Kilka pytan bezprzewodowych....

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wonski
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2006-04-13, 15:34
Lokalizacja: Lublin

Kilka pytan bezprzewodowych....

Post autor: wonski »

Witam!!
Mam kilka pytan odnosnie starej "Licencji GPRS" z Ideii. Szukalem dluzszy czas osoby chetnej podpisac cesje na w/w umowe mieszkajacej w mojej okolicy i wreszcie udalo sie. Jedyny mankament jest taki, iz umowa ta konczy sie we wrzesniu tego roku.

1) Czy Orange przedluzy mi umowe bez limitow sciagania danych?

Razem z cesja otrzymam modem se gc75, ktory zamierzam sprzedac i kupic se gc85. Teraz nasuwa sie kolejne pytanie, mianowicie posiadam notebooka z procesorem AMD Sempron 3300+.

2) Czy modem gc85 bedzie dzialal poprawnie z moim kompem, a jezeli nie, to jaki modem byscie mi polecili (pcimcia i EDGE)?

3) Czy jest mozliwosc w Licencji GPRS wymiany karty z SIM na USIM i tym samym (oczywiscie posiadajac modem UMTS) korzystanie z dobrodziejstw sieci 3G bez limitow sciagania danych za 49 zl netto?

Mam nadzieje iz ktos bedzie potrafil udzielic odpowiedzi na moje pytania.

pozdrawiam
Twoje ??cze jest zbyt wolne aby wyswietlic ten podpis (ERROR 404) :)
wk26
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2006-03-19, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka pytan bezprzewodowych....

Post autor: wk26 »

Co do przedluzenia umowy. Moja zakonczyla sie w marcu i obecnie mam ja na czas nieokreslony,W umowie jest zapisane ze przechodzi na czas nieokreslony i jest bez limitow..Nie przedluzalem aby mi nie narzucili nowych warunkow. Mam Licencje i abonament glosowy na jednej karcie sim ( kiedys tak dawano Licencje ). Wymienilem sim na USIM pod pretekstem prowadzenia rozmow video w UMTS. Udalo sie !! Obecnie wykorzystuje Nokie 6280 jako modem do netu w UMTS. Otrzymalem juz pierwszy rachunek po wymianie karty. Nic cenowo sie nie zmienilo. Nadal 60 zl brutto. Na razie nikt sie nie czepia. Wykonuje na wszelki wypadek okolo 2 minut polaczen video ze znajomym aby byc bardziej wiarygodnym w oczach Orange. W obecnym trwajacym okresie rozliczeniowym pobralem okolo 4GB danych.
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Kilka pytan bezprzewodowych....

Post autor: canidy »

Zgadzam się z przedmówcą :) Jednak nie 49 netto lecz 59. Może się zdażyć, że za wymianę SIM na USIM zapłacisz 10 pln jeżeli nie uznają Ci reklamacji, że SIM masz uszkodzony, no ale to chyba można zaakceptować :)
Awatar użytkownika
wonski
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2006-04-13, 15:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Kilka pytan bezprzewodowych....

Post autor: wonski »

Dziekuje za udzielenie odpowiedzi na pytania 1 i 3. Teraz tylko pozostaje kwestia modemu. Modem jakiego producenta byscie mi polecili?
Twoje ??cze jest zbyt wolne aby wyswietlic ten podpis (ERROR 404) :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Kilka pytan bezprzewodowych....

Post autor: bob »

Option GT 3G+ lub GT MAX są najlepsze na rynku.
Awatar użytkownika
wonski
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2006-04-13, 15:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Kilka pytan bezprzewodowych....

Post autor: wonski »

Dzieki za informacje, ale po przemysleniu sprawy doszedlem do wniosku iz raczej nie bede kupowal tak drogich urzadzen, gdyz podczas roku akademickiego mieszkam w Lublinie, gdzie nie ma UMTS ani tymbardziej HSDPA, pozostaje jedynie EDGE. Mam nadzieje iz TPSA wedlug ustalen UOKiK udostepni mozliwosc podlaczenia neostrady bez placenia abonamentu za telefon stacjonarny, a maja na to czas ponoc do konca tego roku.

hhmm rozpisalem sie troszke, teraz do tematu...

