Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: jackmarc32 »

Od poniedziałku stałem się właścicielem netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA. Zakupiłem go w ofercie iPlus z umową na 24 miesiące. Postaram się zamieścić szybki test zestawu. Jednak powiem szczerze jestem zachwycony.......... :)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: szalony »

Dziekujemy za test :ok: Ja z swojej strony mam pytanie czy bez problemu mozemy na modemie wymusic prace "tylko umts" ?
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: jackmarc32 »

Można wybrać częstotliwość pracy w standardowym oprogramowaniu modemu i wymusić UMTS :) Nie próbowałem jeszcze modemu z oprogramowaniem alternatywnym a tam jest więcej możliwości konfiguracji.
szmyrek
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2007-10-24, 16:20
Lokalizacja: lasy pod Poznaniem

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: szmyrek »

Czy istnieje możliwość podłączenia anteny zewnętrznej. Pozdrawiam
wiem że w tym temacie jeszcze jestem cienki. Powoli zdobywam doświadczenie
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: Engelbert »

Standardowo nie ma wyjścia na antenę zewnętrzną. Oczywiście jak się ktoś uprze, to można rozkręcić obudowę i podczepić do karty swoją antenę :)
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: wlodus »

Od 2 dni testujemy bardzooo mocno tego netbooka i ogólnie sprawia bardzo pozytywne wrażenie.
Najbardziej nas zaskoczyło to, że w salonie u nas jest tylko EDGe (konstrukcja budynku tłumi zasięg) to o dziwo ten netbook złapał UMTS. I chodziło dużo lepiej niż na normalnych modemach.
Ogólnie mały i bardzo przenośny.
Ale bardzo duża wadą jest touchpad
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Test cz. 1

Post autor: jackmarc32 »

Zgodnie z obietnicą zamieszczam pierwszą część testu netbooka .

W komplecie z iPlusa otrzymujemy netbook Samsung NC 10 z systemem Windows XP, pamięcią 1 GB, twardym dyskiem 160 GB, kamerką internetową, Bluetooth, WiFi, czytnikiem kart SD, 3x USB, wyjściem VGA, wyjściem i wejściem audio i wbudowanym modemem HSDPA/HSUPA, kartę SIM, etui i komplet instrukcji i oprogramowania.
Netbook prezentuje się bardzo ładnie. W punkcie gdzie go kupiłem poinformowano mnie, iż z dostępnością kolorów jest tak jak przy kolorach historycznego samochodu Ford T "Możemy zapewnić Ci samochód w dowolnym kolorze, pod warunkiem, że jest to kolor czarny". ;)
W zwykłej sprzedaży są dostępne jeszcze kolory biały i niebieski.
Netbook jest dostępny przy podpisaniu umowy na 24 miesiące. Ja wybrałem opcję z abonamentem w wysokości 110 zł. W takiej opcji otrzymujemy netbooka za 49 zł oraz 3 miesiące abonamentu za symboliczną złotówkę miesięcznie. Suma opłat, które będziemy musieli uiścić w tej opcji przez dwa lata (opłata za komputer, opłata aktywacyjna, abonament) to około 2400 zł.
W zwykłej sprzedaży taki sam netbook kosztuje około 1700 zł bez modemu. Najtańszy modem o porównywalnych parametrach kosztuje około 300-400 zł. Dodatkowo otrzymujemy za symboliczną złotówkę dwuletnią licencję na pakiet Kaspersky Internet Security (wystarczy wysłać sms z numeru iPlus i otrzymujemy klucz aktywacyjny). Wartość takiej licencji to około 300 zł. Czyli właściwie suma opłat dla Plusa jest taka sama jakbyśmy kupili komputer, modem i pakiet antywirusowy. No i na dodatek otrzymujemy dostęp do internetu............ Limit ściągania danych wynosi w wybranej przeze mnie opcji 8 GB miesięcznie....... Czy to się opłaca niech każdy oceni sobie sam :)

A teraz o samym komputerze.

Po prostu jestem nim zachwycony..... Ze względu na wielkość możemy praktycznie w każdym miejscu na nim pracować. Klawiatura jest wystarczająca do wygodnej pracy. Natomiast jeżeli ktoś jest bardziej wymagający może podpiąć normalną klawiaturę przez USB. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył touchpad. Sprawuje się nieźle. Nie jest to praca z myszką ale pracuje się całkiem całkiem.
Największy hit tego netbooka to bateria. Bez specjalnego oszczędzania energii bateria wytrzymuje 7 godzin !!!!!!!!!!!! Sprawdziłem to osobiście. Ten czas jest jak najbardziej realny. Z włączonym oszczędzaniem można ten czas wydłużyć. Podobno nawet do 10 godzin, jednak na razie tego nie sprawdziłem. Na razie staram się aby dobrze sformatować baterię i zobaczymy.
Miałem dosyć poważne obawy odnośnie czułości modemu i braku możliwości podłączenia anteny zewnętrznej. Poprzednio posiadałem modem HSDPA wsuwany do portu Express Card z anteną zewnętrzną 9 dbi. W miejscach, w których zazwyczaj pracuję działa stabilny EDGE, natomiast nadajnik z UMTS i HSDPA jest w pewnym oddaleniu. Na starym modemie nie mogłem się połączyć z UMTS o HSDPA nie wspomnę. Natomiast teraz modem w netbooku łączy się z HSDPA lub UMTS !!! Co prawda zasięg jest tylko dwie kreski ale zawsze........ Może to zasługa mocniejszych nadajników UMTS i HSDPA ??? Nie wiem....

