Blue Connect czy Neostrada?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: comin »

Witam
Przymierzam się do założenia internetu i nawet już zamówiłem neostradę, ale zacząłem sie zastanawiać, że jeżeli ma działać tak szybko jak mi ją dostarczają (prawie 2 tygodnie) to zacząłem myśleć o innym rozwiązaniu.
Czy może ktoś wspomóc dobrą radą co lepiej wybrać?
Najbardziej rozchodzi się o prędkość (równiez tą po przekroczeniu limitu transferu) i wiadomo -cena
Ostatnio zmieniony 2006-09-09, 18:19 przez comin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: matinati »

Poczytaj troche na stronach internetowych operatorów komórkowych i poszukaj na forum. Wszystkiego <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> się dowiesz :wink:
SE GC89 + ATK 13,5 dBi = max~30 KB/s
iPlus
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: comin »

Poczytaj troche na stronach internetowych
czytam wnikliwie, ale żaden z operatorów nie podaje jaką prędkość gwarantuje po przekroczeniu limitu transferu.
Głównie prosiłbym o opinie kogoś korzystającego z Blue Connect bo ich oferta najbardziej przypadła mi do gustu.
A jak wygląda sprawa od strony technicznej czyli modem, czy mogę go zastapić np. telefonem komórkowym? -koszt takiego modemu w promocyjnej cenie od 100zł w górę... Kiedyś latałem po internecie przez GPRS za pomocą Noki 6310i i przyznam że chodziło wszystko znakomicie. Czy tak samo będzie przez Blue Connect :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: magmike »

Możesz zastąpić modem modemem w komórce i 6310i sie do tego nadaje, ale lepsze by było coś z EDGE (np. 6230).
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: raptou »

Kabel to kabel.
Nikt niczego nie gwarantuje w łączach domowych. Są tak zwane łącza b2b ale kosztują duże pieniądze.
Telemonopolizacja Polska jest jaka jest ale jeżeli masz wybór to się nie zastanawiaj tylko bierz kabel. Mniej z tym problemów, działa zdecydowanie lepiej. Od razu wywal do śmieci modem USB Sagem lub Thomson i podłącz router nawet, gdyby miał służyć do obsługi tylko jednego komputera.

Ja już dawno zakończyłem zabawę z wynalazkami parainternetowymi. Kosztowało mnie to nie małe pieniądze i sporo nerwów. Od 3 lat mam internet z kablówki a łączy mobilnych używam zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem, czyli jako dodatkowe, mobilne łącze na wyjazdach. Jedynie do tego się tak naprawdę nadają.

Żaden komórkowy, czy też satelitarny internet nie zastąpi stałego łącza przewodowego, choćby miała to być zwykła Neostrada o prędkości 256 kbps. Przepaść jakościowa, jaka dzieli łącze ADSL od wynalazków komórkowych, które już w swoich założeniach mają być dostępem mobilnym a nie stałym przy niezbyt dużym nasileniu ruchu jest ogromna.

Już to widzę, jak bym ściągnął płytę 700 MB w kilkanaście minut przez modem EDGE jak mogę to czynić obecnie z kabelka :lol: Przez czas ściągania tak dużego pliku z FTP 5x zerwało by mi połączenie, 3x wyskoczył by błąd 734, ze 2x nie mógłbym się zalogować i 1x zawiesiłby się modem albo by wywaliło BTSa. :lol:. A nawet, gdyby warunki były labolatoryjne 240kbps w BC i tak jest wartością chwilową i to już na granicy możliwości tej usługi to chyba bym przez ten czas obgryzł paznokcie do kości. Ja sobie zdaję sprawę, że u wielu to konieczność z braku alternatywy. Sam byłem w takiej sytuacji przez blisko 4 lata i kombinowałem z czym się da ale do prawdziwego internetu to usługom GSM jest naprawdę bardzo, bardzo daleko.

Ty jesteś w tej komfortowej sytuacji, że możesz mieć Neostradę, więc atakuj Monopola i nie zamawiaj sobie problemów u operatorów GSM, jeżeli naprawdę nie musisz. Bez względu na olewcze i wkurzające do bólu postępowanie TP.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: Ufo atakuje »

raptou pisze:Kabel to kabel.

