kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Flaytec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-08-09, 18:29
Lokalizacja: Krakow/zimna woda

kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: Flaytec »

Witam>jestem tu nowy i zielony jesli chodzi o to wszystko.Przenosze sie na odludzie i jedyna szansa jest internet bezprzewodowy. Mam laptopa procesor 650mhz, 128 ram- jaki modem mam kupic bym mogl polaczyc sie z internetem.Jedyna komorka ktora tu odbiera to siec PLUSA, mam zasieg 2-3 kreski w domu,jednak czasem niknie sygnal - wiec mozliwee ze bede musial dokupic jaks antenke do tej karty. czy ktos mi poradzi jaka wybrac,<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> nawet ilo bitowe mam gniazdo PCIMCIA (<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> jak to sprawdzic) czy jesli komorka plusa odbiera to znaczy ze i ta karta tez odbierze sygnal?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: Jaco »

Proponuje wez tego laptopa i skoro zakladasz korzystać z iPlus to pojdz do salonu firmowego czy tez punktu Plusa i niech ci dobiora sprzet do twojego sprzetu.Laptop nie jest ciezki wiec nie powinienes miec problemu.Moim zdaniem to najlepsze wyjscie.Przynajmniej nie bedziesz pisal postow ze kupiles podlaczyles i NIC.
Flaytec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-08-09, 18:29
Lokalizacja: Krakow/zimna woda

Re: kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: Flaytec »

No tak ale musialbym sie zdecydowac na abonamet, a mysle raczej o karcie simdata....wiec modem musze kupic sam i tu problem wlasnie jaki, bo czytajac forum juz wiem ze z procesorem intel GC 75e moze miec klopoty.. a musze tez pamietac o tym wejsciu na dodatkowa antenke i <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> ilo bitowe mam pcimcia...
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: Jaco »

To poszukaj telefonu z modemem.Telefon podlaczysz przez kabel/bluetooth/irde.Nie bedziesz wtedy myslal jakie masz wejscie na karte.Sprawdz na stronie producenta.
Flaytec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-08-09, 18:29
Lokalizacja: Krakow/zimna woda

Re: kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: Flaytec »

Tak czy inaczej musze cos kupic ,i pewnie cos dokupic w trakcie -wybralem juz opcje modem tylko chcialbym by mi ktos poradzil jaki - wazne sa dla mnie wymagania sprzetowe by mi podszedl.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: Jaco »

Flaytec pisze:Mam laptopa procesor 650mhz, 128 ram- jaki modem mam kupic
Z tej informacji nikt ci nic nie poradzi.
Możesz napisać wiecej.Jakiej firmy laptop z jakim procesorem AMD INTEL.
Nie wszystkie modemy pracuja ze wszystkimi procesorami prawidłowo.Poszukaj tematów na forum.Było tego sporo.
Flaytec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-08-09, 18:29
Lokalizacja: Krakow/zimna woda

Re: kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: Flaytec »

Intel Pentum III 650mhz. Czytam posty i doszedlem juz do polowy Lipca ale jest tego duzo.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: bob »

@Jaco dobrze Ci radzi ,sprawdź to w salonie,nie na forum.Z tego co widziałem na tym forum nie zależy to od procesora tylko od modelu lapa,producenta itp.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: zDaleKi »

Flaytec pisze:Intel Pentum III 650mhz. Czytam posty i doszedłem juz do polowy Lipca ale jest tego duzo.
A czytałeś te podwieszone wątki? -> http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=19004#19004
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: Szadzik »

Jeśli masz słaby komputer, to żeby go jeszcze bardziej nie obciążać, lepiej kup modem zewnętrzny a nie PCMCIA.

