modem

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: ??

Post autor: pluskwa_skarzysko »

pokoloko pisze:a czy jak podlacze siemensa c60 kablem pod komp to pc go wykryje jako modem czy zrobi to program i plus manager?? :idea:
Ściagnij sobie jakis program do obslugi Siemensow.Są tam także sterowniki do modemów.W programie Mobile Phone Manager jest tzw.GPRS Asystent.uruchom go i przeprowadz 3-4 kroki aby stworzyc polaczenie.

Numer ktory jest wybierany poprzez SimDate to *99***1# :)
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: tani??

Post autor: magmike »

pluskwa_skarzysko pisze:ja uzywam siemensa c60 na kablu COM i spisuje sie wysmienicie...nie mam zastrzezen..trzeba tylko przerobic wtyczke i dolutowac dwa kabelki od ladowarki...
Czy kabel USB też trzeba przerabiać?
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: tani??

Post autor: pluskwa_skarzysko »

magmike pisze:
pluskwa_skarzysko pisze:ja uzywam siemensa c60 na kablu COM i spisuje sie wysmienicie...nie mam zastrzezen..trzeba tylko przerobic wtyczke i dolutowac dwa kabelki od ladowarki...
Czy kabel USB też trzeba przerabiać?
nie wiem..nie uzywalem nigdy kabla USB.port COM ma za male napiecie zasilajace i na pewno nie bedzie ladowal komorki.a jak to jest z kablem USB......nie uzywalem nigdy.

Dodatkowe info na temat siemensow jako modem oraz wytlumaczenie po co i jak przerabiac kabel jest pod http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=3792
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez pluskwa_skarzysko, łącznie zmieniany 1 raz.
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
liuk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-09-28, 14:09

Re: modem

Post autor: liuk »

na allegro jest dostepny kabelek usb do siemensa, ktory laduje telefon.
nie pamietam dokladnie ale ma w nazwie dca-500, sobie mozna wyszukac.
uzywalem z siemensem c55, polecam zarowno telefon jak i kabelek.
Ostatnio zmieniony 2006-09-30, 10:37 przez liuk, łącznie zmieniany 1 raz.
skorpion
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-06-05, 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: modem

Post autor: skorpion »

sprzedaj komputer i kup MDA I...bedziesz mial gg i net via gprs w kieszeni,jeszcze ci reszta zostanie 8)
ODPOWIEDZ