Już to widzę, jak bym ściągnął płytę 700 MB w kilkanaście minut przez modem EDGE jak mogę to czynić obecnie z kabelka :lol: Przez czas ściągania tak dużego pliku z FTP 5x zerwało by mi połączenie, 3x wyskoczył by błąd 734, ze 2x nie mógłbym się zalogować i 1x zawiesiłby się modem albo by wywaliło BTSa. :lol:. .
A ja ściągnąłem plik 100MB przy transferze 3,5kB/s (po limicie) - 8h. :D A jeszcze przymierzam się do 250MB- czekam, az limit się będzie kończył. Może nazwiesz mnie hardcorowcem, ale ja po prostu nie mam innego wyjścia. I bardzo się cieszę nawet z takiego dostępu do netu, bo wcześniej nie było żadnego . :D Pozdro.
Awatar użytkownika
sus
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 180
Rejestracja: 2006-06-23, 09:16
Lokalizacja: Końskie

hmm

Post autor: sus »

ja bym wziol neostrade,przy podpisaniu umowy na 2 lata i 512kb/s pierwszy rok placisz 33zl abonamentu a przez drugi rok 66zl,faktyczna predkosc przynajmniej u mnie w miescie to 650kb/s,brak limitow i zawsze stala predkosc !!!
dobre piwo jest jak halny,wzmaga poped seksualny !!!

http://www.speedtest.pl/test/88760251
Awatar użytkownika
hubikas
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2006-05-25, 19:32
Lokalizacja: Poznań

Re: hmm

Post autor: hubikas »

sus pisze: u mnie w miescie to 650kb/s,brak limitow i zawsze stala predkosc !!!
Jak by dzialala z taka predkoscia, to tez bym wzial :D
iPlus + NOKIA 6650 = UMTS = ~ 45kB/s :-) 2006r stare czasy, kto to jeszcze pamieta :-)
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: piotr2802 »

@ comin , bierz neostradę tak jak ci proponuje kolega raptou, a ja mu wierzę bo parę razy już mi pomógł na forum internetowym... :D
Ja ze swej strony mam internet w Orange i ciągle są z tym kłopoty, a wcale nie zapowiada się nic lepiej....Przy najbliższym przedłużeniu umowy przechodzę na abonament 49 zł i traktuję internet w komórce jako potrzebę skorzystania przy przemieszczaniu się w terenie, ewentualnie odebrać lub wysłać sobie jakiegoś mail'a.
Co mnie najbardziej zraziło w internecie komórkowym to fakt że jest utrudnione korzystanie z komunikatorów głosowych typu :SKYPE, MSN, Yahoo - wg mnie to największy minus tej technologii.
Bierz neostradę, jeśli tylko masz taką alternatywę, lub coś innego , ale z kabla, bo przynajmniej zrekompensujesz sobie to dzwoniąc przez SKYPE do znajomych prawie za darmo w całym świecie... :D
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

@comin podaj lokalizację w której chciałbyś korzystać z netu.
Może ktoś ma doświadczenia z Twojego rejonu.
Nie można tak generalizować to ,że ktoś ma problemy z internetem komórkowym nie znaczy ,ze wszyscy je mają.Wielu tu korzysta z komunikatorów głosowych dzięki tej technologii.Ja osobiście nigdy bym nie założył neostrady i w niedługim czasie wiele osób podzieli tą opinię.
Jeśli jestes w zasięgu "dobrego" EDGE`a powinno być w porządku jeśli UMTS to już full wypas...
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: Sundance_kid »

No dobra ale popatrzcie na limity BC i Neostrady. W tym wypadku bardziej raczej opyla się Neostrada.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

Nie piszę tu konkretnie o BC tylko o technologii .Nie każdy ma limity,nie którzy mają umowy bez limitów.Są tacy co w tej chwili wykupują takie umowy.Podobnie jest w przypadku umów dla firm, niby jest ustawowy limit a tak naprawdę go nie ma.Ja np. nigdy nie doświadczyłem przycięcia prędkości po przekroczeniu takiego limitu.Oczywiście ,że wiele osób boryka się z tym problemem ,ale tak jak pisałem nie można generalizować problemów z tą konkretną technologią. Jeśli ktoś kto mieszka w Warszawie zapyta o net bezprzewodowy kogoś z Łańcuta jak to jest z tym netem "komórkowym" i dowie się ,że to jest bez sensu bo transfer to 3kBps to czy uzyska rzetelną odpowiedź ?
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: raptou »

Ufo atakuje pisze: Może nazwiesz mnie hardcorowcem, ale ja po prostu nie mam innego wyjścia. I bardzo się cieszę nawet z takiego dostępu do netu, bo wcześniej nie było żadnego . :D Pozdro.
Ja to rozumiem aż nadto. I tak byłem w dużo gorszej sytuacji a rachunki za internet GPRS rzadko spadały poniżej 800 zł. Nie miałem nawet takich możliwości jakie są obecnie. Dopiero podpięcie netu satelitarnego do GPRS a potem Sferii dało mi namiastkę szerokopasmowego internetu (EOL/OpenSky 768 kbps). Nadal jednak dalekie to było od doskonałości i piekielnie drogie ale tak to wtedy było.

