Telefon i internet na jednej karcie SIM ???

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Telefon i internet na jednej karcie SIM ???

Post autor: piotr2802 »

Mam licencję EDGE w Orange oraz dodatkowo na osobnej karcie mam normalny abonament Idea Optima 60. Jak zrobic aby mieć internet i telefon pod ręką i w każdej chwili móc korzystać w jednym telefonie. Czy w sieci Orange jest możliwe takie rozwiązanie jak stosuje Plus, że mam normalny abonament i dokupuję internet jako opcję.
Jak do tej pory internet do telefonu w sieci Orange jest traktowany bardzo źle i dla osób chcących korzystać intensywnie z internetu te śmieszne pakiety, której daję Orange to tragedia.
Pomijam oczywiście taryfę Business Everywhere, bo jest ona skierowana tylko do internetu i wysyłanie SMs lub rozmowy absolutnie się nie opłacają.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Telefon i internet na jednej karcie SIM ???

Post autor: bob »

Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Telefon i internet na jednej karcie SIM ???

Post autor: gnd »

...licencje można od jakiegoś czasu włączyć do abonamentu tak jak i+ w plusie.... info jest na str. operatora, a jak nie to *600...
wk26
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2006-03-19, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon i internet na jednej karcie SIM ???

Post autor: wk26 »

Dzwonilem. Do abonamentu glosowego mozna dobrac internet i wtedy wszystko bedzie na jednej karcie. Jednak nie mozna polaczyc dwoch aktywnych juz uslug ( gdzie kazda jest na osobnej karcie SIM ) i wrzucic ich na jedna karte.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Telefon i internet na jednej karcie SIM ???

Post autor: piotr2802 »

Chodzi mi dokładnie o to, że czeka mnie przedłużenie umowy Orange. Ja mam już swój telefon (N73) i chciałbym z Orange przedłużyć umowę, ale jeśli umożliwią mi do opcji "Twój Plan 50" dopłacenie 49 zł i korzystanie z Internetu.
Orange twierdzi że jest to niemożliwe i na internet trzeba wykupić osobny abonament. Przecieże to mija się z celem. Dzisiaj Internet w komórce trzeba mieć pod ręką, a nie przkładac karty SIM za każdym razem.
W Plusie jakoś jest to do pogodzenia i wystarczy wykupić abonament zaq 10 zł (rozmowy + SMS) + dodatkowo aktywować usługę Iplus. W Orange tego nie mogą zrobić. Pytam się wiec, dlaczego ?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Telefon i internet na jednej karcie SIM ???

Post autor: bob »

Jeśli Orange nie spełnia Twoich oczekiwań to weź Plusa.
Poco brać coś na co będzie się później narzekać ?
Ja na pewno tak właśnie bym postąpił.
Nie jestem wcale fanem Orange ale jak nie jestem z czegoś zadowolony to rezygnuje z tego, a tu właśnie masz okazje bo umowa Ci się kończy.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Telefon i internet na jednej karcie SIM ???

Post autor: piotr2802 »

A czy plust obcina transfer po przekroczeniu 1 GB ?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Telefon i internet na jednej karcie SIM ???

Post autor: bob »

Z tego co czytam na tym forum to tnie ale podobno "da się przeżyć" po przycięciu można dokupić pakiety na przywrócenie transferów (choć ktoś pisał ,że ciężko to dokupić i tu nie wiem...)
Myślę ,ze przy odrobinie szczęścia ktoś dopisze coś na ten temat bo to wątek wiecznie żywy i występuje w wielu tematach na forum.
Awatar użytkownika
JK
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-07-02, 13:14

Re: Telefon i internet na jednej karcie SIM ???

Post autor: JK »

bob pisze:(...) po przycięciu można dokupić pakiety na przywrócenie transferów (choć ktoś pisał ,że ciężko to dokupić i tu nie wiem...)
Za pierwszym razem nie było żadnych problemów. Wysłałem sms'a na numer 2601 i otrzymałem potwierdzenie, że szybkość transmisji została przywrócona.
Ostatnio mają jakieś problemy techniczne i po wysłaniu sms'a dostaję odpowiedź "Limit nie został zrealizowany..." lub "Serwis czasowo niedostępny". Oczywiście limit został dawno wykorzystany i mam przycięty transfer.
Dodatkowo sms'y powiadamiające o tym, że zostało mniej niż 50 MB lub szybkość transmisji została obniżona nie docierają do mnie we właściwej kolejności (dostawałem np. dwa takie same).

Nie wiem czy inni również mają takie problemy czy tylko ja tak mam. Jeżeli będę czuł silną potrzebę zamówienia tych pakietów to spróbuję zrobić to przez konsultanta.
N6230 + AXF-15S + MBC-15S + ATK-20 + BT = 200 kb/s -> 32 kb/s (iPlus)
.:Kuzan

Re: Telefon i internet na jednej karcie SIM ???

Post autor: .:Kuzan »

piotr2802 pisze: ... i chciałbym z Orange przedłużyć umowę, ale jeśli umożliwią mi do opcji "Twój Plan 50" dopłacenie 49 zł i korzystanie z Internetu.
Orange twierdzi że jest to niemożliwe i na internet trzeba wykupić osobny abonament. Pytam się wiec, dlaczego ?
Witam!

Takie rozwiązanie jest dostępne w Orange, ale w tej chwili tylko dla
konta biznesowego... Nawet przy ProPozycji możesz dostac wtedy
pakiet BE Standard/Pramium do konta... Dla klienta nie prowadzącego
działalności gospodarczej/firmy pozostaje wykup pakietów lub osobnej
karty sim (np. umowa 12m - 60zł/brutto). Bynajmniej <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font>.

:shock:
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Telefon i internet na jednej karcie SIM ???

Post autor: piotr2802 »

Wydaje mi się że Orange powinien jak najszybciej pomyśleć o takiej usłudze aby dla klientów indywidualnych można było w kazdej chwili dobrać przynajmniej ten podstawowy pakiet BE za 60 zł brutto.
Te ich zwykłe pakiety Orange World są bardzo małe i wystarcza to zaledwie na kilka godzin oglądania stron.
.:Kuzan

Twój Internet

Post autor: .:Kuzan »

Business Everywhere = dla firm
Twój Internet = osoba prywatna

moim zdaniem możliwości są dwie:

*cesja w salonie firmowym jeśli masz taką możliwośc (dokumenty - nip,
regon, wpis do ewidencji, koszt 20 zł). wadą takiego rozwiązania jest to,
że musisz opłacic trzy faktury po wejściu w życie cesji (czyli prawie
cztery miesiące opóźnienia), żeby skorzystac z ProPozycji (żeby np
przy przedłużeniu umowy zaproponowali Ci umowę 12m + BE Standard
gratisowo...); natomiast w przypadku cesji możesz od razu zmienic
plan taryfowy na jakiś firmowy - w tym przypadku (jeśli masz 50zł
zobowiązania) musisz wybrac Firmę 100 (50 netto 61 brutto) i dobrac
sobie usluge BE jako płatną do konta' po wejściu w życie cesji.
A na przykład przy ProPozycji będziesz mógł obniżyc plan na Firmę 50
(33,55 z VAT) i byc może jak się postarasz (*400) dostaniesz też
BE Standard/Premium za free. W przypadku umowy bez terminala
nie powinno byc najmniejszego problemu...

*dual sim :wink:
ODPOWIEDZ