Możesz za 250zł kupić w mpunkcie Nokię 6810 z EDGE i mieć spokój. Ewentualnie na Allegro znajdziesz 6820 i 3220 w dobrych cencach.
Jesli jesteś pewień, że tam nie ma EDGE to wystarczy Siemens S55, Panasonic GD96 itp. stare repy, które można za grosze kupić.
Back to the Future ;)
Flaytec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-08-09, 18:29
Lokalizacja: Krakow/zimna woda

Re: kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: Flaytec »

Witam ponownie. To byl zly pomysl z wizyta w salonie i opisze wam ja dokladnie.

Pojechalem do salonu firmowego PLUS GSM na Krolewskiej 57. Od razu pytam o kogos perfekcyjnie orietujacego sie w modemach i iplus.Odeslano mnie do kogos chociaz sam stwierdzil ze nie orietuje sie perfekcyjnie....

Zapytalem najpierw o karte jaka daja podpisujac umowe na 12 miesiecy za 60zl/miesiac. Sprzedawca otworzyl strone internetowa i poszukal tej karty. Na moje pytanie czy karta ta ma wejscie na antenke szukal dlugo po stronie - wtedy zapytalem czy poprostu nie moze wyjac tej karty i sprawdzic. Po kilku minutach przyszedl z karta i sprawdzil ze jest tam jakies wejsce . Wiedzialem juz o tym chodzac po stronach allegro ale fakt ze sprzedawca sie tak slabo orietuje utwierdzil mnie w przekonaniu ze niewiele tu zalatwie.

Informacje podawane przez sprzedawce byly te same co na stronie PLUSA wiec tak naprawde sam moglbym usiasc za tym biurkiem. Co do laptopa to oni tylko sprzedaja ,nie skafiguruja mi nic a nawet nie sprawdza.W tym ukladzie jedyne czego sie dowiedzialem a moze sie komus przydac -ponizej-

Podobno obecnie przy podpisaniu umowy na 12 miesiecy (60zl miesiecznie)aktywacja kosztuje 18,30 a nie jak wyczytalem gdzies w internecie ze 50zl.Sam modem kosztuje wtedy 1,22zl.

Wracam wiec z pytaniami do was. Moze ktos mi odpowie:
- jak sprawdzic ilo bitowe mam gniazda pcimcia w laptopie?
- jaka karte wybrac by dzialala na win 98, z procesorem AMD intel pentium III 650mhz i 128 ramu ,a miala wejscie na dodatkowa antene.

Pozdrawiam serdecznie .Pawel.
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: matinati »

Jeśli chcesz się koniecznie dowiedzieć ilu masz bitowe gniazdo pcmcia. To podaj producenta i dokładny model twojego laptopa. Może to troche wyjaśni sytuację. A jeśli chodzi o kartę to jak nie będzie wiadomo ilu bitowe jest wejście PCMCIA to ciężko dobrać kartę np. SE GC79 jest 32 bitowy a GC85 16bitowy itd. Swoją drogą to sprzedawca (operator) powinien zadbać oto aby wszystko działało u klienta a nie tylko umowy podpisywać i kaske zgarniać a jakby było by mało to jeszcze pokazywać że nie umie nic doradzić klientowi i potrafi ograniczać się do kilku zdań ze strony internetowej. Eh
SE GC89 + ATK 13,5 dBi = max~30 KB/s
iPlus
Flaytec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-08-09, 18:29
Lokalizacja: Krakow/zimna woda

Re: kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: Flaytec »

No dokladnie- dla mnie to kompromitacja nie wiedziec z glowy ktora karta ma wejscie na antene jak dysponuja chyba 7 modelami . Chyba ze placa swoim pracownikom tak malo ze ci maja wszystko w d...


Moj laptop to IBM think Pad i series system 2000prof, procesor AMD intel pentium III 650mhz, 128 ram,. W poprzednim laptopie klikalem na wlasciwosci i od razu mialem wszytkie dane a wtym <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie moge tego <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> ilo bitowe sa wejscia.