Powiem szczerze, że moja mobilność i możliwość pracy w różnych warunkach wzrosły zdecydowanie. Właściwie w dowolnym miejscu gdzie jest zasięg Plusa bez dostępu do sieci elektrycznej możemy się usadowić i spokojnie pracować lub się bawić z dostępem do sieci. Ze względu na wytrzymałą baterię możemy to robić przez 7 - 10 godzin...............
Powiem szczerze dla mnie to rewolucja w zakresie mojej mobilności :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: zDaleKi »

jackmarc32 pisze:Zgodnie z obietnicą zamieszczam pierwszą część testu netbooka .
Może zamieść ten tekst tu: > Testy, recenzje, opisy <
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Test cz. 1

Post autor: mar_kow »

jackmarc32 pisze:[...] Ja wybrałem opcję z abonamentem w wysokości 110 zł. [...]
Czy to się opłaca niech każdy oceni sobie sam :)[...]
Jest to najlepsza opcja ceny laptopa w stosunku do limitu transferu. Koszt samego dostępu wychodzi ok. 30 zł/mies za 8GB.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: krystianb »

mar_kow pisze:Jest to najlepsza opcja ceny laptopa w stosunku do limitu transferu.
Nie tylko, to jest najtańsza opcja zakupu tego noteboka, po zliczenu wszystkich rachunków za abonament i kosztów zakupu notebooka płaci sie najmniej!!! A do tego jeśli kupi sie na osobę prywatną odliczyc opłaty za internet od podatku, nie wiem czy jeszcze ta ulga obowiązuje.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Ulga w podatku dochodowym

Post autor: jackmarc32 »

Ulga na internet obowiązuje jak najbardziej :) W rozliczeniu rocznym PIT można odliczyć od dochodu kwotę maksymalnie 760 zł udokumentowanych fakturami wydatków na internet. 19% tej kwoty to jakieś 144 zł więc tyle rocznie zostaje nam minimum w kieszeni. :) Czyli przez dwa lata jakieś 288 zł można odliczyć od ceny laptopa. Kupiłem komputer na firmę więc mnie to akurat nie interesowało, ale słusznie zostało wspomnie o uldze :) De facto netbook jest tańszy o kwotę 288 zł w przypadku osób fizycznych, czyli jego cena wyniesie w sumie 2100 zł, co daje nam około 88 zł abonamentu miesięcznego za 8 GB transfer.
EmTeeDee

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: EmTeeDee »

Patrzę że teraz to każda sieć reklamuje się z netbookiem ;)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: szalony »

Uwaga w Poniedzialek drastyczna podwyzka cen tego Samsunga w Iplusie :( ja na szczescie sie zalapalem :ok: Powiem tak -Rewelacja a w szczegole czulosc toru radiowego na 100% jest najlepsza wsrod obecnie dostepnego sprzetu :ok: Mialem wiele modemow ale ten w samsungu jest rewelacyjny :szok:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: wojteks »

Uwaga w Poniedzialek drastyczna podwyzka cen tego Samsunga w Iplusie
Czy ktokolwiek może to potwierdzić?
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: Patryk »

szalony pisze:Mialem wiele modemow ale ten w samsungu jest rewelacyjny
Jak każdy wbudowany modem - rewelacyjna jest antena w obudowie matrycy,doskonale widać to nawet w przypadku wifi :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: bob »

szalony pisze:ja na szczescie sie zalapalem
Spokojnie poczekać i na allegro się tego trochę pojawi i może jeszcze w niższej cenie (oczywiście z tej dystrybucji od Plusa):
Na razie jest tyle:
http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&s ... msung+NC10
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: marens »

Napaliłem się ostatnio na eepc 901, ale widzę że NC10 to lepsza alternatywa.
Miał ktoś porównanie z eepc901?

