Proszę o opinie HSDPA BLUECONNECT

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
siwycyfra
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-04-06, 11:06
Lokalizacja: Wrocław

Proszę o opinie HSDPA BLUECONNECT

Post autor: siwycyfra »

Proszę o opinie usługi :arrow: HSDPA BLUECONNECT osób które mialy okazje juz testowac szybkosc łącza tego systemu.
dsz1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-05-16, 18:25
Lokalizacja: Wrocław

jak dla mnie rewelka ale...

Post autor: dsz1985 »

co z tego ze jest bardzo szybko skoro limit przy maxymalnym ssaniu z neta wykorzystuje sie przy okolo 3-4 godzin haha :( porazka do stronek do malych plikow idealne... jednak ze do sciagania wiekszych plikow polecam inne lacze :)))
dsz1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-05-16, 18:25
Lokalizacja: Wrocław

miejsce: WROCŁAW

Post autor: dsz1985 »

testowalem na rynku oraz na psiem polu i lapalo prawie taka sama szybkosc! :) wiadomka porownywac HSDPA a UMTS :)) to jak UMTS A GPRS :))
Awatar użytkownika
Dudu?
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-06-30, 10:20
Lokalizacja: Warszawa

HSDPA

Post autor: Dudu? »

Mam blue connect z limitem 0,5gB i używam go na terenie Warszawy, Józefowa i Piaseczna. Mimo że zasięg UMTS w nie których miejscach mam 20-25% to chodzi to wspaniale :) Jeden minus to limit :(
Pozdrawiam
blue connect w notebooku
Merlin XU870
krasno
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2006-10-30, 10:25

Re: Proszę o opinie HSDPA BLUECONNECT

Post autor: krasno »

Ja korzystam z łącza stacjonarnego i Blueconnect, jedno w domu drugie na wyjazdach do laptopa i jestem zadowolony z netu mobilnego, co do HSDPA to prorokuję na prawdę sporą rewolucję.
Lubi? powie?ci sentymentalne
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: miejsce: WROCŁAW

Post autor: canidy »

dsz1985 pisze:wiadomka porownywac HSDPA a UMTS :)) to jak UMTS A GPRS :))
Nie da się tak porównywać, użyłbym porównania, że HSDPA i UMTS to jak EDGE i GPRS, choć HSDPA to tylko jest DL przecież...
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: HSDPA

Post autor: damis »

Duduś pisze:Mam blue connect z limitem 0,5gB i używam go na terenie Warszawy, Józefowa i Piaseczna. Mimo że zasięg UMTS w nie których miejscach mam 20-25% to chodzi to wspaniale :) Jeden minus to limit :(
Pozdrawiam
Ściągnij sobie compressora ze strony blueconnect.pl
Wedle producenta aplikacji kompresja jest od 5 do 80% w zależności od tego co ściągasz.
reniferek77
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2006-06-22, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proszę o opinie HSDPA BLUECONNECT

Post autor: reniferek77 »

A mi transfer nie przekracza 800kb/s w Blueconnect.To już lepiej działa w Orange 1,5 Mb/s.Ciekawy jestem dlaczego?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Proszę o opinie HSDPA BLUECONNECT

Post autor: bob »

reniferek77 pisze:...lepiej działa w Orange 1,5 Mb/s.Ciekawy jestem dlaczego?
U mnie zaledwie 1,2Mbps (orange) czasami 1,4 1,6 ale najczęściej to te właśnie 150KBps przy ściąganiu plików (ale za to wystarcza na cały miesiąc :) )
Awatar użytkownika
Dudu?
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-06-30, 10:20
Lokalizacja: Warszawa

compressora

Post autor: Dudu? »

Z tym compressorem to zobaczymy! Mam go zainstalowanego i jak na razie przy wprowadzonym limicie, nieco szybciej otwierają się stronki :D
Pozdrawiam
blue connect w notebooku
Merlin XU870
Noreck
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-11-02, 10:55
Lokalizacja: okolyce Stolycy

