Ograniczenie 1Gb

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Ograniczenie 1Gb

Post autor: Tomekłódź »

Suzan już kiedyś się z Tobą kłóciłem na temat limitów. Ale mam teraz pytanie przejrzałem twoje posty i w 80% pijesz do transferu że ludzie są nienormalni że wykorzystują transfer,że to normalnie niemożliwe przy korzystaniu ze stron.

Kurde o co Ci chodzi. Ty masz jakąś manię czy co? Jak nie wierzysz że można wykorzystać limit bez ściągania niczego to korzystaj z netu dziennie po 5 godzin to spokojnie przekroczysz 1 GB.
Motorola V980 iPlus ~ 45kB/s :)
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Ograniczenie 1Gb

Post autor: pimosz »

A ja po limicie w plusie mam 5kB/s (tylko mam GPRS)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Ograniczenie 1Gb

Post autor: bob »

Jaco pisze:
lukario pisze:Czyli samym chodzeniem po stronkach z łatwością można 1 Gb przekroczyć?
Pewnie że można...
Prawidłowa odpowiedź.
Wystarczy włączyć radio lub TV 24h ,trochę połazić po stronach,ściągnąć parę update`ów przeglądnąć pocztę ,kilka demek i jest już 20GB.Piszę zupełnie serio. :|
Awatar użytkownika
kre_cik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-11-07, 16:17

Re: Ograniczenie 1Gb

Post autor: kre_cik »

A jak jest w innych sieciach(np. Orange)?
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Ograniczenie 1Gb

Post autor: etranger »

kre_cik gdybys czytal najpierw a dopiero pozniej pisal to bys wiedzial ze w kazdej sieci sa ciecia predkosci po przekroczeniu limitu a same limity uwarunkowane sa juz odpowiednimi umowami z danym operatorem.
Regards - etranger®
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: Ograniczenie 1Gb

Post autor: pluskwa_skarzysko »

kre_cik pisze:A jak jest w innych sieciach(np. Orange)?
a co za roznica?? czy sciagasz cos w orange czy w plusie?? KB to KB i nic nie zmieni tu siec:D
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ograniczenie 1Gb

Post autor: bbart »

Niby nic nie zmieni sieć ale za 60 zł w iPlusie masz 1GB a w Orange i Blueconnect 0,5GB. Chyba o to chodziło kre_cikowi
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
pigmej
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-10-20, 16:31

Re: Ograniczenie 1Gb

Post autor: pigmej »

Ale zapominacie o jednej rzeczy. W plusie sa pakiety 100kB w Orange 10 kB w erze 1 kB, co przy duzych ilosciach malej wielkosci danych zaczyna robic roznice...

Dla przykladu proponuje puscic ping na dowolny host ale z opuznieniem 1 minuta (podobno tyle wynosi czas jednej sesji po ktorej naliczane sa dane) na dowolny host tak ze 100x.

W erze zejdzie teoeretycznie 100x1 = 100 kB
W orange teoretycznie 100x10 = 1 000kB > 1 MB
W plusie teoretycznie 100x100 = 10 000 kB > 10 MB

Co do plusa to mam to potwierdzone pisemnie przez centrale (z dnia 15.10.2006). CO do ery to rowniez mam potwierdzenie ze dane zliczane sa z dokladnoscia co do 1 kB. Co do orange to sie dowiedzialem ze tak jest w salonie, ale mogli nie wiedziec do konca. Dlatego wybralem wlasnie blueconnect;)
Pozdrawiam
J?drzej Nowak
ATieQ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-11-10, 13:07
Lokalizacja: Ustro? Zavodzie

Re: Ograniczenie 1Gb

Post autor: ATieQ »

W Blueconnect limit jest 2GB (w najdroższej opcji) a po wykorzystaniu operator obniża do 16kb ale czy na pewno tego nie wiem bo nie miałem jeszcze okazji do przekroczenia limitu :)
...::: SonyEricsson K750i:::...
pigmej
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-10-20, 16:31

Re: Ograniczenie 1Gb

Post autor: pigmej »

3 GB a nie 2 GB:) od niedawna sa wlasnie 3 GB...:)
Pozdrawiam
J?drzej Nowak
krabol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-11, 19:00
Lokalizacja: Repki

Re: Ograniczenie 1Gb

Post autor: krabol »

A może ktoś wie w jaki sposób Plus ogranicza nam szybkość łącza?? Może da się to jakoś "zhakować"???? Kto ma jakis pomysł???
iPlus + NOKIA 6020 + kabel podrobka = 22 KB/s max
balbin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-10-17, 08:03
Lokalizacja: Wyczółki

Re: Ograniczenie 1Gb

Post autor: balbin »

A może ktoś wie w jaki sposób Plus ogranicza nam szybkość łącza?? Może da się to jakoś "zhakować"???? Kto ma jakis pomysł???
Ja od 1 listopada przez dwa tygodnie ściągnołem 440 MB (mierzone przez NetMeter). Pozniej musialem sformatowac dysk (szkody po wirusie) zainstalowalem wszystko od nowa i 27 listopada po pobraniu juz 1 GB (NIE WLICZAJĄC TYCH 440MB) obcieli mi transfer. W sumie to 1,5 GB już pobralem, a w pażdzierniku obcieli mi juz po 1 GB (tyle że wtedy nie formatowalem dysku). Wydaje mi się że to jest w pewny stopniu jakis sposób na limit lecz nie na 100% (Może zbieg okoliczności że dopiero po 1,5 GB mi obcieli).

***WAŻNE: Po reinstalacji miałem inną nazwe kompa
luki
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-10-18, 14:13
Lokalizacja: Tychy / Kraków

Re: Ograniczenie 1Gb

Post autor: luki »

pigmej pisze:3 GB a nie 2 GB:) od niedawna sa wlasnie 3 GB...:)
ale niestety tylko dla nowych :( pospieszylem sie o 10 dni z blueconnectem.. ehh
Option GT Max 3.19Hd - Blueconnect
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Ograniczenie 1Gb

Post autor: bob »

luki pisze:ale niestety tylko dla nowych :( pospieszylem sie o 10 dni z blueconnectem.. ehh
I co faktycznie Ci tną ?
luki
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-10-18, 14:13
Lokalizacja: Tychy / Kraków

Re: Ograniczenie 1Gb

Post autor: luki »

bob pisze: I co faktycznie Ci tną ?
nie wiem, bo mam blueconnecta dopiero jeden pelny miesiac i nie udalo mi sie dobic wtedy nawet do tych 2GB. Jednak dwie rozne osoby z BOKu twierdzily, ze obowiazuja mnie stare zasady.. chyba bede musial po prostu przetestowac i zobaczyc jak jest z tym przycinaniem :)
Option GT Max 3.19Hd - Blueconnect
ODPOWIEDZ