Ma wszystko co potrzebuje:
Bateria: 6 ogniw; czas pracy - do 7 godzin
Wbudowany modem HSPA
Waga: 1,33 kg
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: Patryk »

marens pisze:Napaliłem się ostatnio na eepc 901
IMO 901 to tragedia.
A też szukam małego netbooka jako następcę wysłużonego i w dzisiejszych czasach zamulonego TP z prockiem 850 MHz.
I chyba stanie na zestawie EEE1000H (1289 PLN)+2 GB ramu (70 PLN) +jakiś modem na USB.
Fajny jest też Wind,ale czy warto 200 zł dołożyć (bebechy to to samo) ?
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: greenfrog »

wojteks pisze:Czy ktokolwiek może to potwierdzić?
Ja wiem, że dyrektor brytyjskiego oddziału Szajsunga w BBC powiedział, że popyt na NC 10 na świecie przerósł ich najśmielsze oczekiwania i zaspokajają go tylko w 20%, ale na kolejne święta w kwietniu już dadzą radę :D A u nas jak za komuny- towaru niet, cena ostro w górę.
marens pisze:Miał ktoś porównanie z eepc901?
Rozumiem, że porównawcze testy zagraniczne, zwłaszcza amerykańskie czytałeś :?:
bob pisze:Spokojnie poczekać i na allegro się tego trochę pojawi i może jeszcze w niższej cenie
Na spekulantów z Alledrogo, bym nie liczył, bo np. sprzedają sprzęt niszowy zza granicy, który bez problemu można tam kupić, wielokrotnie drożej. BTW. Kolega szalony z gęby cholewy nie robi ;)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: marens »

Patryk_ pisze:IMO 901 to tragedia.
Jak patrzysz się pod pryzmatem baterii, wagi i ceny to nie.
Co do wydajności mój Acer Extensa 5200 bije go na głowe (nie jest to demon wydajności).
greenfrog pisze:marens napisał/a:
Miał ktoś porównanie z eepc901?

Rozumiem, że porównawcze testy zagraniczne, zwłaszcza amerykańskie czytałeś
Nie, bardziej mi chodzi o opinie kogoś kto miał w ręce jedno i drugie.
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: greenfrog »

marens pisze:Nie, bardziej mi chodzi o opinie kogoś kto miał w ręce jedno i drugie.
Nie ufasz głupim Jankesom ? :hyhy:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: Patryk »

marens pisze:Jak patrzysz się pod pryzmatem baterii, wagi i ceny to nie.
Patrzę przez pryzmat ekranu,pamięci masowej i wydajności.
A cena ? 1000H z 3x wydajniejszym procesorem,normalnym dyskiem twardym, większą matrycą i licencją na Windows,którą w razie czego można "oddać" i odzyskac kasę :) ) kosztuje 300 zł więcej.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: bob »

greenfrog pisze:Na spekulantów z Alledrogo, bym nie liczył, bo np. sprzedają sprzęt niszowy zza granicy, który bez problemu można tam kupić, wielokrotnie drożej.
Tak i co z tego? :)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: marens »

Eee PC 1000H Czarny
Bateria (6 komorowa) - czas pracy do 5 h

ASUS Eee PC 901 Czarny
2200 mAh (6 komorowa) - czas pracy do 7 h

Samsung Model NC 10
Li-Ion, 6-ogniwowa 6600 mAh, CZAS PRACY DO 8 GODZ.

[ Dodano: 2008-12-06, 22:43 ]
Patryk_ pisze:Patrzę przez pryzmat ekranu,pamięci masowej i wydajności
Wszystkie mają Intel Atom N270 (1.60 GHz) więc wydajność będzie podobna.
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Test netbooka cz. 2

Post autor: jackmarc32 »

Tutaj część druga mojego testu netbooka.

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=137450#137450
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: Tomisek »

Nie wiem czy można podawać linki innych stron - jeżeli nie to prosze usunąć ale znalazłem kiedys niezłą stronę z forum poświeconą laptopom . Dość dużo fajnych testów minilaptopów i nie tylko. Chyba dość znana.


Forum

Strona
Hector
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-12-01, 20:32
Lokalizacja: Boguszów

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: Hector »

Witam

Jestem od dzis posiadaczem samsunga NC10 i mam pytanie czy trzeba formowac baterie i jesli tak to jak to zrobic w instrukcji przeczytalem ze trzeba na maxa naladowac batarie ale nic wiecej na ten temat nie znalazlem.

Bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: wojteks »

Hector pisze:formowac baterie
Nie zaszkodzi. Formowanie baterii polega na kilkukrotnym rozładowaniu (do wyłączenia się urządzenia) i naładowaniu do pełna (dodatkowe 2-3 godziny po zgaśnięciu wskaźnika ładowania).
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: bob »

Hector
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-12-01, 20:32
Lokalizacja: Boguszów

Re: Netbook Samsung NC10 z modemem HSDPA w iPlus

Post autor: Hector »

Dzieki :)
ODPOWIEDZ