Jaki modem obslugujacy EDGE/GPRS na pcmcia bedzie dobrze wspolpracowal z notebookiem Acer Aspire 3025 WLMi (procesor w nim to Mobile AMD Sempron 3300+)?

PS.
Ta informacje o rozlaczeniu neostrady z abonamentem telefonicznym mam z Newsweeka lub Wprost nie pamietam dokladnie. Jak by ktos chcial przeczytac to moge poszukac

pozdrawiam
Twoje ??cze jest zbyt wolne aby wyswietlic ten podpis (ERROR 404) :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Kilka pytan bezprzewodowych....

Post autor: bob »

Tak pamiętałem ,że coś czytałem na temat Lublina:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=7396
Awatar użytkownika
wonski
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2006-04-13, 15:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Kilka pytan bezprzewodowych....

Post autor: wonski »

Napisalem mail do orange z lokalizacja mojej stancji i pytaniem co do dostepnosci uslug. Jak tylko odpisza to sie podziele ich odpowiedzia i sam bede wiedzial jaki modem mam wybrac.

Witam,

Dziękujemy za zgłoszenie.
Uprzejmie informuję, że w podanej przez Pana lokalizacji dostęp do internetu mozliwy jest dzięki technologiom:
- GPRS - zasięg pełny porównywalny z zasięgiem GSM
- EDGE - zasięg na zewnątrz budynków, w poblizu okien, siły sygnału nie określamy wewnątrz pomieszczeń ze względu na występowanie ewentulanych przeszkód, które wpływać mogą na działanie usługi

W kwestii udostępnienia UMTS na terenie Lublina - proszę obserwować informacje pojawiajace się np. w naszym portalu www.orange.pl. Plany uruchomienia UMTS są, ale bez bliżej określonego terminu realizacji.

Natomiast co do HSDPA - zupełny brak planów. Dużo jeszcze jest do zrobienia w kwestii UMTS.

z poważaniem
Joanna Molczyk
Młodszy Specjalista w Biurze Obslugi Klienta Indywidualnego
PTK Centertel Sp. z o.o.
tel.: *100, 510100100, (22) 63422980
taka dostalem odpowiedz od orange

pozdrawiam!
Twoje ??cze jest zbyt wolne aby wyswietlic ten podpis (ERROR 404) :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Kilka pytan bezprzewodowych....

Post autor: bob »

Witaj !
Nie chciałem wtedy Ci pisać ,że to zapytanie jest niezbyt dobrym pomysłem...
Tak naprawdę jakiej odpowiedzi można było się spodziewać ?
Tu masz analogiczny do problemu temat:
Jest umts blue connect w Bydzi!!!
O takie rzeczy pytałbym tego człowieka @krzysztof.wojcik .Wydaje mi się ,że ma wiedzę na temat nieoficjalnych usług...
Dobrym rozwiązaniem jest też pożyczenie od kogoś telefonu z UMTS z kartą 3G ORANGE (USIM) i przejście się po mieście ( o ile masz taką możliwość) lub szperanie w sieci.
Sprawa jest warta zachodu bo nie ma w ogóle porównania technologi UMTS do EDGE .Każdy kto korzysta z UMTS to Ci potwierdzi.To jak słaba kablówka,stronki otwierają się natychmiast przy jednoczesnym odsłuchiwaniu radia i ściąganiu mail`i.Co do Hsdpa to nie będę się rozpisywał napiszę jedynie ,że nie chcę netu kablowego o prędkości 1 Mbps .Słaba strona to ping na poziomie 120ms.
Myślę ,że rozglądnięcie się w temacie ma sens w przeciwieństwie do pisania mail`i do operatora.

Obrazowy przykład różnicy między HSDPA,EDGE,UMTS przy ściąganiu pliku o wielkości 62,4 MB :

Obrazek

Pozdrawiam bob
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wonski
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2006-04-13, 15:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Kilka pytan bezprzewodowych....

Post autor: wonski »

Wymienie sobie swoja sim z abo w ofercie twoj plan na usim, a jakis telefon 3g ktostam bedzie mial :) potem tylko spacerek po miescie i wszystko jasne :D ciekawe czy moja 6600 nie zglupieje od karty usim, chociaz wydaje mi sie ze nie powinna.

pozdrawiam
Twoje ??cze jest zbyt wolne aby wyswietlic ten podpis (ERROR 404) :)
ODPOWIEDZ