Dlatego, że miałem już, bądź testowałem najdziwniejsze nawet wynalazki bardzo krytycznie patrzę na to, co jest nam oferowane obecnie.
Tomas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-17, 01:07

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: Tomas »

Kupiłem se Blueconnect. We Wrocławiu ściąganie plików: przeciętnie 1000-2000 b/s. Ściągnąłem co chciałem i w kilka dni zrobiłem 500 Mb. Nie ma z reguły przerw. Miałem samoczynne przerwy po kilkugodzinnej sesji. Największą prędkosć jaka uzyskałem to trochę wyżej niż deklarowana, czyli " 334 kB/s. Do przeglądania stronek mi wystarczy. Wrażenie z kilku dni: takie jak w TP, za pośrednictwem zwykłego modemu. No, może ociupinkę szybciej. Jak byłem w trasie poza Wrockiem tylko na moment udało mi się połączyć z ERĄ a po to kupiłem ten BLue. Sprawdzę jeszcze z antenką jak se kupię. :)

Mam też TP

Globetrotter Fusion
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: magmike »

To masz UMTSa, bo ta karta obsługuje GPRS/UMTS/WLAN. Wskocz do McDonalda i sprawdź WLAN ;-)
pozdrawiam, magmike
Tomas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-17, 01:07

Chyba nie ma co kombinować jak działa ?

Post autor: Tomas »

magmike pisze:To masz UMTSa, bo ta karta obsługuje GPRS/UMTS/WLAN. Wskocz do McDonalda i sprawdź WLAN ;-)
Nie chcę czegoś schrzanić w systemie , bo sie na konfiguracji jeszcze nie znam. W skrócie wykonałem instalacje zgodnie i ściśle z instrukcją operatora ERA i zadziałało. Zaraz jak włączę komputer i się podłączam do internetu program BLUEmanager wykrywa jakies obce sieci, (na przykład sieć o sygnale -75 i pyta czy się podłączyć? (nie wiem nawet co to oznacza) ale boje się w te sieci wchodzić bo program ostrzega że po opuszczeniu sieci ERA coś sie może schrzanić. :?

nieinformatyk
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: magmike »

Tomas pisze:Jak byłem w trasie poza Wrockiem tylko na moment udało mi się połączyć z ERĄ a po to kupiłem ten BLue.
To może Ty masz jakoś przestawione tylko na UMTS? i gdy jesteś poza jego zasięgiem to GPRSu nie masz i lipa? Technologie działają na różnych częstotliwościach więc to chyba możliwe...
pozdrawiam, magmike
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: comin »

czyli mam rozumieć że neostrada :?: :?: :?: :?:
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: comin »

dobrego" EDGE`a powinno być w porządku jeśli UMTS to już full wypas
czym to się różni?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: Sundance_kid »

comin pisze:
dobrego" EDGE`a powinno być w porządku jeśli UMTS to już full wypas
czym to się różni?
Prędkością (UTMS: do 1920 kbit/s; EDGE do 384 kbit/s) i dostępnością (szybciej "złapiesz" EDGE)
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1896
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Sundance_kid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

W większości przypadków niestety moi przedmówcy mają rację.Lepiej mieć neta kablowego.Pisałem tak ponieważ nie dotyczy to jednak każdego.Podstawową cechą komórkowego netu jest jego mobilność.Możesz też go zastosować dosłownie w komórce i w niej przeglądać strony lub odbierać mail`e.Sprawa wygląda tak jak pisałem,przede wszystkim określ swoją lokalizację ,bo co innego można proponować komuś kto ma dostęp do UMTS i realne szanse na HSDPA w najbliższym czasie a co innego komuś kto jest tylko w zasięgu gprs.I o to właśnie mi chodziło.Net komórkowy można mieć już za kilkadziesiąt złotych nie biorąc abonamentu telefonicznego i kupując licencję Orange bez ograniczeń (trzeba kupić od kogoś kto się pozbywa tego bo już takich umów nie ma).A na dodatek mając wspomnianą technologię jest to całkiem niezłe rozwiązanie.Póki co nie wiadomo co byłoby dobre dla Ciebie bo nie wiadomo gdzie będziesz korzystał z tego.Czym różni się UMTS od EDGE , no przede wszystkim prędkością i stabilnością UMTS to 384kbps a EDGE średnio 100kbps i tu są różne doświadczenia są prawdziwi rekordziści którzy dzięki swojej uprzejmości mogliby Ci napisać ile można na EDGE wyciągnąć lecz nic z tego i tak dla Ciebie nie wyniknie póki nie napiszesz w jakiej miejscowości (może ktoś z tego forum akurat mieszka blisko Ciebie i podzieli się doświadczeniami) będziesz to używał.
Więcej o technologiach masz w temacie przyklejonych tam ludzie sie napracowali i to wszystko przygotowali.
Pozdrawiam bob.
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: comin »

