w swoich odpowiedziach wprowadzania w blad.
lukaszsz15
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-05-27, 14:34
Lokalizacja: Marianowo

Re: Internet na wsi...

Post autor: lukaszsz15 »

canidy pisze: Masz rację Szadzik, Emule działa bez problemu i słyszałem, że usługa VPN jest już w standardzie, ale tego akurat nie jestem na 100% pewien.
Przynajmniej w Orange jest w standardzie, ja mam BE Standard za 59 zł i na emulu mam High ID, a czasem laczna predkosc sciagania plikow dochodzi mi do 12 - 15 KB/s przy 4 kreskach zasiegu na 7. :lol:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Internet na wsi...

Post autor: bob »

Już to było kiedyś,ale spytam jeszcze raz :
Czy w BE ORANGE PREMIUM trzeba płacić tego piątala netto czy nie ?
kosmo333
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-08-06, 23:42

Re: Internet na wsi...

Post autor: kosmo333 »

Więc po takim necie [EDGE] Transfer mogę mieć w granicach 15-25 KB/s... Co do neta potrzebny mi jest aby pocztę odebrać, przeczytać wiadomości, obsługiwać konta no i od czasu do czasu coś ściągnąc [małego np. program, lub mp3], obo jeśli chce ściągnąć coś wiekszego to moge do kawiarenki wpaść gdze transfer jest około 200 KB/s.
Tylko się zastanawiam co do wyboru tego neta w orange... tzn. czy brać standard [60zł], czy premium[120zł]. Z moich obserwacji największa różnica to wielkośc limitu. Prędkośći raczej się nie różnia..
A co do zasięgu to w mojej wsi mało ludzi ma telefon w Orange a ja być może będe jedyny w promieńiu 20km z internetem orange więc tu problemu nie widzę...
Acha. A może lepiej wybrać iPlusa?
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Internet na wsi...

Post autor: canidy »

Poszukaj Licencji GPRS bez limitów, może ktoś chce sprzedać. A jak nie to tą opcję Orange za 60 pln, albo nawet lepiej iPlusa.
Zresztą tyle o tym już było na forum...
ODPOWIEDZ