Największe szybkości w iPLUSIE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: MaciekAdv »

U mnie w iPlusie na EDGE bywały nawet 22KB/s, ping ObrazekwachaObrazek (-> waha) się w granicach 500-700.
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
VenomDM
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-04-03, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: VenomDM »

Mam N6230i w EDGE i dziwne transfery a mianowicie:

DU meter pokazuje mi przy sciaganiu bardzo Obrazeknie rowneObrazek (-> nierówne) wyniki.

Miejac na uwadze, ze aktualizuje co 1 sek wyglada to mniejwiecej tak (w kB/s) : 6 ; 8 ; 12 ; 5 ; 11 ; 7 ; 17 ; 12 ; 2 ; 14 ; 10 ; 11 ; 9 ; 19 ; 4 ; 15 ; 11 ; 3 ; 18 ; 7

z roznymi dziesietnymi.. Nie widze tu zadnej regularnosci, nie rozumiem dlaczego tak sie ObrazekwachajaObrazek (-> wahają) te tranfery. Widze, ze momentami skacze do 20kB/s, ale srednia to 8-10-13kB/s.

Inna sprawa, ze podobnie jak inni przy wlaczonym p2p tez mnie rozlacza, czasem dziala caly dzien a czasem po 30 min - disconnect

Ktoś ma jakiś pomysł?

:|

ps. Gdy odpalilem sciaganie u kumpla w Wawie miałem stabilne 16-18kB/s
(Saska Kępa)

ps2. w poblizu (do 3-4 km) mam przynajmniej 3 btsy, jeden 100m za oknem, drugi z 500m po odwrotnej stronie, i trzeci jakies 3km stad, z tymże Obrazek<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font>Obrazek ( -> nie wiem ) czy którykolwiek z nich to bts PlusGsm :wink:
(nie ma ich w bazach internetowych) :|

--
Obrazek
Zdania zaczynamy Wielką literą.!!
@VenomDM - popraw błędy!
Nokia 6230i + ANTENKA WEWN. + Bluetake 007si + PC = GPRS/EDGE = 10kB/s ~~ 20-25kB/s w IPLUS (Otwock, w.Mazowieckie)
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: PawełB »

Internet komórkowy różni się tym od sieci szkieletowej, że duży wpływ na jakość transmisji ma propagacja fali w środowisku oraz obciążenie sieci w danym miejscu. Niestety jesteśmy drugą kategorią w sieci. Również siła sygnału nadajnika nie może przekraczać dopuszczalnych norm. Dlatego tak się dzieje.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
VenomDM
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-04-03, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: VenomDM »

Mhm no tak.

:shock: A co to jest propagacja fali :shock:

Pozdr :|
Nokia 6230i + ANTENKA WEWN. + Bluetake 007si + PC = GPRS/EDGE = 10kB/s ~~ 20-25kB/s w IPLUS (Otwock, w.Mazowieckie)
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: PawełB »

W ośrodku jednorodnym (np. powietrze) fale elektromagnetyczne rozprzestrzeniają się prostolinijnie. Przy przejściu z jednego ośrodka do drugiego (np. budynek itp.), fale radiowe odbijają się i załamują. Gdy pojawia się przeszkoda, fale starają się ją pokonać. Proces omijania przeszkód to dyfrakcja. Jak ktoś mieszka w bardzo zabudowanym terenie to nawet bliskość nadajnika nie gwarantuje dobrej jakości transferów.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: dormario »

tracer.on pisze:
Zainstaluj programik Accelerate 2k mi z 12-15 kB wzrosło na 18-20 w porywach 22kB mierzone NetMeterem.
Poszukaj na forum było o tym programie troche.
Tak ale nie zawsze ten programik się sprawdza jeśli chodzi o GPRS ponieważ wprowadza on do rejestru wartości domyślne dla danego łącza, a w GPRSie nie można ich dokładnie określić.( różny transfer w zależności od obciążenia sieci).
Ja też go używałem i czasami rzeczywiście było lepiej ale kiedy obciążenie sieci było większe to wręcz było gorzej.
Ale możesz spróbować być może u ciebie się sprawdzi :wink:
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: tracer.on »

Accelerate przy ściąganiu plików podnosi transfer, przy otwieraniu stron jest nieznaczne przyśpieszenie.
--
voodoo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-05-10, 23:10
Lokalizacja: Wrocław

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: voodoo »

MaciekAdv pisze:"voodoo"
Ja tez tak miałem, az pewnego razu dostałem od Plusa dynamiczne ip
A nie przypadkiem stałe IP? Bo jesli dobrze rozumiem znaczenie dynamicznego ip, to oznacza, iz za kazdym polaczeniem z internetem dostaje dynamicznie przydzielane ip (czyli za kazdym razem inne). Jesli tak to w chwili obecnej mam dynamiczne ip.
Chyba ze sie myle, myle pojecia, a jesli tak to prosze o wyjasnienie sprawy.
Dzieki!