Znalazlem karty ktore niby maja 95 i 98 w wymaganiach ale ponoc nie da sie ich na tym uruchomic..z drugiej strony w wymaganiach tych kart (np Vodafone Mobile Conect card GPRS) jest tylko 32 ramu potrzebnych.

<font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> najbardziej jestem za Air card 750 sierra, podobno po odlaczeniu antenki da sie tam podlaczyc przez konektor zewnetrzna.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: Jaco »

No no to Plus się popisał.Ciekawe jak z innymi operatorami.Jak czytam posty o problemach z modemami i kompami to dostaję dreszczy bo sam kupywałem w ciemno.
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: canidy »

Flaytec pisze:Moj laptop to IBM think Pad i series system 2000prof, procesor AMD intel pentium III 650mhz, 128 ram,
Podaj pls dokładny typ, każdy IBM ma to wypisane na dolnej części obudowy pod numerem fabrycznym.
Flaytec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-08-09, 18:29
Lokalizacja: Krakow/zimna woda

Re: kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: Flaytec »

Dzieki pomocy znajomego wiem ze mam IBM thinkPad i series 1171 I1U

Prawdopodobnie 32 bit.

Dowiedzialem sie juz ze karty sa:
typ I o grubosci 3,3mm
typ II o grubosci 5,0mm
typ III ok 10mm

moga byc 16 i 32 bitowe.

Wszystko w ciemno...Zaryzykuje i wezme OPTION Globetrotter ,chyba jest 32 bitowa i sim date .Jak otrzymam to zostana problemy z uruchomieniem tego wszystkiego.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: matinati »

Troche to ryzyko. Ale czasami lepiej jest zaryzykować. To samo miałem przy modemie SE GC79 nie posiada wyjścia na antenę zewnętrzą a ta wewnętrzna jest do d... więc zaryzykowałem wykonałem lutowanie i opłaciło się :D
SE GC89 + ATK 13,5 dBi = max~30 KB/s
iPlus
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: canidy »

@Flaytec oto co znalazłem w temacie Twojego laptopa.
Podaję tylko część ogólną i ważną dla tego przypadku.

Product: ThinkPad i Series 1300 1171-I1U

Original description: Intel Pentium III 650MHz (256KB), 256MB RAM, 20.0GB HDD, 13.3 XGA(1024x768) TFT LCD, 24x-10x CD-ROM, Modem, Ethernet, NiMH Battery, WinMe, Office 2000 Sm Bus Ed (91U)

PCMCIA
The Type III slot can accommodate either one Type I, one Type II, or one Type III PC card. CardBus PC card or Zoomed Video Port PC card is supported.

Myślę, więc, że nie powinieneś mieć najmniejszych problemów z którąkolwiek z kart.
Flaytec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-08-09, 18:29
Lokalizacja: Krakow/zimna woda

Re: kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: Flaytec »

Witam. Teraz szukam karty przez allegro i antenki do niej.

Swoja droga pytalem sprzedajacych masowo anteny do kart i nie najlepiej sie orietuja ,jakie gniazda maja karty i jaki konektor bedzie potrzebny.

Wyjatkiem byla jedna dziewczyna, z obawa zapytalem o to no bo...watpilem ze kobieta moze sie w tym orientowac... przez gg otrzymalem odpowiedz ktora zacytuje :

"Agnieszka ERD (10:56)
dziwne..jak ma nie pasowac?
Agnieszka ERD (10:57)
wiem jakiego kremu uzywa si ena dzien i wiem jaki konektor pasuje do globetrotter"

:D :D :D
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: kto pomoze dobrac bezprzewodowy internet do laptopa????

Post autor: canidy »

Flaytec pisze:"Agnieszka ERD (10:56)
dziwne..jak ma nie pasowac?
Agnieszka ERD (10:57)
wiem jakiego kremu uzywa si ena dzien i wiem jaki konektor pasuje do globetrotter"
Powalające :)
ODPOWIEDZ