Re: Proszę o opinie HSDPA BLUECONNECT

Post autor: Noreck »

Mam GT MAX i Blueconnect. HSDPA to żadna rewelacja, przynajmniej na razie. Moje prędkości:
DOWNLOAD około 800 kbps, czyli dane pobieram 100 kb/s
UPLOAD 70 kbps !!!!!! żenada !!!! wysyłka ode mnie niecałe 9 kb/s
Ważny dla mnie jest upload, bo wysyłam rózne materiały netem. Po wprowadzeniu HSDPA nie zmieniono <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> tej prędkości, tylko download.
Szczerze mówiąc to dla mnie żadna róznica, pomiędzy UMTS a HSDPA. Gdybym tylko miał możliwość założyć neostrade (która kiedyś miałem i działała rewelacyjnie) to zrezygnowałbym z tego "cuda", jakim jest blueconnect. No ale jak się nie ma co się lubi...
krasno
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2006-10-30, 10:25

Re: Proszę o opinie HSDPA BLUECONNECT

Post autor: krasno »

Od czegoś trzeba zacząć myślę, że problemy, które mamy z rozwiązaniami mobilnymi powinny szybko się skończyć. Na neostradę, też wszyscy na początku narzekali, a teraz co? Pojawiają się głosy, że ok. Konkurencja czyni cuda.
Lubi? powie?ci sentymentalne
pigmej
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-10-20, 16:31

Re: Proszę o opinie HSDPA BLUECONNECT

Post autor: pigmej »

Nocreck czegos nierozumiem...

Piszesz:
"DOWNLOAD około 800 kbps, "
a potem:
"czyli dane pobieram 100 kb/s"

Mala niekonsekwencja z jednostkami chyba... kbps to nic innego jak kb per second... czyli inaczej pisane kb/s.... No chyba ze chciales napisac 100 kB/s... a wtedy To tylko neostrada 1 MB zapewni Ci taki transfer... ;)

Upload sie nie zmieni, bo HSDPA to tylko download (tak wyczytalem)
Pozdrawiam
J?drzej Nowak
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Proszę o opinie HSDPA BLUECONNECT

Post autor: seboo »

ech HSPUA to standard ktory wejdzie u nas jak dobrze bedzie w 2009 roku

"HSUPA will initially boost the UMTS / WCDMA uplink up to 1.4Mbps and in later releases up to 5.8Mbps."

Na zachodzie pomysla o tym w 2008 roku wdrazajac to testowo

HSDPA nie pozwala na postawienie bezprzewodowego serwera - to tylko przyspieszenie downloadu. Standard 3 G jest jednak limitowany w tym wypadku sprzetem albowiem istnieja terminale np jak Nokia N 90 i wyzsze ktore uplink jak i download maja na poziomie 384 kilobity - i taki output jest przewidziany w zwyklym standardzie 3 G.
Wiekszosc telefonow nokii 3 G ma uplink 128 kbit na sek co w iplusie przeklada sie na transfery 15 kilobajtow na sek jako upload - i takie bez problemu mozna uzyskac
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Proszę o opinie HSDPA BLUECONNECT

Post autor: bob »

Wartości jakie uzyskałem (najczęściej) w Orange i Erze to:
DL 150KBps
UL 60KBps
Co rzutuje na niekorzystny ping ok. 120ms.
seboo pisze:Standard 3 G jest jednak limitowany w tym wypadku sprzetem albowiem istnieja terminale np jak Nokia N 90 i wyzsze ktore uplink jak i download maja na poziomie 384 kilobity - i taki output jest przewidziany w zwyklym standardzie 3 G.
Wiekszosc telefonow nokii 3 G ma uplink 128 kbit na sek co w iplusie przeklada sie na transfery...
Dopiero chip set MSM 7200 firmy Qualcomm ma to zmienić:
http://www.cdmatech.com/products/msm720 ... lution.jsp
HSUPA podobno już testują a w Europie ma być w 2007.
ODPOWIEDZ