Zdania zaczynamy dużą literą Szadzik
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: raptou »

Ja w Chello mam publiczne, dynamiczne IP (w sumie 5 sztuk). Nie jest zmieniane w trakcie sesji tylko przydzielane na czas połączenia i do momentu wyłączenia komputera nie ulega zmianie.
Po ponownym włączeniu mogę mieć ten sam adres lub inny. Dostaję pierwsze 5 wolnych "z brzegu" do wykorzystania.
Adres jest przydzielany jeden raz po włączeniu komputera (DHCP).
Inaczej nie było by możliwe korzystanie z połączeń bezpośrednim, gdzie komputer-klient jest wywoływany właśnie przez IP, gdyż by co chwila rozłączało.
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: dormario »

raptou pisze:Ja w Chello mam publiczne, dynamiczne IP (w sumie 5 sztuk). Nie jest zmieniane w trakcie sesji tylko przydzielane na czas połączenia i do momentu wyłączenia komputera nie ulega zmianie.
Po ponownym włączeniu mogę mieć ten sam adres lub inny. Dostaję pierwsze 5 wolnych "z brzegu" do wykorzystania.
Adres jest przydzielany jeden raz po włączeniu komputera (DHCP).
Inaczej nie było by możliwe korzystanie z połączeń bezpośrednim, gdzie komputer-klient jest wywoływany właśnie przez IP, gdyż by co chwila rozłączało.
Ja w iPlusie mam dokładnie tak samo.
Publiczne mam jedno, a dynamicznych jest kilka chyba 5.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: raptou »

U mnie jest nie co inna sytuacja. Ja mam od razu przydzielane 5 nastepujących po sobie adresów IP z wolnej puli, ponieważ mogę legalnie podłączyć max 5 komputerów poprzez switcha lub koncentrator do kablówki. Różnią się tylko końcówką. Wszystkie są publiczne. Mimo, że adres nie jest stały tylko dynamiczny rzadko się zmienia. Podobnie jest w większości sieci, z tą różnicą, że jest 1 a nie 5 adresów. Czasem zdaża się, że jest zmieniany w trakcie sesji (na szczęście bardzo rzadko, bo jest to uciążliwe) i wówczas zdalnie resetują mi modem (konieczne ponowne podłączenie do sieci. Robi się to automatycznie). Szlag mi wtedy trafia wszelkie połączenia bezpośrednie.
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: MaciekAdv »

Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez MaciekAdv, łącznie zmieniany 1 raz.
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
coolpa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-05-05, 22:57

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: coolpa »

Loras pisze:Czasami połączenie jest aktywne ale nic nie mogę pobierać tylko wysyłać!!
Mam ten sam problem. Połaczenie jest aktywne a w pewnym momencie nie mozna nic pobierac. Uzywam iPlusa w sieci UMTS i modemu globetrotter 3g quad. Nie ma znaczenia jakie jest oprogramowanie i sterowniki. Czy może wie ktoś dlaczego tak sie dzieje?
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: kemott1 »

Mam też tak czasem na gc75e, wystarczy wtedy przestawić MTU np. na 250.

Net działa słabiej, ale " działa " :?
Misser92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-04-16, 15:05
Lokalizacja: Gliwice

iplus commander edge

Post autor: Misser92 »

Witam. Mam problem. Posiadam Iplusa Commandera edge i chodzi mi on Bardzo wolno. przy Downlinku ok.5 kb/s . Jezeli ktos cos wie jak zwiekszyc predkosc modemu do np.40kb/s prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam
Misser92
luk99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-09-08, 14:57

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: luk99 »

Modem Globetrorer GT MAX - Iplus UMTS Gdynia, zasieg 2 kreski
ping do onet 140ms max 300 ms
sciaganie wzrasta przez pare sekund z 20 kb do 40 kb prawie zawsze :)
widze ze nie jest tak zle :)
kisiel291
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2006-10-24, 15:46
Lokalizacja: Rydzykowo

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: kisiel291 »

widze że rozróżniasz b/s B/s. Jak masz UMTS i 40kb/s to ci współczuje.
E160 Play
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: bob »

Oczywista zwykła pomyłka na pewno chodzi o 40 kBps.
Poczekaj na hsdpa to wtedy będą niezłe rekordy.
ODPOWIEDZ