modem

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pokoloko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-07-18, 14:01
Lokalizacja: Jelenia Góra

modem

Post autor: pokoloko »

mam pytanie jaki jest najtanszy modem usb na simdate albo jaki telefon jest najTANSZY do tego celu <kiepsko z kasa > chodzi mi o neta gprs tylko do gg :D
ToMaSzEk :D pzdr 4all
barteku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-09-20, 09:33
Lokalizacja: Trn/Gdy/Wwa

Re: modem

Post autor: barteku »

Ja kupiłem za 350zł Nokię 6021 nową, simlocka ściągnąłem sam kodami.
Możesz kupić używany telefon, Nokia 6230, 6021, Motorola V360 + Bluetooth na USB do komputera to jakies 30-40zł
Ogólnie allegro.
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: modem

Post autor: etranger »

Moje ulubione telefony do gprs to:
1) siemens s55
2) cool fon

Polecam obydwa modele, zwlaszcza drugi ma absolutnie wszystko za kazda cene 8)
Regards - etranger®
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: modem

Post autor: magmike »

Jeśli wystarczy Ci modem (w telefonie), który obsługuje tylko GPRS to najlepiej wybrać już taki, który ma bluetooth, może wtedy pod ładowarką być kiedy chcesz. Bo modem GPRS to ma baaaardzo dużo telefonów wiec podaj jakiś przykład jeśli masz coś na oku, powiemy Ci czy ma modem (w miare możliwości, wiedzy) ;-)
http://www.gsmarena.com/search.php3
pozdrawiam, magmike
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: modem

Post autor: Szadzik »

Jest też możliwość kupienia modemu USB. MobileBox MC35i. Za gorsze kupisz na allegro. Do tego nie trzeba się bawić z baterią i ma bardzo dobrą czułóśc anteny i możliwość podłączenia zewnętrznej.
Back to the Future ;)
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: modem

Post autor: pgoral »

pokoloko pisze:mam pytanie jaki jest najtanszy modem usb na simdate albo jaki telefon jest najTANSZY do tego celu <kiepsko z kasa > chodzi mi o neta gprs tylko do gg :D
Panowie odpowiadający wyżej - choć w pełni się zgadzam, że proponowane rozwiązania są przyjemniejsze w uzyciu to jednak chodziło tu o najtańszy.

A więc możesz kupić coś ze starszych telefonów za np. 50 zł na allegro - najlepiej cały zestaw z kabelkiem do transmisji danych - bo i ile nie umiesz lutować to taki kabelek może być nie do dostania lub kosztować drugie tyle.
Widziałem takie zestawy nawet za 30 zł. Sam coś takiego kupiłem jako zapasowy internet (za właśnie 30..50 zł). Działa jako GPRS wyśmienicie. I jeszcze jest to telefon.

Jeżeli masz w kompie tylko USB to takie tel. mogą być nieco droższe. Rozważ czy kupić przejściówkę czy też droższy tel. który przy okazji będzie miał nieco bajerków. Zaletą np. NECa na usb jest to, że nie rozładowywuje swojej baterii będąc podłączonym do USB.
[/list]
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: modem

Post autor: magmike »

Ja jednak postawiłbym na "bez kabli" i telefony z Bluetooth:
Nokia 6310i (dobra bateria), Siemens S55 (klasa GPRS 10), Sony Ericcson T68i.
pozdrawiam, magmike
pokoloko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-07-18, 14:01
Lokalizacja: Jelenia Góra

??

Post autor: pokoloko »

Chodzi mi otelefonik siemens c60 a co do tego mobileboxaMC35i to na allegro ni ma....
ToMaSzEk :D pzdr 4all
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: modem

Post autor: etranger »

W siemensie C60 masz tylko modem gprs a polaczenie z PC tylko po kabelku. Koszt kabelka to od 8zl do 30zl, zalezy gdzie kupisz.
Ewentualnie na allegro za ok.50zl kupisz siemensa mt50 wraz z kabelkiem na RS232 a dzieki temu zyskasz osobny modemik do netu no i telefon dodatkowy.
Proponowalbym jednak ciu sie szarpnac i za okolo 100-120zl kupic juz siemensa S55 - ma bardzo dobre opinie i swietnie sprawuje sie jako modem, do tego procz kabelka podlaczysz go do kompa poprzez IrDA lub BT.
Odpowiadajac - tak, C60 nadaje sie.
Regards - etranger®
pokoloko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-07-18, 14:01
Lokalizacja: Jelenia Góra

tani??

