WAŻNE PYTANIA O TERMINAL LUB TEL

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
amws
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-10-11, 22:52
Lokalizacja: LUBLIN

WAŻNE PYTANIA O TERMINAL LUB TEL

Post autor: amws »

Witam serdecznie.
Mam kilka pytan dotyczacych internetu. Posiadam laptopa i chcialbym korzystac z internetu. <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> mam problem z tym co wybrac czy BLUECONNECT czy iPlus.

1. Czy iPlus SIMDATA (pre-paid) to predkosc tylko i wylacznie GPRS?

2. Czy mozna zakupic aktywacje np. w Blueconnect bez terminala sama karte SIM i korzystac przez telefon 6280. Dzwonilem do BOK i powiedziano mi ze mozna korzystac tylko przez terminal bo przez telefon jest naliczanie za kazde 100kB. Czy jest to prawda?
Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi...
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: * * * * WAŻNE PYTANIA O TERMINAL LUB TEL * * * *

Post autor: Szadzik »

amws pisze: 1. Czy iPlus SIMDATA (pre-paid) to predkosc tylko i wylacznie GPRS?
Nie jesteś ograniczony do GPRS. Możesz korzystać z dowolnej technologii, jaką obsługuje Twój terminal.
2. Czy mozna zakupic aktywacje np. w Blueconnect bez terminala sama karte SIM i korzystac przez telefon 6280. Dzwonilem do BOK i powiedziano mi ze mozna korzystac tylko przez terminal bo przez telefon jest naliczanie za kazde 100kB. Czy jest to prawda?
Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi...[/code]
Jak zwykle Pani z BOKu nie miał pojęcia o czm mówi.

Oczywiście możesz korzystać w samym telefonie, jednak musisz mieć ustawienia pod profil HTTP a nie WAP. Oczywiście możesz też telefon wykorzystać jako modem do kompa. Wtedy będzie to traktowane jak korzystanie z komputera, nie ma żadnej różnicy.
Przecież telefon to też terminal.
Co za <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font> w tych BOKach siedzą. Płakać się chce.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: * * * * WAŻNE PYTANIA O TERMINAL LUB TEL * * * *

Post autor: magmike »

Szadzik pisze:Nie jesteś ograniczony do GPRS. Możesz korzystać z dowolnej technologii, jaką obsługuje Twój terminal.
i w jakiej jesteś zasięgu
pozdrawiam, magmike
amws
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-10-11, 22:52
Lokalizacja: LUBLIN

Re: WAŻNE PYTANIA O TERMINAL LUB TEL

Post autor: amws »

Jestem w zasięgu EDGE. Kupiłem dzisiaj SIMDATĘ w iPlusie, żeby wypróbować jak to śmiga. Łącze się przez NOKIA 6280, która ma również UMTS. Zastanawiam się nad wyborem oferty abonamentowej i nie wiem co robić. Zachęcająco wygląda iPlus z limitem 1GB, tylko myślę że może warto poczekać jeszcze kilka tygodni na nową ofertę...

EDIT:

Jestem w zasięgu EDGE. Kupiłem dzisiaj SIMDATĘ w iPlusie, żeby zobaczyć jak to śmiga. Łącze się za pomocą NOKIA 6280. Zastanawiam się nad ofertą abonamentową, gdzie podoba mi się oferta Plusa z 1GB limitem transferu, jednak zastanawiam się po co płacić 300zł (lub więcej), jeśłi mogę wykorzystać telefon???
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: WAŻNE PYTANIA O TERMINAL LUB TEL

Post autor: bob »

@amws ,którą wersję Twojej wypowiedzi (wybierz sam) zostawiamy ?
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: WAŻNE PYTANIA O TERMINAL LUB TEL

Post autor: magmike »

amws pisze:jednak zastanawiam się po co płacić 300zł (lub więcej), jeśłi mogę wykorzystać telefon???
Poczytaj o promocji: iPlus dla Ciebie Karta
pozdrawiam, magmike
amws
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-10-11, 22:52
Lokalizacja: LUBLIN

Re: WAŻNE PYTANIA O TERMINAL LUB TEL

Post autor: amws »

Witam.
Wielkie dzięki za odpowiedzi na ostatnie pytania...
Mam jeszcze tylko jedno, czy połączenie przez BLUETOOTH telefonu i laptopa może wpływać na spowolnienie internetu niż w przypadku kabla?

PS. DLA OSÓ, KTÓRE ZASTANAWIAJĄ SIĘ NAD NOWĄ AKTYWACJĄ.
Z INFORMACJI JAKIE ZNALAZŁEM NA FORUM I PRZEGLĄDAJĄC STRONY OPERATORÓW, MOIM SKROMNYM ZDANIEM:
- najlepiej jest wybrać iPlusa w ofercie na 12 miesięcy i 1GB limitem o nazwie: "Totalne powakacyjne szaleństwo z iPlusem" za kwotę 60zł/mc + 50 zł aktywacja + 1 zł za modem GPRS. Jeśłi komuś nie wystarczy GPRS, można sprzedać modem za ok +- 70-150 zł i za kwotę ok 400 zł zakupić modem: GPRS/EDGE, lub za ok 550 zł UMTS.
Moim zdaniem jest to najlepsza oferta ze względu na tylko 12-miesięczną umowę i modem za 1 zł.
Przy umowie na 24 miesiące za najtańszy modem GPRS/EDGE trzeba zapłacić 250 zł, także widać że wystarczy dołożyć parę złotych i jest super.
MAM NADZIEJE ŻE W NICZYM SIĘ NIE POMYLIŁĘM...
Pozdrawiam serdecznie
Marens

Re: WAŻNE PYTANIA O TERMINAL LUB TEL

Post autor: Marens »

Nie, połączenie Bluetooh, nie spowalnia internetu w porównaniu z kablem.
Nawet zyskujesz możliwość położenia telefonu w miejscu o największym zasięgu.
ODPOWIEDZ