Mieszkam we Włocławku (kujawsko pomorskie)
Przez ten piękny zakątek polski przepływa Wisła i ja mieszkam z jej drugiej strony gdzie stoi nadajnik. Na szczęście mój dom jest na wzgórzu i z okna widzę antenę GSM oddaloną o około 3-4km jednak nie ma żadnych zabudowań na linii, jedynie prądy wiślane :lol:

Pod uwagę biorę wyłącznie Blue Connect gdyż mają najlepszą ofertę (około 50zł m-ąc) i modem za 99zł, po za tym wydaje mi się że mają najlepszy zasięg -miałem wcześniej erę i było OK teraz mam PlusGSM i z zasięgiem totalna porażka w wielu miejscach... :?
Możesz też go zastosować dosłownie w komórce
-Czyli wkładam kartę do telefonu komórkowego i mogę przeglądać internet oraz odbierać/wysyłać pocztę??
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: comin »

Dodam że śmigałem po internecie przez GPRS w sieci PlusGSM za pomocą Noki 6310i (najlepiej) oraz 6100 i 6600 i byłem pod wrażeniem.
Modem dial-up podłączony do Tp wysiadał :dark1:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

Jesli tylko masz przeglądarkę lub też da się na Twoją komórkę taką zainstalować (miniopera).Tak na prawdę wystarczy Ci komórka ,żeby spiąć ją z komputerem (podczerwień ,bluetooth lub kabel) i cieszyć się netem.
Sprawdź też na mapie czy możesz być w zasięgu EDGE.
Co do typu komórki znajdziesz na forum ,było już wiele dyskusji która najlepsza a która najtańsza.Usługę na początek możesz sprawdzić prepaid`em jak to działa zanim podpiszesz umowę.Jeśli będziesz tylko pod zasięgiem GPRS to już wybierz lepiej ten "kabel" (a na pewno nie kupuj modemu gprs ,lepiej przez telefon, który i tak używasz).

Czy ktoś jeszcze na forum może coś doradzić w sprawach GPRS,EDGE ?
A może ktoś jest z Włocławka (piękna okolica).
EDIT:
Łącz posty ze sobą.Nie pisz jednego pod drugim OK? :D
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: comin »

Właśnie mam minioperę i często korzystam choć bardziej zależy mi na internecie do PC
Sprawdź też na mapie czy możesz być w zasięgu EDGE
Gdzie ta mapa :?: :?:
A może ktoś jest z Włocławka (piękna okolica).
Bardzo piękna, dużo jezior, lasów, zalew większy niż nie jedno jezioro na mazurach :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zapraszam!!!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

Wszystko jest nad Twoim tematem.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=309
Dziękuję za zaproszenie i powodzenia, bob.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: comin »

w moim zasiegu jest co najwyżej EDGE 100kbps więc chyba będę kolejnym "wspomagaczem" monopolisty :?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

Przykro mi @comin :( .Ale najważniejsze ,że będziesz miał net`a. :)
Podłącz go na WiFi przynajmniej w pobliżu będzie bez-kabli. :)
Pozdrawiam i gratuluję pięknej okolicy bob.
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: comin »

Również dziękuję wszystkim za pomoc
:3some: :3some: :3some: :3some: :3some: :3some: :3some: :3some:
pir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-09-13, 22:36

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: pir »

Bob pomysl, jesli ktos ma dostep do UMTS to nie ma sie co oszukiwac, ale znaczy samo przez sie, ze przy okazji ma kilkanascie innych providerow, ktorzy moga mu dostepnic uslugi internetowe szerokopasmowe. Jesli ktos ma do wyboru tylko neostrade to chyba nie ma takiego miejsca w Polsce, zeby byl UMTS i zarazem zadnego innego provaidera oprocz TP z ich neostrada. Dodatkowo nie liczyl bym na to, ze sie szybko cos zmieni w tej materi, bo operatorzy przeinwestowali w technologie, ktora sie nie bardzo chce zwracac i szybko powstaja kolejne nowsze mozliwosci.
ODPOWIEDZ