Post autor: pokoloko »

ten modem jest znalazlem go na allegro ale on tani nie jest przynajmniej jak dla mnie :D chodzi mi o modem na simdate ktory umozliwi mi tylko gg !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ToMaSzEk :D pzdr 4all
pokoloko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-07-18, 14:01
Lokalizacja: Jelenia Góra

tani??

Post autor: pokoloko »

ten modem jest znalazlem go na allegro ale on tani nie jest przynajmniej jak dla mnie :D chodzi mi o modem na simdate ktory umozliwi mi tylko gg !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ToMaSzEk :D pzdr 4all
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: modem

Post autor: magmike »

Kup kabel do C60 i temat zamknięty.
http://www.allegro.pl/search.php?string ... =1&order=p
pozdrawiam, magmike
pokoloko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-07-18, 14:01
Lokalizacja: Jelenia Góra

??

Post autor: pokoloko »

a czy jak podlacze siemensa c60 kablem pod komp to pc go wykryje jako modem czy zrobi to program i plus manager?? :idea:
ToMaSzEk :D pzdr 4all
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: modem

Post autor: etranger »

Musisz recznie zainstalowac modem i stworzyc polaczenie. Sam PC nic nie wykryje.
Regards - etranger®
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: tani??

Post autor: pluskwa_skarzysko »

pokoloko pisze:ten modem jest znalazlem go na allegro ale on tani nie jest przynajmniej jak dla mnie :D chodzi mi o modem na simdate ktory umozliwi mi tylko gg !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ja uzywam siemensa c60 na kablu COM i spisuje sie wysmienicie...nie mam zastrzezen..trzeba tylko przerobic wtyczke i dolutowac dwa kabelki od ladowarki...do gg w zupelnosci wystarczy.Skoro ma byc to jak najtansze rozwiazanie to po co IrDA albo BT,ktore zawyzaja ceny telefonow.
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: ??

Post autor: pluskwa_skarzysko »

pokoloko pisze:a czy jak podlacze siemensa c60 kablem pod komp to pc go wykryje jako modem czy zrobi to program i plus manager?? :idea:
Ściagnij sobie jakis program do obslugi Siemensow.Są tam także sterowniki do modemów.W programie Mobile Phone Manager jest tzw.GPRS Asystent.uruchom go i przeprowadz 3-4 kroki aby stworzyc polaczenie.

Numer ktory jest wybierany poprzez SimDate to *99***1# :)
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: tani??

Post autor: magmike »

pluskwa_skarzysko pisze:ja uzywam siemensa c60 na kablu COM i spisuje sie wysmienicie...nie mam zastrzezen..trzeba tylko przerobic wtyczke i dolutowac dwa kabelki od ladowarki...
Czy kabel USB też trzeba przerabiać?
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: tani??

Post autor: pluskwa_skarzysko »

magmike pisze:
pluskwa_skarzysko pisze:ja uzywam siemensa c60 na kablu COM i spisuje sie wysmienicie...nie mam zastrzezen..trzeba tylko przerobic wtyczke i dolutowac dwa kabelki od ladowarki...
Czy kabel USB też trzeba przerabiać?
nie wiem..nie uzywalem nigdy kabla USB.port COM ma za male napiecie zasilajace i na pewno nie bedzie ladowal komorki.a jak to jest z kablem USB......nie uzywalem nigdy.

Dodatkowe info na temat siemensow jako modem oraz wytlumaczenie po co i jak przerabiac kabel jest pod http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=3792
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez pluskwa_skarzysko, łącznie zmieniany 1 raz.
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
liuk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-09-28, 14:09

Re: modem

Post autor: liuk »

na allegro jest dostepny kabelek usb do siemensa, ktory laduje telefon.
nie pamietam dokladnie ale ma w nazwie dca-500, sobie mozna wyszukac.
uzywalem z siemensem c55, polecam zarowno telefon jak i kabelek.
Ostatnio zmieniony 2006-09-30, 10:37 przez liuk, łącznie zmieniany 1 raz.
skorpion
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-06-05, 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: modem

Post autor: skorpion »

sprzedaj komputer i kup MDA I...bedziesz mial gg i net via gprs w kieszeni,jeszcze ci reszta zostanie 8)
ODPOWIEDZ